Банер

Гвардіан Тетра® — перший на кукурудзі

Середа, 22 лютого 2017, 10:09
Науковий та практичний досвід незліченну кількість разів доводив, що бур'яни можуть суттєво зменшувати врожай сільськогосподарських культур, залежно від їх видового складу та тиску конкуренції.

 

В Україні флора бур'янів є різноманітною, але домінантні види на площах вирощування кукурудзи є схожими, а саме види мишію (Setaria), щириці(Amaranthus), лободи (Chenopodium) та плоскуха звичайна (Echinochloa cruss-gall), а також такі багаторічні дводольні рослини, як осот звичайний (Cirsium arvense) та берізка польова (Convolvulus arvensis). У межах певної місцевості можуть також існувати інші види, але переважно однорічні бур'яни, перелік яких наведено вище, можна знайти будь-де. Широко поширений новий вид бур'яну — амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia). В інших країнах, де він з'явився, цей бур’ян швидко став домінантним видом завдяки своїй агресивній конкурентоспроможності.
 

Загальновідомим фактом є те, що просапні культури весняного посіву, такі як кукурудза, є чутливими до конкуренції з боку ранньостиглих бур'янів. Однорічні бур'яни забирають воду та поживні речовини з того самого шару, з якого живиться поверхневе початкове коріння культури. Тому, чим пізніше ви розпочнете боротьбу з бур'янами, тим більшими можуть бути втрати врожаю. Ця частина життєвого циклу культури має назву критичного періоду конкуренції та, залежно від виду бур'янів у кукурудзі, триває у період від 2-3 до 10-12 листків.

У більшості випадків оптимальне післясходове обприскування необхідно проводити у певний час, з огляду на розвиток бур'янів або культури, при цьому потрібні добрі погодні умови та висока потужність розпилювача. Навесні протягом кількох останніх років погодні умови в Україні часто були дощовими, відтак — несприятливими для графіка внесення післясходових гербіцидів. У таких випадках несвоєчасне застосування післясходових гербіцидів може призвести до втрати врожаю через конкуренцію з боку бур'янів та пошкодження гербіцидами (мал. 1).

Ґрунтові гербіциди, які вносяться одразу після посіву та перед сходами культури, утворюють ідеальне середовище для використання максимального потенціалу врожаю за таких умов. У межах цієї групи Гвардіан Тетра® є одним із найбільш придатних гербіцидів з різних причин:

  • Готова суміш, що містить два високоефективні активні інгредієнти (ацетохлор, тербутилазин та антидот фурілазол для кукурудзи).
  • Ацетохлор забезпечує ґрунтову активність проти одорічних та деяких дводольних бур’янів.
  • Тербутилазін забезпечує ґрунтову та листову активність, доповнюючи спектр контролю дводольних бур’янів.
  • Фурілазол діє як антидот, що захищає кукурудзу від дії гербіциду.
  • Має довготривалий ефект, тривалість якого перевищує час до змикання рядків, після чого культура стає менш вразливою до конкуренції з боку бур'янів.
  • Він потребує невеликої кількості активуючих опадів у разі застосування перед сходами.
  • У разі необхідності продукт може ефективно використовуватися незабаром після сходів.
  • Завдяки високому рівню безпеки гербіцид може використовуватися при вирощуванні цукрової кукурудзи та насіння.
 
Широкий досвід в Україні
Протягом трьох останніх років із застосуванням гербіциду Гвардіан Тетра® в Україні було проведено широкий спектр випробувань, що продемонстрували його переваги для виробників кукурудзи.

У 2016 році було проведено випробування у чотирьох місцях з різними умовами вирощування.

Гербіцид Гвардіан Тетра® може забезпечити вищу ефективність порівняно з іншими селективними препаратами на кукурудзі, що вносяться перед сходами або після них для контролю однорічних бур'янів (табл. 1).
 
Таблиця 1. Гербіцид Гвардіан Тетра® порівняно з іншими
селективними гербіцидами на кукурудзі 2016 рік, 
(2016 рік, Вінниця та Верхівка, Вінницька обл.)
 
Результати обліку врожайності за попередніми випробуваннями підтвердили, що конкуренція з боку бур'янів під час критичної фази раннього розвитку кукурудзи (до моменту контролю бур'янів після сходів) може фактично зменшити врожайність порівняно з вирощуванням кукурудзи в умовах без бур'янів з моменту сходів при застосування гербіциду Гвардіан Тетра® (табл. 2-3).
 
Таблиця 2. Вплив Гвардіан Тетра® на врожайність кукурудзи
(2014 рік, Вінниця, традиційний обробіток ґрунту)
 
Таблиця 3. Врожайність кукурудзи в результаті контролю бур'янів 
(2014 році, Умань, Черкаська обл., традиційний обробіток ґрунту)
Рекомендації щодо
використання
Гербіцид Гвардіан Тетра® необхідно використовувати з нормою витрати 3,5 л/га для кукурудзи перед сходами або незабаром після них на стадії 1-3 листків. Це забезпечує достатній контроль звичайних однорічних бур'янів, включаючи амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia), розвиток кукурудзи без конкуренції та максимальне використання потенціалу врожайності.
 
У 2016 році було проведено випробування в
чотирьох місцях з різними умовами вирощування.
Застосування гербіциду Гвардіан Тетра® з нормою витрати
3,5 л/га перед сходами забезпечило відмінний контроль 
однорічних бур'янів у кожному випадку.
 

Найкращий час для внесення — коли однорічні злаки, такі як плоскуха звичайна (Echinochloa crus-galli) або види мишію (Setaria) перебувають переважно на стадії 1-2 листків.
 

Рекомендований об'єм витрати робочої суміші Гвардіан Тетра® — 150-200 л/га перед сходами та 250-300 л/га незабаром після сходів.

За тривалої посухи внесення гербіциду можна відкласти до моменту одразу після сходів.
 

За нульового або мінімального обробітку ґрунту, коли бур'яни можуть сходити значно раніше посівів, рекомендується передпосівне внесення гербіцидів Раундап Макс® або Раундап Пауер®. Своєчасний контроль ранніх бур'янів дозволяє підвищити якість посіву.
 
 
Якщо на полі, що оброблятиметься, передбачається забур’янення Просом (Panicum spp), у бакову суміш необхідно додати Харнес® із нормою витрати 1,0 л/га.
 
 
Гарних вам урожаїв!
   

Cхожі статті

Пізнавати філософію буряківництва разом з АДАМА
Синьйор-помідор
«Агросем» змінюється разом зі світом
Сівалки TWIN: «Створені для врожаю сумірного з площею посіву»
Підвищення рентабельності та продуктивності вирощування озимих
Зі Сфера® Макс уся поверхня під максимальним захистом
Солома не тільки для корму