Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Стабільність та економія від СЕСВАНДЕРХАВЕ

Середа, 08 липня 2015, 10:51
Нові гібриди цукрових буряків презентувала на Дні поля у с. Шамраївка Київської області провідна насіннєва компанія СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна. Зокрема, особливою увагою користувався стійкий до хвороб та стресових умов і водночас високопродуктивний гібрид "Бакара".


Інна РІВНЕНСЬКА, спеціально для "АС"
 
Врахували особливості регіонів
Подивитися досліди і здобутки компанії-лідера приїхали найвідданіші прихильники буряківництва. Відомо, що сьогодні ця галузь в Україні переживає не найкращі часи. Профіцит цукру всередині країни, невеликі обсяги імпорту значно ускладнили умови на ринку, звузивши можливості господарств заробляти на вирощуванні цукрових буряків. Відповідно, виробники усвідомлюють, що повинні максимально підвищити продуктивність, уникаючи втрат і шукаючи можливостей економити кошти.
 
Саме використання якісних гібридів, твердять у СЕСВАНДЕРХАВЕ, дозволить і збільшити врожай, і заощадити копійчину. Продукція цього світового лідера займає третину ринку гібридів солодкої культури в Україні. «Те, що наша компанія має вузьку спеціалізацію, сконцентрована виключно на виробництві гібридів цукрових буряків, дозволяє нам глибоко працювати над генетикою, ретельно враховувати безліч нюансів та особливостей тих країн, де вирощують цукрові буряки, — говорить комерційний директор СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна Сергій Селінков. — Ми присутні на ринку кожної з таких країн, при цьому продаємо третину насіння цукрових буряків у світі». Кожен третій кілограм цукру в Україні вироблений із гібридів СЕСВАНДЕРХАВЕ.
 
Фахівцям компанії вдалося вивести не просто стійкі до хвороб гібриди, а головне — врахувати цілі низки окремих особливостей, притаманних умовам вирощування на окремих територіях, адаптованих до потреб господарств у конкретних регіонах. На віт­чизняному насіннєвому ринку цукрових буряків представлено 24 гібриди цього бренду, при чому різних категорій — врожайно-нормальні, цукристі, нормально-цукристі.
 
Новинки сезону
Високою силою росту рослини, стійкістю до ризоманії та борошнистої роси характеризуються і останні розробки — 6 гібридів СЕСВАНДЕРХАВЕ. Кожен з них має власні унікальні переваги. Зокрема, Вапіті — диплоїдний гібрид нормального типу N, що вийшов на ринок 2014 року, має стійкість до церкоспорозу та високу продуктивність в усіх зонах буряківництва. Особливо адаптований до стресових умов посухи. Збирати його рекомендують у жовтні.
 
Рекордсменом за врожайністю називають гібрид Предатор, одноростковий диплоїдний гібрид Е-типу. У нього великий коренеплід, надзвичайно висока врожайність. Він кращий для пізньої копки. А от гібрид Z-типу Жираф рекомендується для ранніх та середніх строків збирання. Він має високу цукристість (про нього навіть кажуть як про еталон цукронакопичення) при економному споживанні води. Інтенсивно росте у другій половині вегетації.
 
Добре витримує засуху дуже продуктивний на поливі диплоїдний гібрид типу NZ Скорпіон. Також вирізняється високою продуктивністю, показує високий вихід цукру. Головною його перевагою є раннє накопичення цукру, його цукристість — 18%. А потенціал урожайності сягає понад 80 т/га. Має дуже високу технологічність переробки (чистоту соку). Розробники рекомендують цей гібрид для вирощування у Лісостепу.
 
Ще один із найновіших гібридів Бізон дуже стійкий до нематоди і характеризується високою урожайністю незалежно від ступеню інфікованості грунту.
 
Оцінили на практиці
Учасники Дня поля змогли не просто отримати загальну інформацію про гібриди, але й оцінили їх на практиці, змогли роздивитися на дослідних ділянках і у товарних посівах. Так, на полі площею 200 га неподалік села Самгородок спостерігали, як розвивається диплоїдний гібрид типу NZ «Бакара». Його стабільну прибутковість в Україні підтверджено ще з 2007 року. Технічний консультант СЕСВАНДЕРХАВЕ Василь Козій розповів про деталі вирощування: норма висіву становила 1.4 посівних одиниць на гектар, густота рослин на цьому полі становить 110 тис.; а між рядами спостерігається змикання. Бачимо здорові рослини, що, в цілому, рівномірно розвиваються. Маса коренеплодів — 300 г і більше. Ознак хвороб, стресів або дії шкідників не виявлено.
 
