Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

John Deere — лідер за відзнаками на AGRITECHNIKA-2015 (ВІДЕО)

Понеділок, 11 січня 2016, 11:05
«З першого ж дня роботи виставки у нас одразу було кілька груп з України, — розповіли консультанти на експозиції техніки компанії John Deere. — Українські сільгоспвиробники дуже детально розпитують про наші ноу-хау і говорять, що вони дуже актуальні для їх господарств».

 

Ніби на підтвердження цих слів, чуємо, як менеджмент компанії готується і до офіційної зустрічі з українською урядовою делегацією, що саме прямувала на переговори у представництво John Deere. Власне, про успішне співробітництво та взаємовигідні спільні проекти з компанією говорив на конференції у рамках виставки AGRITECHNIKA і міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.
 
Наталія АНТОНЕНКО, спеціально для "АС"

Прем’єра 9RX
Серед загального робочого гамору в експозиції все ж таки намагаємося підійти до ключових і принципових новинок. Особливо тих, які цікаві саме українському споживачу. Менеджери помітили, що на виставковий стенд John Deere приходять дивитися ті, хто має від 1 тис. до 30 тис. га землі, представники українських фермерських господарств та крупних холдингів. Загалом виробники техніки відзначають, що після 2-річного затишшя саме зараз в Україні настає нарешті час для інвестицій у сучасні механізми — інтерес до них з боку сільгосптоваровиробників знову пожвавився.
 
Найперше, нам показують новачка, у якого тут прем’єра. Це 4-гусеничний трактор 9RX. «Тепер ми стали єдиним виробником, який має всі три типи тракторів на вибір (трактор з двома гусеницями, колісний та з чотирма гусеницями)», — підкреслюють консультанти John Deere.
 
Лінійка 9RX представлена чотирма моделями і оснащена двигунами у діапазоні від 470 до 620 к.с. На моделях 9470RX та 9520RX стоять 13,5-літрові двигуни John Deere PowerTech PSS. Для України — зі стандартами Stage II. Моделі 9570RX та 9620RX оснащені 15-літровими двигунами Cummins QSX.
 

 
Максимум мускулів і розуму
Новинки розраховані на суттєві навантаження — тяжкі роботи на культивації, оранці, дискуванні та рихленні, посівах на великі площі — тому мають потужну ходову частину і відповідну систему гусениць.
 
Уперше компанія також представляє трактори відомої серії 8R з механічною трансмісією e23 — кажуть, таким чином надають клієнтові ширші можливості для вибору. На виставкових екземплярах цього трактора красується велика табличка «Номер 1» — це тестові екземпляри, котрі брали участь у роботах на дослідницьких полях та показали значну економію, зокрема, у витратах пального. З результатами тестів могли ознайомитися усі охочі, хто завітав на стенд. Загалом про комфортні трактори John Deere серії 8R і 8RT говорять як про такі, що дозволяють отримати максимальну віддачу від кожної години в полі як вдень, так і вночі. «Багато мускулів і ще більше інтелекту» — це їхнє гасло.
 
Інформація — аналітика — результат
«Ми чітко зрозуміли від наших клієнтів, що вони хочуть не просто збирати інформацію під час роботи техніки, але й швидко аналізувати її, щоб вносити потрібні корективи. Бачити конкретну помилку, одразу виправляти її, доки не вплинула на загальний результат», — говорять консультанти John Deere. Показують: до вже відомих комунікацій між офісом та машиною додали абсолютно нові системи — ось якраз вони й отримали 2 золотих медалі на виставці. Для John Deere це подвійна гордість, бо розробляли системи спільно із партнерами.
 
Так, скажімо, разом із BASF, ZEPP, KTBL, JKI, ISIP впроваджено систему захисту рослин з можливістю внесення пестицидів. Поєднання комплексної системи захисту посівів Connected Crop Protection та системи контролю застосування хімічних речовин Chemical Application Manager дало на виході рішення із надзвичайно зрозумілим інтуїтивним керуванням. Дане рішення допомагає планувати застосування необхідних речовин та використовувати їх у точно визначених кількостях. Завдяки ключовим технологіям даються рекомендації щодо дозувань та розпилення з урахуванням буферних зон. Крім того, система надає доступ до всієї нормативної документації. Уперше ця комплексна система має у собі всі дані, знання та інструменти, необхідні користувачам для прийняття рішень з обробки посівів у плані застосування хімічних речовин у різних концентраціях відповідно до національних законодавств.
 
