FAO презентувала глобальну карту запасу вуглецю у ґрунтах

FAO презентувала глобальну карту запасу вуглецю у ґрунтах

/ Агроновини / Четвер, 07 грудня 2017 12:37

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) представила глобальну карту обсягу запасів вуглецю в ґрунті у світі. Як зазначили експерти, ґрунтова органічна речовина, основним компонентом якого є вуглець, має вирішальне значення для здоров'я і родючості ґрунтів, утримання води, а також виробництва продуктів харчування. Збереження і відновлення ґрунту в якості головного сховища вуглецю має важливе значення як для сталого сільського господарства, так і для пом'якшення наслідків зміни клімату.

Як зазначили в прес-службі FAO, глобальна карта запасів ґрунтового вуглецю, що ілюструє обсяг запасів органічного вуглецю в ґрунті на глибині перших 30 см, показує природні ділянки з високим вмістом вуглецю там, де необхідно його утримувати, а також ті області, де існує потенціал для подальшої секвестрації.

Карта може стати важливим інструментом для прийняття рішень для збереження або збільшення поточних запасів ґрунтового вуглецю, допомагаючи виграти боротьбу зі зміною клімату.

«Грунт є основою сільського господарства, саме там починається виробництво продовольства. Підтримка важливих функцій і екосистемних послуг ґрунту для забезпечення виробництва продовольства і підвищення стійкості до зміни клімату вимагає стійких методів управління ґрунтом», - зазначила під час презентації заступник Генерального директора ФАО Марія Хелена Семеду.

Карта показує, що в світі на глибині перших 30 см ґрунту міститься близько 680 млрд тонн вуглецю, що майже вдвічі більше, ніж в нашій атмосфері. Це значний обсяг у порівнянні з вуглецем, що зберігаються у всій рослинності світу (560 млрд тонн).

В організації зазначають, що більше 60% від цих 680 млрд тонн вуглецю зосереджено всього в десяти країнах (в порядку убування: Росія, Канада, США, Китай, Бразилія, Індонезія, Австралія, Аргентина, Казахстан і Демократична Республіка Конго). Це означає, що необхідно вжити заходів щодо захисту цих природних багатих вуглецем ґрунтів щоб уникнути викидів їх в атмосферу.

«Деградація однієї третини світових ґрунтів вже викликала величезний викид вуглецю в атмосферу. Відновлення цих ґрунтів може призвести до поглинання до 63 млрд тонн вуглецю, що в значній мірі сприятиме пом'якшенню наслідків зміни клімату», - выдмычають експерти.

Зазначимо, що ґрунти з високим вмістом органічного вуглецю є продуктивнішими, здатними найкращим чином очищати воду і забезпечувати рослини оптимальними умовами вологості. Вода, що зберігається в ґрунті, забезпечує 90 відсотків світового сільськогосподарського виробництва, і на неї припадає близько 65 відсотків прісної води.

Ця перша в історії Глобальна карта запасів ґрунтового вуглецю, розроблена за допомогою інклюзивного процесу за участю багатьох країн за підтримки Міждержавного технічної ради FAO щодо грунтів. В кінцевому підсумку більше 100 держав-членів поділилися своїми національними картами запасів вуглецю в ґрунті, які FAO об'єднала в єдину глобальну карту.

Агробізнес сьогодні
 14 грудня 2017
  12  
З початку 2017/18 маркетингового року (МР, липень 2017 – червень 2018), станом на 14 грудня, українські аграрії експортували 18,6 мільйона тонн зернових.
 12 
З початку 2017/18 маркетингового року (МР, липень 2017 – червень 2018), станом на 14 грудня, українські аграрії експортували 18,6 мільйона тонн ...
14 грудня 2017
 14 грудня 2017
  41  
Передача повноважень із розпорядження землями за межами населених пунктів об’єднаним територіальним громадам посилить їх інституційну спроможність та сформує економічну-справедливу модель ...
 41 
Передача повноважень із розпорядження землями за межами населених пунктів об’єднаним територіальним громадам посилить їх інституційну спроможність та ...
14 грудня 2017
 14 грудня 2017
  46  
Виробництво соняшникової олії у жовтні 2017/18 маркетингового року великими і середніми підприємствами склало 508,7 тис. тонн, що на 47% більше в порівнянні з минулим місяцем.
 46 
Виробництво соняшникової олії у жовтні 2017/18 маркетингового року великими і середніми підприємствами склало 508,7 тис. тонн, що на 47% більше в ...
14 грудня 2017
 14 грудня 2017
  20  
У с. Криничне Болградського району Одеської області з 13 грудня поточного року скасовано карантин з африканської чуми свиней (АЧС).
 20 
У с. Криничне Болградського району Одеської області з 13 грудня поточного року скасовано карантин з африканської чуми свиней (АЧС).
14 грудня 2017
 14 грудня 2017
  32  
Міністерство сільського господарства США у грудні підвищило прогноз експорту пшениці з України в 2017/18 маркетинговому році на 0,5 млн тонн порівняно з листопадовим прогнозом - до 17 млн тонн.
 32 
Міністерство сільського господарства США у грудні підвищило прогноз експорту пшениці з України в 2017/18 маркетинговому році на 0,5 млн тонн ...
14 грудня 2017

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.