Українські аграрії готуються до освоєння ізраїльського ринку

Українські аграрії готуються до освоєння ізраїльського ринку

/ Агроновини / Понеділок, 15 квітня 2019 17:48

Понад 300 українських представників малого та середнього бізнесу мали змогу відкрити для себе можливості та переваги, які надає Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем в рамках практикуму «Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем: торговельно-економічні можливості для українських експортерів», що відбувся минулого тижня в Києві.

Про це повідомляє прес-служба Офісу з просування експорту.

Подія була організована ЄБРР, в рамках ініціативи ЄС EU4Business, за підтримки Офісу з просування експорту України та Мінекономрозвитку. Мета заходу – підготувати українських підприємців до освоєння ізраїльського ринку до вступу у дію Угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем та розказати як, коли та хто саме з українських виробників зможе скористатися спеціальними умовами Угоди. Адже зорієнтуватися у понад 500 сторінок основного тексту угоди та 1 500 сторінок додатків не просто навіть фахівцям.

Читайте також: За час дії ЗВТ експорт агропродукції з України до ЄС збільшився в 1,5 рази

Акцент на підготовку саме малих та середніх підприємств було зроблено не випадково. Як зазначила Надія Мустя, Регіональний координатор Групи фінансування і розвитку МСБ Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР): «МСП є основою економіки та наріжним каменем стійкої моделі економічного зростання. Вони є ключем до створення робочих місць та економічної диверсифікації. Цю позицію розділяє наш надійний партнер – Європейський Союз. У 2016 році ми підписали угоду в рамках ініціативи EU4Business щодо надання консультаційної, інформаційної, навчальної а іншої підтримки МСБ. І ми вже бачимо відчутні результати нашої співпраці та попередніх торгових місій в Ізраїлі, що були організовані минулого року, і впевнені, що заплановані на 2019 – 2020 роки торгові місії принесуть ще більший ефект».

Ізраїль – один з найпотужніших імпортерів у світі та перша країна Близькосхідного регіону, з якою Україна підписала Угоду про зону вільної торгівлі. Потенціал купівельної спроможності майже 9-мільйонного ізраїльського населення, за оцінками фахівців Мінекономрозвитку, дозволить диверсифікувати та розвинути український експорт та стане стимулом саме для МСП, бо бізнес в Ізраїлі побудований на малих підприємствах, які і стануть потенційними партнерами українських виробників.

«Ізраїль перспективний ринок для українського бізнесу через високий рівень споживання, відкритість ринку до нових технологій, а також єдиний часовий пояс, відсутність віз та хороше авіа сполучення. Наші дослідження показують, що серед перспективних товарів для експорту в Ізраїль – харчова промисловість (кондитерські, хлібобулочні, шоколад та печиво), а також меблі» – відмітила в своєму виступі начальник відділу аналітики Офісу з просування експорту Ольга Гвоздьова.

Читайте також: У Мінекономрозвитку назвали перспективні експортні ринки

Дипломати обох країн також бачать в Угоді вигоди для бізнесів в як в Україні, так і в Ізраїлі.

«У грудні цього року ми відзначатимемо 28-му річницю дипломатичних відносин між Україною та Ізраїлем. На сьогоднішній день ми можемо говорити про дійсно позитивний напрямок розвитку двосторонніх відносин в усіх сферах, включаючи торговельно-економічні відносини. І Угода про Зону вільної торгівлі з Ізраїлем – один з найвизначніших документів, підписаний за весь час відносин між нашими країнами. Вона вплине не лише на економічну сферу, а й задаватиме тон співпраці в інших сферах. За найменшими розрахунками, ми очікуємо збільшення торговельного обороту між нашими каїнами, як мінімум, вдвічі протягом 3-5 років дії Угоди», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль пан Геннадій Надоленко.

Як відзначив у своєму вступному слові сьогодні Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні пан Джоел Ліон: «Що ми очікуємо від цієї угоди про ЗВТ? Це глобальне питання. Звичайно, Україна хоче експортувати якомога більше, але Ізраїль також хоче експортувати більше і імпортувати менше. Це факт. Тому питання: як ми можемо знайти компроміс наших інтересів? У спосіб, коли ізраїльські продукти та технології можуть допомогти вам зробити кращу та дешевшу продукцію та знайти нові потенційні ринки для цієї продукції. Таким чином ми зможемо задовольнити інтереси обох країн, які у кінцевому результаті, будуть експортувати. Завдяки цій Угоді підприємці зустрінуться на бізнес-рівні і знайдуть нові можливості один для одного. Наприклад, українські виробники меблів приїдуть до Ізраїлю і зустрінуться з потенційними партнерами там і побачать, чи можуть вони спільно виробляти щось інше і продавати його третій країні з взаємною вигодою. Так я бачу цю Угоду».

За матеріалами epo.org.ua

1

 15 липня 2019
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня цього року.
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня ...
15 липня 2019
 15 липня 2019
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», що в Києві.
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», ...
15 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.