Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

ХАРНЕС® — гарантія ВИСОКОГО прибутку

Четвер, 23 березня 2017, 16:10
Кукурудза, соняшник та соя — це три основні просапні культури весняного посіву в Україні. Усі вони є чутливими до конкуренції з боку бур'янів, особливо на початку свого розвитку — після сходів і до змикання рядків.

 

Цей період є критичним для повного використання потенціалу врожаю і тому називається критичним періодом конкуренції. Важливим загальним фактором для перелічених вище культур є те, що гербіцид ХАРНЕС® може вибірково використовуватися для кожної з них метою усунення конкуренції з боку бур'янів.

Результати досліджень, проведених в Україні, а також міжнародні наукові дані показують, що розмір втрат врожаю через бур'яни залежить від декількох основних факторів:

  • конкурентоспроможність культури;
  • склад флори бур'янів;
  • інтенсивність засмічення бур'янами;
  • вплив бур'янів порівняно з розвитком чистої від них культури.
 
Стосовно конкурентоспроможності цих культур, то довгострокові результати аналізу врожайності показують, що кукурудза є найбільш вразливою до бур'янів, тоді як соняшник є найбільш конкурентоспроможним завдяки своїй глибоко розташованій кореневій системі, а також великому розміру листя, що затінює ґрунт та бур'яни (мал. 1-2). Соя займає проміжне місце між ними.
 
Малюнок 1. Врожайність кукурудзи завдяки досходовому застосуванню гербіциду ХАРНЕС®
Середнє підвищення урожайності становить близько 40%. 
Низький тиск з боку бур'янів та суха погода у Дніпрі в 2013 році
 
 
Малюнок 2. Підвищення урожайності соняшнику завдяки застосуванню
гербіциду ХАРНЕС® в середньому становить 20%
 

Гербіцид ХАРНЕС® —
ідеальний варіант
Через масове поширення однорічних бур’янів гербіцид ХАРНЕС® ідеально підходить майже для будь-якої системи контролю бур'янів у посівах кукурудзи, соняшнику та сої на території України. Широкий діапазон місцевих досліджень та тривалий комерційний досвід підтверджують, що цей продукт дає відмінні результати з контролю однорічних злакових та деяких дводольних бур’янів, навіть в умовах мінімальної кількісті опадів, достатніх для його активації, таким чином, усуваючи їх конкуренцію (мал. 3-6).
 

Гербіцид ХАРНЕС® 
у посівах кукурудзи
По всій території країни проводились численні дослідження з метою оцінки ефективності та місця, яке займає гербіцид ХАРНЕС® у переліку «кукурудзяних» гербіцидів. У той самий час кліматичні умови змінюються, що стає додатковою проблемою для ефективного застосування гербіцидів. На ґрунтові гербіциди, які потребують більшої кількості опадів, може негативно впливати сухий період після їх застосування, тоді як при використанні післясходових продуктів можна пропустити належний період, якщо вітряна, дощова погода збігається із часом планового застосуванням гербіцидів.

Додаткові досліди з гербіцидом ХАРНЕС® беззаперечно підтвердили, що продукт працює за різних умов, а також те, що він може входити до складу різноманітних рішень, для різного складу місцевої флори, різних погодних умов або професійних методів.

Самостійне застосування гербіциду ХАРНЕС®
Враховуючи загальну ситуацію з бур'янами на території України, гербіцид ХАРНЕС® може забезпечити якісний контроль однорічних бур'янів (мал. 7-10).
 

Бакові суміші
Результати перевірки дослідів гербіциду ХАРНЕС® у порівнянні з різними аналогічними препаратами, а також комерційне використання підтверджують, що з наявних наразі складових бакових сумішей із вмістом ізоксафлутолу він є найбільш придатним для застосування. Така суміш може мати практичне значення на полях, засмічених однорічними бур'янами, з якими важко боротися, такими як амброзія (Ambrosia) — (мал. 11-12), або у випадку, коли передбачається великий тиск з боку такого виду, як лобода (Chenopodium).

