Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Гербіцид Мілонга — надійний і тривалий захист

Вівторок, 18 квітня 2017, 12:10
Кукурудза та соняшник належать до найважливіших просапних культур в Україні. Тому їхній захист від шкідливих об’єктів є особливо актуальним. Першочергове значення має контроль бур’янів, особливо на початкових етапах розвитку культур, коли їхні рослини ростуть порівняно повільно.

 

Проростаючи, бур’яни споживають велику кількість поживних речовин, вологи, які могли б бути використані для продуктивного росту культури. Крім того, окремі види бур’янів виділяють фізіологічно активні речовини в ґрунт та повітря, пригнічуючи рослини культури. Низька конкурентна спроможність культур (соняшник, кукурудза) до бур’янів зумовлює необхідність розпочати захист якомога раніше застосуванням ґрунтових гербіцидів. Препарати цієї групи створюють захисний екран, пригнічуючи проростки одразу кількох хвиль бур’янів і на тривалий час забезпечують чистоту посівів культури. При цьому формуються оптимальні умови для росту та розвитку рослин культури на початку їхньої вегетації, що має надзвичайно важливе значення, адже відсутність конкурентів на початкових етапах онтогенезу культури визначає її продуктивність.

Останніми роками спостерігається суттєве збільшення обсягів постачання в Україну ґрунтових гербіцидів. До широкого асортименту препаратів цієї групи у 2017 році приєднається новий гербіцид Мілонга*. Це новинка компанії «Август». Мілонга* містить у своєму складі дві діючі речовини: S-метолахлор, 312,5 г/л та тербутилазин, 187,5 г/л; проявляє ґрунтову та листкову дії. На кукурудзі Мілонга* буде зареєстрована для до- та післясходового внесення (до фази 3-5 листків культури), на соняшнику — лише для досходового. Цей препарат ефективно контролює однорічні злакові та дводольні бур’яни.

Мілонга* діє системно, швидко проникає у рослини бур’янів та зупиняє їх ріст. У ґрунті препарат проникає через сім’ядолі у дводольних та колеоптиль у злакових бур’янів. Створений Мілонгою* захисний екран блокує процес проростання бур’янів (можуть також з’являтись нежиттєздатні сходи бур’янів із вираженими ознаками хлорозу чи некрозу листя).
 
Дослід 1. Внесено гербіцид Мілонга* (4,5 л/га) після сівби до сходів кукурудзи
 

У випадку внесення препарату після сходів на кукурудзі бур’яни швидко зупиняють ріст та припиняють конкурувати з культурою. Повна загибель чутливих видів бур’янів настає протягом 10-20 днів. За післясходового застосування рекомендується обробляти посіви у фазі сім’ядолі — дві пари справжніх листків у дводольних бур’янів та до фази трьох листків у злакових бур’янів. Ні в якому разі не можна допускати переростання бур’янів!

Мілонга* контролює протягом 6-8 тижнів понад 90 видів дводольних бур’янів, у тому числі: амброзію полинолисту, гірчак (види), гірчицю польову, зірочник середній, лободу білу, осот польовий, жабрій (види), редьку дику, ромашку (види), галінсогу дрібноквіткову, щирицю (види) та ін. Крім того, захищає від злакових бур’янів (мишій, пальчатка та ін.).

Однак слід пам’ятати, що при застосуванні Мілонги* необхідно враховувати ряд особливостей:

  • структура ґрунту повинна бути дрібнокомкуватою (розмір грудок не повинен перевищувати 20 мм у діаметрі), щоб гербіцид міг розподілитись у ньому максимально рівномірно;
  • вологість ґрунту повинна бути помірно високою, лише за таких умов гербіцид зможе розпочати дію (сильні опади можуть змити захисний екран);
  • велику роль відіграє тип ґрунту — на важких ґрунтах або ґрунтах із високим вмістом гумусу слід застосовувати максимальні норми витрати Мілонги*. На легких із низьким запасом гумусу у шарі 0-20 см необхідно знизити норму витрати препарату до 3 л/га;
  • в умовах посушливої весни рекомендується вносити максимальну норму гербіциду, у цьому випадку потрібно його заробити в ґрунт.

Мілонга* високоселективна до культури: стійкість рослин соняшнику та кукурудзи до препарату зумовлена прискореним метаболізмом діючих речовин у культурі.

Результати випробування Мілонги* на соняшнику та кукурудзі демонструють високу ефективність препарату протягом тривалого періоду.
 
Дослід 2. Внесено гербіцид Мілонга*, 4,5 л/га до сходів соняшнику
 

За результатами випробувань доцільніше проводити досходову обробку гербіцидом Мілонга*.

За післясходового застосування на кукурудзі рекомендується застосовувати максимальну норму препарату — 4,5 л/га.

Можливі комбінації препарату Мілонга* з іншими гербіцидами. Якщо злакові бур’яни досягли фази трьох і більше листків, або в посівах присутні багаторічні злакові бур’яни, а дводольні знаходяться в оптимальній для проведення обробки фазі, з метою поліпшення ефективності можна додати до Мілонги* гербіцид Дублон (нікосульфурон, 40 г/л), 1,25 л/га або Ескудо (римсульфурон, 500 г/кг), 0,02-0,025 кг/га в суміші з ПАР Ад’ю, 0,2 л/га.  

*– завершується реєстрація препарату
   

Cхожі статті

Ріпак "Євраліс Семенс": досліджуємо, аби отримати більше!
Озимі 2016. Стимулювання розвитку кореневої системи та підвищення імунітету зернових культур
СИСТІВА® — ключ до ефективного виробництва пивоварного ячменю
VERSATILE на АГРО-2017 — збирачі на будь-який смак
Селест Макс - збалансований захист і збалансована ціна
Обґрунтування гербіцидного захисту зернових культур
New Holland Т 7.315 став родзинкою Всеукраїнського демо-туру «ЄАК»