Ще одна партнерська програма — золотий лауреат Connected Nutrient Management є зручною у керуванні оптимізованою системою контролю поживних речовин у грунті, яка дозволяє застосовувати органічні та мінеральні азотні і фосфорні добрива у потрібних кількостях, коли у них є необхідність. Тут партнерами John Deere стали компанії Land-Data Eurosoft, Vista, Rauch, Sulky. Система дозволяє скоротити витрати і підвищити якісні та кількісні показники врожайності. Вперше у сільгоспвиробників з’явилася можливість точно визначати, застосовувати та документувати потреби у поживних речовинах для окремих ділянок, незалежно від типу органічних чи штучних добрив. Оскільки поживні речовини розподіляються відповідно до потреб ділянки та вегетаційного періоду рослин, система сприяє їх більш ефективному використанню та оптимізує баланс поживних речовин.
 
А от третю золоту медаль компанія отримала за систему John Deere ProCut на самохідних кормозбиральних комбайнах. Вона на ходу контролює і регулює відстань між ножами і протирізальною пластиною ножового барабана. У протиріжучу пластину вбудовані високоточні датчики, вони постійно вимірюють відстань між ножами і протирізальною пластиною та контролюють гостроту ножів.
 
Просто і точно
Завдяки спеціалісту з комбайнів, зернозбиральної техніки та систем точного землеробства Дмитру Калашнікову ми також дізналися про ключові зміни у зернозбиральних комбайнах John Deere. Фахівець підводить до роторного комбайна S690, щоби презентувати його аж 2 системи, які отримали відзнаки виставки. Мова йде про інтегровану систему регулювання комбайна Integrated Combine Adjustment 2 (ICA2), а також систему автоматичної корекції даних про врожайність John Deere Active Yield.
 
Дмитро охоче розповідає про особливості та переваги цих програм.
 
Зокрема, основу комплексної системи Integrated Combine Adjustment 2 (ICA2) становлять 2 камери всередині зернового і колосового елеваторів, та нові, більш точні датчики втрат зерна. Зображення з камер можна передивлятися паралельно чи окремо на екрані в кабіні комбайна.
 
«Інженери John Deere розробили спеціальний алгоритм, за допомогою якого аналізуються показники усіх датчиків, камер, — пояснює Дмитро Калашніков. — Об’єднані дані дозволяють визначити, чи правильним було налаштування і постійно вносити корективи, оптимізувати процес, включно із швидкістю ротора, зазором між бичами молотильного барабану і планками підбарабання, частотою обертання вентилятора та іншими параметрами». Звісно, оператор теж може втручатися у процес. Він задає пріоритетність, визначену для кожного конкретного господарства, яке все-таки мусить обрати компроміс між кількістю, тобто мінімальними втратами чи якістю зерна. «А от коли вже параметри задані, нова система комбайна буде автоматично підлаштовуватись на їх оптимізацію — усе залежно від побажань кожного господарства», — уточнює спеціаліст John Deere.
 
Друга медаль на зернозбиральних комбайнах присуджена компанії John Deere за систему автоматичної корекції даних про врожайність — John Deere Active Yield. «Завдяки їй ми не тільки досягаємо точності у вимірах кількості зібраного урожаю, але й практично позбуваємося впливу людського фактору», — наголошує Дмитро Калашніков. John Deere Active Yield передбачає встановлення у зерновому бункері трьох вагових камер, які вимірюють вертикальні сили з підвищенням рівня заповнюваності. Відкалібрована система порівнює ці сили з даними датчика урожайності, беручи до уваги показання гігрометра. Точність результатів калібрування зростає із заповненням бункера. Отже, система Active Yield автоматизує тривалий процес калібрування для вимірювання урожайності. І тепер для досягнення максимально точного контролю врожайності більше не потрібно зважувати зразки вручну. Забезпечується основа для підтримки високої точності обліку врожаю, зібраного комбайном.
 
Консультант переконує, що нові функції високотехнологічного комбайна дозволяють пришвидшити його окупність. І, крім того, такі системи дуже прості та легкі у користуванні, що, власне, характерно для усієї техніки John Deere.
 
«Усі новинки, що стосуються спрощення, а також точності обліку, дуже актуальні для українського ринку, — говорить Дмитро Калашніков. — Ці напрями особливо запитуванні українськими виробниками, ми переконалися у цьому і упродовж виставки в Ганновері».
 
Фотогалерея
   

Cхожі статті

Нагороди «олімпіади агротехніки»
FENDT: золото за інновації (ВІДЕО)
Гумісоловий детектив Анатолія Кандаурова
Поєднати традиції з інноваціями
«Украгроком»: бути потрібним фермеру
Зимостійкість ріпаку: чи варто поспішати з пересіванням
VERSATILE на АГРО-2017 — збирачі на будь-який смак