Особливості успіху органічної компанії: нотатки з перших вуст

Особливості успіху органічної компанії: нотатки з перших вуст

/ Агроновини / П'ятниця, 11 січня 2019 11:22

Розбудувати компанію, яка має одні з найбільших органічно сертифікованих сільськогосподарських угідь, яка випускає широку лінійку органічних продуктів, має один з найвищих обсягів їхнього виробництва, а за обсягами поставок цих товарів за кордон є одним із лідерів вітчизняного ринку, усе це – справа неабияка.

На чому базувала свій успіх Агропромислова група «Арніка», з’ясував журналіст газети «Агробізнес Сьогодні» Олександр Кривенко, відвідавши прес-конференцію «Старт 6-го аграрного сезону для українського бізнесу», що відбулась наприкінці 2018 року в Києві. Один із промовців цієї події, а саме Євген Комаров, керівник напрямку контролю Агропромислової групи «Арніка», погодився дати експрес-інтерв’ю нашому виданню.

 

  • Пане Євгене! З якими основними здобутками ви зустрічаєте новий аграрний сезон?

– За підсумками 2018 року «Арніка» вже має 11 тис. га стовідсотково органічних земель, на яких, в основному, вирощуються соя, кукурудза, пшениця, нут, сочевиця, льон і технічна конопля. У звітному періоді отримано рекордний урожай, вимірюваний 30 тис. тонн. Важливо не тільки зібрати врожай, а й зберегти його. У власності компанії є органічний елеватор, який дозволяє одночасно зберігати понад 37 тисяч тонн органічної продукції. «Арніка» визнана найбільшим постачальником органічної продукції власного виробництва за кордон. За останні три роки, тобто за період роботи в органіці, було експортовано понад 20 тис. тонн товарів класу «органік». Наші замовники – країни Європейського Союзу, а також Північної Америки і Японія. Зверніть увагу, жодна поставка не мала претензій з боку клієнтів.

 

  • У вітчизняного споживача є певні упередження щодо великих компаній і їхньої зацікавленості виготовляти продукцію за органік-технологіями. Чи вдалось вам змінити цю суспільну думку?

– Насамперед зауважу, що коли ми переходили від конвенційного до органічного господарювання, в багатьох було скептичне ставлення до можливості агрохолдингів працювати в органіці. Наразі ж покупці в Україні вже спокійно сприймають і великі підприємства як операторів органічного виробництва. В цьому є певна заслуга агропромислової групи «Арніка».

 

  • Що лежить в основі успіху?

– Найважливіша цінність компанії – це персонал, тобто небайдужі люди, які люблять свою справу, із задоволенням продовжують славні традиції землеробства, підтримують родючість українських ґрунтів.

 

  • Зрозуміло,що кадри вирішують усе. Під час прес-конференції ви повідомили, що діяльність компанії ґрунтується на застосуванні високих технологій виробництва. Які саме технічні інновації ви застосовуєте?

– Це комплекс рішень. Мова йде про якісно новий рівень організації праці на всіх її ділянках. По-перше, ми сформували потужну команду фахівців які, вивчили наявні та, експериментуючи, вже створили власні технології.

По-друге, ми шляхом ретельного відбору забезпечили себе сучасними технічними засобами. Щодо інновацій скажу так: ми з перших днів і дотепер працюємо над покращенням технологій вирощування органічної продукції на великих площах. Маємо певні успіхи: можемо обробляти тисячу гектар органічних земель за добу, що, на мій погляд, є дуже великим досягненням. Для контролю якості продукції та відповідності виробництва органічним вимогам ми використовуємо сучасні методи, на кожному виробничому етапі проводимо аналізи у власних та незалежних лабораторіях. Агропромислова група «Арніка» оснащена сучасними засобами обробки ґрунту виробництва провідних світових компаній. Увесь рухомий склад оснащений приладами GPS-навігації, які дозволяють управляти процесами, та, за потреби, коригувати їх. У нас зникли такі атрибути агрономів, як польові журнали, усе ведеться в електронних формах. Сучасні цифрові технології уможливили реалізацію такого важливого принципу органічного господарювання, як прослідковуванність або простежуванність.

 

  • Що він означає?

– По-перше, будь-який споживач нашої продукції може простежити весь ланцюжок її виробництва: з якої зернини вона вирощена, на якому полі, на якому складі зберігалась, де перероблялась, як транспортувалась. Завдяки високим технологіям ми дотримуємось цих основоположних чинників органічного господарювання. По-друге, при експорті кожен біг-бег, себто товар у упаковці ємністю 1 тонна, маркується окремо. Кожен може прослідкувати всю історію його створення. По-третє, за рахунок інновацій ми практично повністю електронізували складський облік, через що є прослідковуваним рух кожного біг-бегу з поля до автомобіля чи залізничного потягу. Нарешті, запровадження інновацій дозволяє мені, як керівнику певного напрямку, організувати роботу служби внутрішнього контролю, забезпечує дотриманням персоналом принципів органічного виробництва на всіх його ділянках.

 

  • Як відбувається моніторингу робіт у полі?

– Ми використовуємо безпілотники, технічні параметри яких уможливлюють огляд великих земельних угідь «Арніки», слідкування за станом поля та посівів на усій площі, а не лише в його окремій частині. Інформація, записана за допомогою дрону, передається на аналіз в агрономічну службу компанії. За допомогою квадрокоптера ми також стежимо за всіма важливими процесами під час обробітку ґрунту, посіву культур, збору врожаю та очистки техніки.

 

  • Відомо, що в органічному виробництві мають значення не тільки відповідність певним стандартам земельних угідь, насіння, засобів захисту рослин, але й технічних засобів, які працюють у полі. Як на практиці це забезпечується?

– По-перше, ми відбираємо техніку за критеріями її відповідності усім стандартам органічного виробництва. По-друге, перед початком роботи всі технічні засоби перевіряються на справність, на відсутність пошкоджень, які можуть негативно вплинути на якість виконання процесів або продукцію. По-третє, перед початком роботи, під час переїзду з конвенційних полів на органічні, після закінчення збирання врожаю з буферних зон уся техніка проходить обов’язкову очистку.

1

 15 липня 2019
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня цього року.
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня ...
15 липня 2019
 15 липня 2019
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», що в Києві.
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», ...
15 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.