Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Надійний фундамент майбутньої урожайності

Середа, 19 квітня 2017, 10:05
Всім відомо, що найбільшу шкоду бур’яни завдають саме пізнім культурам із широкорядним способом посіву. Пояснюється це низькою конкурентоспроможністю цих культур на ранніх етапах органогенезу. Тому і не дивно, що у багатьох успішних товаровиробників застосування ґрунтової схеми захисту кукурудзи, сої та соняшнику стало базовим елементом технології вирощування.

 

О.О. ПЕЛИПЕНКОвідділ агроконсалтингу
 
Найбільш вживаними діючими речовинами, що надійно захищають культури на ранніх етапах росту та розвитку багатьох культур, є Прометрин та Ацетохлор.

Компанія «УКРАГРОКОМ» має у своєму портфоліо ґрунтові гербіциди Грінфорт АХ 900 та Грінфорт ПМ 500, які вже не перший рік успішно використовуються аграріями в усіх куточках України.

Грінфорт АХ 900, КЕ (900 г/л Ацетохлору). Ацетохлор належить до групи хлорацетамідів. Препарат рекомендований для боротьби з однорічними злаковими та деякими дводольними бур’янами в посівах кукурудзи, соняшнику та сої. Норма застосування –1,5-3 л/га.

Механізм дії
У ґрунті діюча речовина проникає через коріння та проростки, впливу на бур’яни, що вегетують, ацетохлор не має.

Норму застосування препарату необхідно корегувати, залежно від вмісту гумусу та механічного складу ґрунту. Так, на ґрунтах із гумусом вище 3% та важко суглинковим механічним складом рекомендують застосовувати максимальні норми використання (2,5-3 л/га), своєю чергою, на ґрунтах із вмістом гумусу менше 2% та легким механічним складом ґрунту (піщані та супіщані), при цьому норма застосування гербіциду становить (1,5-2 л/га). На ґрунтах із гумусом менше 1,5% не рекомендується застосовувати гербіциди з діючою речовиною Ацетохлор з огляду на можливу фітотоксичність та низьку буферну здатність ґрунту.

Спектр біологічної
активності
Чутливі бур’яни — злакові: просо куряче, просо волосовидне, лисохвіст, види мишію, види росички, тонконіг однорічний; а також дводольні — паслін чорний, види щириці, грицики звичайні, галінсога дрібноквіткова, мак самосійка, яснотка пурпурова, жовтозілля звичайне, портулак городній.

Помірно чутливі види — просо посівне, дводольні — види лободи, види гірчаку, вероніка польова, вероніка персидська.

Стійкі види: амброзія полинолиста, гірчак почечуйний та березковидний, дурман звичайний, лутига розлога, підмаренник чіпкий, хрестоцвіті, осот польовий, фіалка польова, щириця жминдовидна, а також канатник Теофраста, ріпак (падалиця), нетреба звичайна.

Грінфорт ПМ 500, КС (500 г/л Прометрину). Прометрин належить до хімічного класу симетричних триазинів.
 

Механізм дії
Препарат поглинається кореневою системою та проростками, а також через листковий апарат бур’янів, що зійшли. На відміну від Ацетохлору, Прометрин погано розчинний у воді, практично не промивається і тому проявляє значно меншу фітотоксичність на культури при надмірних опадах на легких за механічним складом ґрунтах. Саме тому у посушливих умовах (недостатній кількості ґрунтової вологи у посівному шарі) Грінфорт ПМ 500 обов’язково заробляти у ґрунт. Норма витрати препарату сягає 2,0-4,0 л/га.

Спектр біологічної
активності
Високочутливі: дводольні бур’яни — лобода біла, види щириці та гірчаку, види гірчиці, паслін чорний, нетреба звичайна, портулак городній, види ромашки, дурман звичайний та інші; злакові — пальчатка криваво-червона, просо напівквітуче, тонконіг однорічний.

Помірно чутливі бур’яни: види мишію, куряче та волосовидне просо, амброзія полинолиста, гірчак березковидний.

Стійкі бур’яни: види вівсюгу та сорго, бур’яни родини селерових та губоцвітих.

Підбір ґрунтових
гербіцидів
Залежно від типу забур’яненості на конкретному полі, слід обирати індивідуальну схему захисту. На полях зі злаковим типом забур’яненості та на посівах кукурудзи краще застосовувати гербіцид Грінфорт АХ 900, корегуючи норму витрати, залежно від вмісту гумусу та механічного складу ґрунту.
 

На полях із широколистим типом забур’яненості більш доцільно використовувати Грінфорт ПМ 500. Виправданим є внесення цього гербіциду на полях, де поширені хрестоцвіті бур’яни та види 
повитиці.

На площах зі змішаним типом забур’яненості доцільно використовувати суміш Грінфорт АХ 900 та Грінфорт ПМ 500 із нормою використання 2+2 л/га. На посівах сої та соняшнику, особливо в умовах достатнього зволоження та на легких ґрунтах, норму витрати Грінфорт АХ 900 слід зменшувати до 1,5-1,8 л/га.
 

Обприскування проводиться по добре підготовленому, оптимально зволоженому ґрунті, без грудок та значної кількості рослинних решток. Після обприскування виключити міжрядні обробітки, оскільки це призведе до руйнації гербіцидного екрану
   

Cхожі статті

New Holland задовольняє попит на потужність (ВІДЕО)
Сучасний трикомпонентний препарат для захисту насіння пшениці та ячменю від хвороб
Рішуча відповідь на засилля амброзії
Органічні бобові та колосові — практика вирощування БТУ-Центр
Виставкові акценти Lemken (ВІДЕО)
Чи потребує соняшник захисту від хвороб?
У компанії «Сингента» гаряча пора — навчають аграріїв бути прибутковими