Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Новинки «Семенсес Прогрейн Інк.»: соя, що варта уваги

Понеділок, 26 вересня 2016, 11:05
26 серпня, попри гарячий у всіх відношеннях час для сільгоспвиробників, зібрався солідний кворум аграріїв-однодумців на одному з полів ТОВ «Сільгосптехніка Нова» (Володарський р-н, Київська обл.), щоб оцінити нові перспективні сорти не ГМ-сої від компанії «Семенсес Прогрейн Інк.», Канада.

 

Дмитро СІРИЙ, спеціально для "АС"

Тим більше, тут є що оцінювати: група високобілкових сортів сої, об’єднаних брендом QUALI-PRO, та звичайних, високоврожайних — IP, поповнились вагомими новинками. Найкращі з них стали ексклюзивними, цебто тільки компанія «Прогрейн Укр», що є єдиним офіційним представником «Семенсес Прогрейн Інк.» в Україні, має право вирощувати їх на насіння та займатися подальшою реалізацією.

Під час заходу прихильники сої QUALI-PRO звернули особливу увагу на новий ексклюзивний сорт Опус: «Це єдиний високобілковий сорт у групі стиглості 2500 теплових одиниць (CHU), — наголошує головний агроном «Прогрейн Укр» Юрій Снісаренко. — Минулого року він підтвердив свою перспективність: сформував 46% вмісту білка в перерахунку на суху речовину та дав урожайність 3,02 ц/га. При цьому було відмічено, що Опус — достойна альтернатива та заміна сорту Хорол 2550 CHU.

Великою популярністю у відвідувачів користувались і сорти групи IP. Так, чимало прихильників зібрав біля себе ексклюзивний сорт Кофу 2500 CHU, що не дивно. «… 2015 року в своїй групі стиглості Кофу виступив чемпіоном з урожайності — 3,88 т/га у зонах, де було все більш-менш гаразд з опадами, — звертає увагу Юрій Снісаренко. — Разом із тим, він має гарну стійкість до вилягання та розтріскування бобів, а також характеризується високою пластичністю та стабільністю. Сорт Кофу також характеризується підвищеною здатністю до галуження та стійкістю до поширеного захворювання склеротиніозу».

Зареєстрований 2016 року сорт Асука 2600 CHU заінтригував багатьох аграріїв, бо минулого року в задовільних умовах зі зволоження він показав врожайність 3,9 т/га, відзначає головний агроном «Прогрейн Укр». Відмінні агрономічні характеристики і роблять його нашим ексклюзивом 2017 року.

Уваги не бракувало і хіту 2015 року — сорту Кіото 2650 CHU, який завоював прихильність аграріїв тим, що при високій урожайності (2015 року — 3,2 т/га, а на поливі — 4,5 т/га) він формує 43% білка.

Сорт Саска 2650 CHU зацікавив аграріїв через свою гарну адаптивність до різних кліматичних умов і здатністю до галуження. Середній результат торік за цим сортом становить 3,34 т/га.

Аріса 2700 CHU. Зі слів Юрія Снісаренка, цей ексклюзивний сорт є гідною альтернативою старому Медісон, відомому багатьом. Серед ключових особливостей Аріси — високорослий сорт, але з відмінною стійкістю до вилягання, здатністю до галуження, високою пластичністю та стійкістю до поширених хвороб. Це підтверджує його минулорічна середня урожайність — 3,75 т/га.

«Посуха минулого року та погодні реалії сьогодення доводять: для отримання максимальної урожайності навіть за посухи необхідно дотримуватися рекомендованої густоти — загущення за екстремальних умов не збільшить урожайності», — резюмує Юрій Снісаренко.
 
Фотогалерея
 
Коментарі
 
Віктор ЄСИПЕНКОдиректор із виробництва ТОВ «БіоАгро»
 «Прогрейн Укр» — єдина компанія в Україні, яка представляє широку лінійку сортів сої. Підбір сорту сьогодні вкрай важливий, тому новинки дуже цікавлять. Зокрема, високобілкові середньоранні сорти, бо ми, в основному, продаємо сою за кордон. З Прогрейн співпрацюємо 3 роки, за цей час гарно себе проявили в наших умовах сорти Терек і Кубань. Останній торік на Сумщині забезпечив 2,5-3 ц/га, а в Західній Україні, де умови були складніші, — 2-2,2 ц/га.

Роман ШЕПЕТЮКдиректор ТОВ «Квінт Лтд.» (Яготинський р-н, Київська обл.)
 Ми вирощуємо багато сортів компанії «Семенсес Прогрейн Інк.». Маємо сорти Богеміанс, Кіото, Корсак, Саска. Сьогодні приїхали оцінити новинки, які замінять старі сорти, зокрема, зацікавили Опус та Кофу. З сортами «Семенсес Прогрейн Інк.» працюємо років 6-7. За цей час Прогрейн довів, що може забезпечити всю потребу господарства в сортах за групами стиглості: від ранньо- до середньостиглих сортів, а, крім того, «Семенсес Прогрейн Інк.» завжди славився високобілковими сортами. Для нас це важливо, бо ми можемо продати врожай дорожче, аби після переробки отримати високоякісний шрот і макуху. Та й загалом наші переробники платять більшу ціну саме за сорти «Семенсес Прогрейн Інк.».
   

Cхожі статті

Рецепти здоров’я рослин від Doktor Tarsa
Завод елеваторного обладнання «Сокол» — це якісне зберігання вашого врожаю
Сучасна техніка для заготівлі кормів
День поля щодня: Посухостійкість — безальтернативна перевага технології ЯРОС
Належне живлення озимого ріпаку – прямий шлях до отримання найвищих урожаїв та прибутку
Інновації буряківництва на полях «Астарти-Київ»
Шкідливі організми кукурудзи та захист від них цариці полів