Загалом «Бакара» — це перевірений гібрид, який має високий потенціал урожайності незалежно від зон вирощування. Він є стійким до таких хвороб, як ризоманія та борошниста роса, а також середньостійким до церкоспори. Завдяки високій пластичності гібрид добре зарекомендував себе у різних кліматичних зонах. До речі, в минулому році агровиробники Молдови придбали півтори тисячі посівних одиниць цього гібриду, у них він показав рекордну урожайність понад 100 т/га. Замовлення в Україні значно більші, наприклад, в агрохолдингу «Астарта» — це більше 10 тисяч посівних одиниць і отриманий результат теж радує — 80 т/га. Цей гібрид стійкий до стресових умов. Так, на полях, де ми були, зафіксовано лише 9 мм опадів. Та культурі це не завадило — буряки стоять свіжі, здорові. Жовтого чи сухого листочка геть було шукати навіть на середині поля. Проте, зрозуміло, що для гарного врожаю всі технологічні аспекти слід витримувати.
 
Прихильність знавців
Зі слів комерційного директора СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна, головними перевагами гібридів компанії є їхня висока продуктивність та зручність у переробці на цукрових заводах. Проте краще за все про ефективність гібридів свідчить їхня популярність у господарствах: «Наприклад, в агрохолдингу «Астарта» більша половина насіння — саме нашої селекції, а компанія «Агропродінвест» нинішнього року замовляла нам понад 90% усього насіння цукрових буряків, — з гордістю констатує Сергій Селінков. — Загалом багато з тих господарств, які спеціалізуються на цій культурі, глибоко розуміються на особливостях цукрових буряків, обирають саме нашу продукцію».
 
Головний завод компанії розташований у місті Тінен (Бельгія), як, власне, і її центральний офіс. В Україні вже упродовж 7 років біля с. Гоголів (Київська область) діє завод із виробництва насіння цукрових буряків. Це найновіше підприємство такого типу, а отже, має найсучасніше обладнання, тут реалізовані найновіші технології, виробляється переважна більшість насіння.
 
Менеджери СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна поділилися і глобальними планами компанії. «Наша новинка — АЛС буряки. Для Європи зараз набуло актуальності питання заміни ГМ-насіння на таке, що буде зручним для агрономів в контролі бур’янів, — підкреслює Сергій Селінков. — На 2017 рік компанія анонсувала вихід нових гібридів, вироблених за технологією АЛС, цебто створених класично. Це значить, що ген був запозичений у природнього буряку, а не в іншої рослини чи тварини. Ми розробляємо АЛС-буряки разом із компанією BAYER, яка матиме препарат по контролю бур’янів на полях для цього гібриду. Сподіваємось, що до посівної-2018 ми представимо свою нову розробку в Україні».

Коментар
 
Сергій КОТЛЯРЧУКзаступник директора з сільського виробництва ТДВ «Шамраївський цукровий завод», с. Шамраївка Сквирський р-н Київська обл.
- Наше господарство вирощує все, що дає прибуток: від сої і кукурудзи до зеленого горошку і кабачків. Цукрові буряки вже сіємо багато років поспіль. Пробували вирощувати гібриди різних компаній, проте найкращий результат показали гібриди від СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна. Серед них для нашої кліматичної зони гібрид «Бакара» є найоптимальнішим вибором. На цьому відділку нашого господарства культурою засіяно 203 га. Із СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна працюємо давно. Це перевірена часом компанія, якій ми довіряємо.

ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна»
Тел./факс +38 (044) 502 93 66
 
   

Cхожі статті

Науково-практична конференція «Старт ADAMA 2017» зібрала виробників Західної України
Весняне підживлення добривами озимого ріпаку
Компанія BASF впроваджує передові рішення захисту полів
Жахи неякісних ЗЗР
Бути конкурентними на ринку
Тракторні новації сезону Case IH
Культивація й сівба на піску