Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Обґрунтовано захиститися від шкідників і не витратити зайві гроші (ВІДЕО)

П'ятниця, 29 квітня 2016, 10:03
Найбільшого клопоту нинішнього сезону треба чекати від таких шкідників, як хлібні клопи, злакові мухи, трипс пшеничний, хлібний турун. Так сказали під час опитування представники агрогосподарств, які брали у часть у вебінарі компанії «Сингента», що стосувався прогнозу розвитку шкідників зернових культур у сезоні 2016 року. 

 

Наталія АНТОНЕНКО, спеціально для "АС"
 
Ефективно протидіяти цим та іншим проблемам допомагали фахівці компанії та відомий вчений. Аграрії довго не відпускали спеціалістів своїми запитаннями про ситуацію на полях та способи боротьби зі шкідниками.
 
Традиційні Дні поля та зимові конференції, об’єднані вже звичною «Майстернею аграрія», тепер розширилися і на цифровий он-лайн-формат компанії «Сингента». Вебінар ламав старі стереотипи, через які деякі культури, той же ячмінь чи овес, не отримували належного захисту від шкідників. «Ми також помітили, що багато господарів відкладають інсектицидні обробки на пізні фази розвитку, коли непоправна шкода вже заподіяна, а невчасний захист лише з’їдає кошти. Тому разом аналізуємо періоди внесення, рахуємо точні цифри витрат і потенціал врожаю», — підкреслив менеджер компанії «Сингента» з інсектицидів та гербіцидів на зернових культурах Валерій Дубровін.
 
Спеціаліст переконує, що такий підхід допомагає господарству оптимально спланувати сезон. Адже сучасна стратегія захисту рослин передбачає роботу на упередження: захист буквально від насінини протягом усього періоду вегетації. Такий комплексний системний підхід не дозволяє шкідникам масово заселити посіви, дійти до порогової чисельності. Лише обґрунтована система захисту посівів забезпечує очікуваний прибуток.
 
Сергій Ретьман, доктор с.-г. наук, заступник директора з наукової роботи Інституту захисту рослин, дав докладний прогноз поширення і шкідливості шкідників зернових колосових культур нинішнього сезону. Перш за все звернув увагу на хлібних жуків. Вони здатні суттєво шкодити навіть за умов високих температур, домінуватимуть у степових, лісостепових і північних регіонах.
 

 

На озимій пшениці слід очікувати хлібного туруна, увагу якому ефективніше приділити з осені, застосувавши інтоксикацію насіння. За відновлення вегетації цей шкідник пошкоджує культуру перші 5-7 тижнів, тоді й треба діяти, відповідно пізніші захисні заходи суттєвого результату вже не дають.
 
Науковець попереджає про зростання частки присутності хлібних клопів, особливо небезпечного тим, що впливає на якісні показники зерна, деградацію клейковини. Натомість боротьба з трипсами упередить суттєвий недобір урожаю по масі тисячі зерен. Присутність цього шкідника теж збільшується. Варто також звернути особливу увагу на поширені види злакових попелиць. Зокрема, відмінність черемхової злакової попелиці у тому, що її імаго перезимовує у бруньках черемхи, а згодом заселяє озиму пшеницю. Крім прямої шкоди, ці організми переносять вірусні хвороби.
 
Останні 3-4 роки, особливо у східних регіонах, зросла популяція зернової совки, якій досі приділяли мало уваги. Вона особливо небезпечна ще й тим, що продовжує шкодити зібраному у сховищах зерну.
 
Вчений зробив огляд шкодочинних об’єктів за конкретними регіонами України, зупиняючись на стадіях, коли їх дія особливо небезпечна, а боротьба з ними — найдоцільніша.
 
Профільний менеджер компанії «Сингента» Валерій Дубровін поділився досвідом моніторингу шкідників на посівах на прикладі водяних пасток для злакових мух. Для них використовуються звичайні пластикові стаканчики з водою, куди додається поверхнево активна речовина. Такі пастки розставляються по полю і перевіряються раз на 2-3 дні. Завдяки таким спостереженням можна визначити види і кількість шкідників, час та інтенсивність заселення, що допоможе в ефективнішій боротьбі з ними.
 
Спеціалісти радять обов’яз­ково орієнтуватися на показники потенційної шкоди через дію конкретних організмів, надають таблиці розрахунків можливих втрат від кожного з них. Адже, спираючись на ці цифри, логічно розраховувати витрати та способи захисту, а отже, упередження зайвих витрат.
 
«Наприклад, вартість ефективного контактно-системного інсектициду Енжіо адекватна 65 кг/га, — уточнює Валерій Дубровін. — А загалом вся система захисту може коштувати до 100 кг/га. Навіть за мінімальної кількості шкідників у посівах такий захист окупається сповна».
 

 

Учасникам вебінару продемонстрували систему захисту, перевірену численними дослідами. «Сингента» пропонує скористатися з осені протруйником з інсектицидом Селест® Макс. Після такого комплексного захисту навесні посівам буде достатньо двох обробок інсектицидами Енжіо® і Карате® Зеон з інтервалом у 3 тижні. Внесення у 32-й фазі Енжіо® співпаде з масовим виходом шкідників. Препарат діє системно, тривало і контролює широкий спектр шкідників. Цю обробку варто поєднати з першим внесенням фунгіциду. Друге внесення інсектициду доцільно також планувати разом із фунгіцидом у фазі прапорцевого листка. Матимемо додатковий контроль клопа черепашки, попелиць, трипсів та інших шкідників.
 
Поєднання потужного нокдаун-ефекту, який дає результат буквально за лічені години після обробки, — не єдина перевага Енжіо® порівняно з препаратами інших класів. Він також довго захищає рослину зсередини, діє ефективно проти широкого спектру шкідників, у тому числі хлібного туруна і прихованоживучих, незалежно від погодних умов. Енжіо® зручний і безпечний у бакових сумішах на відміну від фосфорорганічних препаратів, які треба застосовувати окремо. Дві діючих речовини з різними механізмами дії унеможливлюють появу резистентності.
 
Зворотний зв’язок з учасниками вебінару дозволив їм спілкуватися після сесійної частини ще упродовж години в режимі запитань-відповідей. Аграрії цікавилися нюансами прогнозів на свій конкретний регіон, способами моніторингу шкідників, комплексами захисних заходів, деталями застосування препаратів.

Записи усіх вебінарів можна подивитися на youtube каналі компанії «Сингента» в Україні за посиланням.
   

Cхожі статті

Узагальнена фактична технологія вирощування кукурудзи на зерно в західному регіоні. Підбір гібридів
«КУН» - лідер серед виробників причіпного обладнання
Ефективний захист озимої пшениці від хвороб
Особливості технології захисту соняшнику
СИСТІВА® — ключ до ефективного виробництва пивоварного ячменю
Тритикале
Solguard: комплексний захист соняшнику від вовчка