Гербіцид ХАРНЕС® у порівнянні з іншими селективними грунтовими гербіцидами
Порівняння з рішеннями, що передбачають виключно післясходове застосування гербіцидів, показує, що досходове використання ґрунтового гербіциду, такого як ХАРНЕС®, залишається найкращим варіантом. Різниця є особливо помітною, коли домінуючим видом бур'янів є мишій сизий (Setaria glauca) (мал. 11-13). Очевидним фактом є те, що бур'яни конкурують не лише із сільськогосподарською культурою, але й між собою. У випадку часткового контролю бур'янів ті з них, що вижили, заповнюють місце знищених бур'янів і стають домінуючими. Це може статися із мишієм сизим (Setaria glauca) у випадку післясходового застосування гербіцидів, що призводить до додаткового утворення насіння, і врешті-решт робить цей вид більш домінуючою проблемою у довгостроковій перспективі.
 

Використання за особливих умов
До особливих умов можна відвести нульову технологію обробітку ґрунту, яка набуває все більшого значення завдяки низці переваг або через надзвичайно суху погоду. Гербіцид ХАРНЕС® може бути повноправним помічником аграріїв в обох ситуаціях (мал. 14-16).
 

Вплив на врожайність.
Результати підтверджують переваги раннього та ефективного усунення конкуренції з боку бур'янів із використанням гербіциду ХАРНЕС® (мал 17).
 
Малюнок 17. Результати підтверджують переваги раннього та ефективного усунення конкуренції 
з боку бур'янів із використанням гербіциду ХАРНЕС®
 

Гербіцид ХАРНЕС® 
у посівах соняшнику
Значно розвинулась технологія селекції соняшнику, в результаті чого було створено різні види гібридів, стійких до гербіцидів. Наразі у промисловому масштабі використовуються два типи ліній. Один тип гібридів є стійким до активної речовини імазамокс, у той час як інший — до трибенурон-метилу.

Існує декілька спільних рис в імазамоксу та трибенурон-метилу:

  • широкий спектр дії проти однорічних дводольних бур’янів, таких як осот звичайний (Cirsium arvense);
  • однаковий спосіб дії, що стримує біосинтез амінокислот;
  • необхідність доповнити дію обох видів дією гербіциду проти однорічних злакових;
  • короткочасна дія або відсутність її через ґрунт проти бур'янів, що проростають після застосування гербіциду.
 
ХАРНЕС® як ґрунтовий гербіцид, що широко використовується для контролю бур'янів у посівах соняшнику, є адекватним рішенням, що дозволяє усунути недоліки нових технологій (мал. 18-19).
 

Рекомендації щодо використання
 
Кукурудза
Гербіцид ХАРНЕС® необхідно використовувати до сходів як партнер у баковій суміші для інших гербіцидів у дозі 1,5 л/га або самостійно в дозі 2,5-3,0 л/га, якщо спочатку поширені однорічні бур’яни були домінуючим видом.

У випадку засмічення бур'яном просо (Panicum) гербіцид ХАРНЕС® у дозі 1,0 л/га необхідно додавати до ГВАРДІАН ТЕТРА®, з метою підвищення ефективності дії на цей вид, що важко піддається контролю.

Соняшник та соя
Гербіцид ХАРНЕС® необхідно застосовувати в дозі 1,5 л/га на легких ґрунтах із низьким вмістом органічної речовини (менше 2,0%), а також у суміші з іншими зареєстрованими ґрунтовими гербіцидами.

На середніх та важких ґрунтах гербіцид ХАРНЕС® рекомендується застосовувати в дозі 2,5 л/га у випадку великого тиску з боку дводольних бур'янів видів щириці (Amaranthus), незначного або середнього засмічення видами лободи (Chenopodium), амброзії (Ambrosia), а також за умов нульового обробітку ґрунту.

Гарних вам урожаїв!
   

Cхожі статті

Case IH став ближче на Волині
Ефективний фунгіцидний захист плодового саду препаратами Аріста ЛайфСайенс
Соняшник. До кожного гібрида свій підхід
Хочеш протруїти насіння ефективно? Роби це правильно!
Понад 100 випробувань гібридів АСПРІЯ
Арсенал «Богуславської сільгосптехніки» поповнив АТЛАНТ
Пух і м'ясо