Банер

Гібриди кукурудзи компанії «Сингента» — надійне підґрунтя прибутковості українських аграріїв

Понеділок, 20 лютого 2017, 11:06
Кукурудза — одна з основних зернових культур в Україні і в усьому світі. Інтенсифікація технології вирощування цієї культури дозволяє отримати високі врожаї, а отже, і прибуток. Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів зерна кукурудзи у світі, з чим пов’язано збільшення посівних площ цієї культури на території країни.

 

І. КОВАЛЬЧУК, К. ЛИСЯНА 
менеджери з маркетингу польових культур

Стабільне виробництво зерна кукурудзи можливе за наявності гібридів з високою потенційною продуктивністю, стійкістю до шкідників, хвороб, несприятливих чинників середовища, які відповідають сучасним вимогам інтенсивної технології. Саме такі гібриди кукурудзи пропонує провідна агрохімічна компанія «Сингента», яка прагне підвищити рівень продовольчої безпеки у світі, даючи можливість мільйонам сільгоспвиробників раціональніше використовувати наявні ресурси.
 

Головне завдання агронома — отримати високий урожай якісної продукції при високій окупності витрат на вирощування культури. Це завдання можливо виконати за умови використання сучасних гібридів із потужним генетичним потенціалом. Багато господарств в Україні уже мають досвід використання гібридів компанії «Cингента» й отримують добрі врожаї. Для прикладу на графіку нижче наведено урожайність (у перерахунку на базову вологість) у ФГ «Грига», що в Полтавській області.

Під час сівби кукурудзи у ФГ «Грига» у рядок було внесено 100 кг нітроамофоски (N16P16K16), а у фазі 7–8 листків — підживлення 150 кг селітри (N52).
 
Урожайність (ц/га) та вологість зерна (%) під час збирання кукурудзи
у ФГ "ГРИГА", Полтавський район, с. Василівка, 2016 рік
 

Метеорологічні умови, які склалися у період вегетації кукурудзи на ланах цього господарства, представлено нижче.
 

У лінійці гібридів, які було посіяно на полях ФГ «Грига», варто відзначити новинку в портфоліо компанії «Сингента» — СИ Феномен ФАО 220 із сімейства Артезіан. Унікальність його полягає у високій конкурентоспроможності порівняно з гібридами різних груп стиглості MG 1–3 (ФАО від 210 до 360). Технологія Артезіан — це нова розробка компанії «Сингента», яка передбачає створення і впровадження у сільськогосподарське виробництво гібридів кукурудзи з високим генетичним потенціалом урожайності й стабільності в умовах мінливих метеорологічних чинників. При їх виведенні максимальну увагу приділяли здатності гібрида ефективно використовувати наявну вологу для отримання максимального врожаю у лояльних і так само в несприятливих умовах.
 
Урожайність (ц/га) та вологість зерна (%) гібридів кукурудзи
у ТОВ "Кернел", Черкаська область, Уманський район, 2016 рік
 

Гібридам Артезіан притаманний підвищений рівень адаптивності за рахунок оптимізації обмінних процесів, спричинених браком вологи. Толерантність нового генотипу до високих температур — кращий мікроклімат посівів завдяки поліпшеному механізму терморегуляції рослин — забезпечує зниження ризиків стресу протягом критичних фаз розвитку рослин і втрати врожаю. Неперевершена ефективність використання вологи гібридами Артезіан максимізує і вповні розкриває потенціал урожайності в лояльних умовах та має перевагу до 15 % перед конкурентами в умовах стресу.
 
Урожайність (ц/га) та вологість зерна (%) гібридів кукурудзи
у СТОВ "Дніпро", Черкаська область, Чорнобаївський район,
с. Васютинці, 2016 рік

Одночасно на базі господарств Черкащини («Кернел», СТОВ «Дніпро», СТОВ «Маяк») попри складні умови отримали цілком гідні врожаї зерна кукурудзи.
 
Урожайність (ц/га) та вологість зерна (%) гібридів кукурудзи
у СТОВ "Маяк", Черкаська область, Чорнобаївський район,
с. Мала Бурімка, 2016 рік

За даними Вінницької метеостанції, з 1 квітня до 1 жовтня 2016 року випало 280 мм опадів, що набагато менше за середньобагаторічні показники за аналогічний період (438 мм). Та це не завадило господарствам Вінниччини (ТОВ «Ольга», ПП АФ «Батьківщина», ПАТ «Жорнище») отримати добрі врожаї, які їм забезпечили гібриди кукурудзи компанії «Сингента».
 
Урожайність (ц/га) та вологість зерна (%) гібридів кукурудзи
у ТОВ "Ольга", Вінницький район,
с. Стадниця, 2016 рік
 
Метеорологічні умови, що склалися у період вегетації кукурудзи,
Вінницький район, Вінницька область
 

Отже, залежно від умов вирощування, агротехніки і потенціалу поля, завдяки правильному підбору гібридів і препаратів, які дозволяють одержати прогнозований урожай та захистити культуру, не зашкодивши самій рослині, можна максимально використати генетичний потенціал конкретного гібрида кукурудзи й отримати високий урожай та гарний прибуток.
 
Урожайність (ц/га) та вологість зерна (%) гібридів кукурудзи
у ПП АФ "Батьківщина", Вінницький район,
смт Стрижавка, 2016 рік
 
Урожайність (ц/га) та вологість зерна (%) гібридів кукурудзи
у ПАТ "Жорнище", Вінницька область, Іллінецький район,
2016 рік
   

Cхожі статті

Шарнірні міні-навантажувачі для ферми: 10 аргументів «за»
Функціональні добрива — нове слово у позакореневому підживленні
Осінній захист — важливий елемент у технології вирощування
Правильний добір гібридів та дотримання технологічних аспектів технології вирощування озимого ріпаку восени - запорука високого врожаю
Зазирнути в майбутнє із компанією «Байєр»
Вищий урожай чи вищі прибутки — можна вибрати
CLAAS AXION 900 — перспективні розробки, що працюють вже сьогодні (ВІДЕО)