Банер

Чемпіони врожайності в умовах аномальної засухи

Четвер, 14 квітня 2016, 10:10
Ні для кого не є секретом, що однією з великих загроз для агросектору, перш за все для зернового господарства, є посуха. Це небезпечне природне явище, що супроводжується підвищенням температури повітря і ґрунту, сильною спекою, призводячи до зневоднення територій, пригнічення, а подекуди навіть загибелі сільгоспкультур на великих площах.

 

В 2015 році врожай кукурудзи по південних областях України був вкрай низьким, оскільки кукурудза засохла, качани не наповнились зерном, потрапивши під вплив серпневої посухи.
 
Отже, постає питання: чи можливо отримати високий урожай кукурудзи за таких умов, не використовуючи поливних систем? Селекціонери і технологи компанії ТОВ АПК «Маїс» переконані, що це можливо. Гібриди ДН ГАРАНТ, НОВИЙ, МОНІКА350 МВ, ДН БЕРЕКА — чемпіони врожайності в екстремальних умовах.
 
Ці гібриди за будь-яких кліматичних умов формують прийнятні стабільні врожаї. За сприят­ли­вих умов вони здатні забезпечити урожай в 12 т/га і більше, а за екстремальних — різко не знижують його. Скільки конкретно? Це гарантованих 7-8 т/га. Останнім часом саме такі стабільні гібриди відіграють все більшу роль. Тоді як раніше всі хотіли лише рекордних.
 

В Україні кукурудза має гарну перспективу. За останні три роки її посіви зросли удвічі. Тому більшість світових компаній, що спеціалізуються на насінництві, не тільки проявляють інтерес до Черкаського «Маїсу», а й пропонують співпрацю, передбачаючи великі можливості. Компанія «Маїс» має все необхідне: землі, фахівців, досвід, оригінальні напрацювання, мережу реалізації, тісну співпрацю із провідними науковими аграрними закладами, власний селекційний центр і завод з найсучаснішим обладнанням.
 

 
Фахівці відмітили, що і Новий, і Моніка, і ДН Берека — гібриди універсального використання: і на силос, і на зерно. Вони формують потужну листостеблову масу і мають дос­татньо кормових одиниць. Нерідко в аграріїв виникає ситуація, коли силосу заготовлено чимало, а в полі ще стоять силосні гібриди. Якщо вони нашої селекції, то їх через певний час можна збирати на зерно з вологістю 15-17%.
 

Компанія «Маїс» сконцентрувала свої зусилля, аби допомогти сільгоспвиробнику правильно зорієнтуватися у виборі гібридів кукурудзи і соняшнику відповідно до нових погодних умов. В 2016 році по всій території України буде висіяно 270 тестових та демонстраційних ділянок компанії, що дасть можливість спостерігати, як поводитимуть себе гібриди у певній кліматичній зоні.
 

 
Окремо хочеться зупинитись на гібриді Новий з групи середньостиглих (ФАО 330). Безсумнівним лідером серед вітчизняних гібридів є Моніка 350 МВ (оригінатор ІСГ СЗ), до речі, національний стандарт у групі середньостиглих гіб­ридів. І ми вирішили створити гібрид кращий за вологовіддачею. За роки випробувань вологість зерна Нового на 3-5% була нижчою від Моніки, а за урожайністю він не поступається, толерантний до загущення, холодостійкий.
 
Добре зарекомендував себе і відомий високоврожайний універсальний гібрид ДН Берека, який попри ФАО 390 добре віддає вологу. Загалом же рекомендуємо створювати конвеєр із 3-4 гібридів різних груп стиглості, тоді і ризик зменшується, і збирання йтиме послідовно.
 
«Маїс» рекомендує названі гіб­риди, бо вони характеризуються швидким стартовим ростом рослин, добре реагують на покращення умов розвитку — внесення мінеральних добрив. Відрізняються високою стійкістю до вилягання (9 балів), що зумовлює можливість більш пізнього збирання без значних втрат урожаю. Відзначаються високою стійкістю до ураження найбільш шкодочинними хворобами — пухирчастою, летючою сажками, фузаріозними гнилями та пошкодження кукурудзяним метеликом. ДН Берека вирізняється досить високою посухо- і жаростійкістю (9 балів). Формує високий урожай зеленої маси (60,0 т/га) з підвищеним вмістом сухої речовини та протеїну, що дозволяє отримувати високоякісний силос. Це добрі надої молока і привіси.
 
Із ранніх кращим є ДН Гарант (ФАО 200). Це доволі новий гібрид, в Держреєстрі з 2014 року, придатний для вирощування в усіх кліматичних зонах, лідер з урожайності у своїй групі стиглості, з доброю вологовіддачею (15-16%). Хоча ФАО у нього і невелике, але не любить пізніх посівів, посухостійкий. До збирання часто стоїть зелений, тобто ремонтантний, а потім швидко висихає.
 
Для одержання максимальних урожаїв зерна кукурудзи необхідно чітко дотримуватись умов технології вирощування. Але кожен гібрид має свої особливості. Строки сівби суттєво впливають на проходження фізіологічних процесів у рослинах, від них залежить повнота, дружність, своєчасність сходів, формування оптимальної густоти стояння рослини, що в кінцевому результаті позначається на продуктивності.
 
Рекомендації по кожному гібриду нададуть наші спеціалісти під час професійного супроводу в кожному регіоні. Адже маємо мету поставити партнерам той гібрид, що забезпечить йому максимальний урожай.
 
Відгуки споживачів
 В екстремальних погодних умовах сезону 2015 року господарство ПСП «Зеленівське» Бахмацького р-ну Чернігівської області отримало 106 ц/га в сухому зерні гібриду ДН Гарант. Директор господарства Володимир Примак коментує, що такий результат завдяки співпраці з черкасцями став нормою попри спекотні умови. Гібрид Новий у цьому ж районі в ПСП «Авангард» забезпечив 56 т/га силосної маси.
 
 У товарних посівах нашого партнера СФГ «Нове» в Царичанському районі на Дніпропетровщині врожайність гібриду Моніка в умовах засухи становила понад 90 ц/га на богарі і 150 ц/га на поливі.
 
 По 85-90 ц/га отримало господарство ТОВ «Дружба» з Новомосковського району. Керівник — Анатолій Вуйчицький — заслужений працівник сільського господарства, задоволений результатом. Цього року теж сіятиме Моніку.
 
 З урожаєм було і господарство ТДВ «Терезине», що в Білоцерківському районі. Керівник Іван Кудлай не приховує задоволення від гібриду Новий, адже він забезпечив 110 ц/га в заліку.
 

ГРУПА КОМПАНІЙ «МАЇС»
ТОВ АПК «Маїс»
18008, м. Черкаси, вул. Смілянська, 144,
Тел.: (0472) 63-59-46
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
   

Cхожі статті

Ріпак-2012: чому важливий фунгіцидний захист?
ASTRA NOVA: новий рівень можливостей
Добрива «РАЙКАТ СТАРТ»: вбережемо сходи від непередбачуваних примх погоди
Новий гербіцид Паллас 45 OD – рішення проблеми контролювання злакових бур'янів у посівах пшениці
Надійність. Безпечність. Якість. Три кити Десперадо КС
Таск® Екстра - ефективність на максимальну потужність!
Вітряна альтернатива