Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Використання добрив і регуляторів росту від компанії ТерраТарса — надійний шлях до високих і якісних врожаїв ріпаку

П'ятниця, 15 квітня 2016, 10:08
Впродовж вегетації на розвиток озимого ріпаку впливають ряд факторів, що можуть знижувати або підвищувати врожайність культури. Враховуючи умови посіву, стан сходів, перебіг перезимівлі, слід використовувати методи впливу, які підвищують зимостійкість та оптимізують відновлення вегетації культури навесні.

 

Відновлення вегетації озимого ріпаку є важливим етапом розвитку культури. Відростати він починає рано, за відносних температур повітря і ґрунту від 3-5 °С. За таких температурних умов більшість елементів живлення є недоступними або малодоступними для рослин. Ріпак у цей період живиться, використовуючи власні запаси накопичених речовин. Тому навесні особливу увагу слід приділити пізнім посівам ріпаку озимого, оскільки для слабких, недостатньо розвинених рослин весняний період може бути критичним.
 
   
 
Умовою успішного старту культури навесні є активне відростання кореневої системи, особливо бокових кореневих волосків, які забезпечують поглинання вологи і поживних речовин. Недостатньо розвинена коренева система не в змозі компенсувати втрати рослиною вологи за чергування плюсових (денних) та мінусових (нічних) температур.
 
Для відновлення і оптимізації роботи кореневої системи ріпак потребує достатню кількість доступного фосфору, але за низьких температур цей елемент погано поглинається з ґрунту.
 
Коригування живлення культури здійснюється шляхом листкового внесення комплексних добрив, які містять основні необхідні елементи. Новалон Фоліар повністю розчиняється у воді і швидко проникає в клітини рослин, оптимізуючи роботу кореневої системи й активізує процес фотосинтезу. Добриво має високий вміст макро-, мезо- та мікроелементів, які відмінно збалансовані, не містить нерозчинних солей і домішок. Високоякісні прилипачі, антивипаровувачі та зволожувачі підвищують ефективність підживлення та забезпечують пролонговану дію добрива до 20 днів.
 
За складних погодних умов, відсутності достатньої кількості сонячного випромінювання і малорозвиненого листового апарату послаблені процеси фотосинтезу. Такі фактори неминуче призводять рослини до біотичних і абіотичних стресів. Важливо саме на цих фазах росту і розвитку зменшити навантаження стресових факторів і забезпечити культуру необхідними елементами.
 
Унікальне добриво Спідфол Марин SL — біостимулятор з високим вмістом ауксинів, виготовлений з морських водоростей Ascophyllum Nodosum, збагачений елементами P, K, Zn, B й амінокислотами для стимуляції збалансованого розвитку рослин. Містить не тільки джерела живлення, але і гормони, вітаміни, органічний комплекс і полісахариди. Фосфор, калій, бор і цинк є конче необхідними елементами для побудови рослиною кореневої системи, що ефективно працює. Добриво формує стійкість рослин до низьких температур, активізує фотосинтез і поглинання поживних речовин, забезпечує рослини енергією для росту. За рахунок високого вмісту гормону ауксину стимулює ріст і активізує роботу кореневої системи, покращує цвітіння і плодоутворення. Достатньо внесення 0,3-0,5 літри біостимулятора Спідфол Марин SL на гектар для захисту ріпаку від стресу, відновлення та активізації роботи кореневої системи і забезпечення ефективного обміну речовин у рослині.
 
Склад добрива Спідфол Марин SL
 
Найбільш активно озимий ріпак поглинає елементи живлення, починаючи з моменту відновлення вегетації до початку бутонізації. У цей період рослина формує центральне стебло та бокові пагони, закладаються квітки і проходить процес формування пилку й запліднення.
 
Нестача бору на цьому етапі розвитку культури призведе до зниження еластичності тканин, ризику розтріскування стебла і уповільненню росту. Першими ознаками дефіциту бору є погіршення запліднення і відмирання точки росту. Насіння, отримане з таких рослин, матиме низький вміст олії. Високоефективним методом ліквідації браку бору є листкове обприскування добривом Speedfol B SP.
 
Speedfol B SP — це єдине джерело бору для листкового підживлення, яке оптимізує рН робочого розчину для поглинання бору та підкислює бакову суміш (збільшення стабільності пестицидів). Найбільш активно поглинається тканинами рослин порівняно з іншими борними добривами. Краще за інших добрив відновлює кількість бору в тканинах листя після опадів. Ад’ювант добрива забезпечує пролонговану дію і поглинання діючої речовини згідно з потребами рослини. Підживлення проводять у фазах розетки і бутонізації.
 
Ріпак є культурою дуже чутливою до дефіциту марганцю і молібдену, які мають надзвичайний вплив на урожай. Ці елементи входять до складу великої кількості ферментів і беруть активну участь в процесах азотного обміну ріпаку.
 
Забезпечити ріпак критичними для його розвитку мікроелементами допомагає спеціально розроблене для олійних культур рідке концентроване добриво Powerfol Oil CropЛінійка спеціальних добрив Powerfol була розроблена для окремих культур або груп культур з урахуванням пропорцій виносу основних мікроелементів, які забезпечують високий і якісний урожай.
 
Високоефективні добрива і біостимулятори компанії ТерраТарса гарантують стійкість ріпаку до екстремальних ситуацій і подолання їх з мінімальними втратами. У роботі з рослинами дрібниць немає, тому слоган нашої компанії — Досконалість у деталях.
 
Продуктова лінійка Паверфол (Powerfol)
 
 
 
ТОВ «ТерраТарса Україна»
74800 Україна, м.Каховка, вул.Південна, 4
Тел.: +38 (05536) 55 109
Факс: +38 (05536) 55 137
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
   

Cхожі статті

Як оцінити окупність CRM для агробізнесу
Арсенал «Богуславської сільгосптехніки» поповнив АТЛАНТ
Елюміс 105 OD, о.д. - високоефективний препарат для контролю ваточника сирійського та інших проблемних бур’янів у посівах кукурудзи
Професійний захист зернових від грибних захворювань
Гібриди соняшнику ПІОНЕР®
…І знову про ріпак!
Таск® Екстра — ефективність на максимальну потужність!