Банер

Люмакс 537,5 SE, с. е. — відмінний вибір для досходового і післясходового контролю бур’янів

Четвер, 20 квітня 2017, 09:09
Сьогодні є дві основні технології захисту кукурудзи від бур’янів — застосування ґрунтових гербіцидів із наступним внесенням страхових, як правило, протидводольних препаратів та післясходових гербіцидів широкого спектра дії. Останні належать здебільшого до класу сульфонілсечовин.

 

Володимир МАКСИМОВИЧменеджер з маркетингу
розвитку ЗЗР на кукурудзі
 
Ці дві технології захисту кукурудзи відпрацьовано роками, їх вважали стандартними схемами. Та час іде, технології змінюються, з’являються нові діючі речовини і нові препарати, здатні повністю змінити уяву про традиційні технології.
 
У портфоліо компанії «Сингента» великий перелік гербіцидів, які можуть застосовуватися досходово та в усі фази розвитку культури і бур’янів. Багато препаратів і їх сумішей можуть задовольнити всі потреби господарства в усіх кліматичних зонах вирощування. Проте кожен із них має свої особливості й нюанси використання.
 

Ґрунтові гербіциди можуть контролювати тільки однорічні бур’яни і мають спрямовану дію проти певного їх виду. Наприклад, Дуал Голд 960 ЕС, к. е. контролює переважно однорічні злакові бур’яни, крім того, вносити його можна лише до сходів кукурудзи і бур’янів. Такі препарати, як Примекстра Голд 720 SC, к. с. і Примекстра TZ Голд 500 SC, к. с. за рахунок двох компонентів знищують однорічні бур’яни комплексно (злакові і дводольні). Вони проявляють непогану ефективність при обробці шкідливих рослин у фазі появи перших 1-2 листків і в однорічних злакових, і у дводольних. Однак з появою бур’янів у пізніших стадіях та багаторічних уже слід застосовувати страхові гербіциди — Мілагро 240, КС, Мілагро в сумішах або наш флагманський гербіцид Елюміс 105 OD. Це не завжди вдається, особливо на ранніх стадіях розвитку культури, бо в цей період дуже часто спостерігаються різкі зміни добових температур, ймовірні також опади. У такому разі можна додати кілька обробок проти кожної хвилі нових бур’янів, а це витратно, невигідно, і збільшує вартість технології захисту.

Тому компанія «Сингента» вже кілька років поспіль пропонує комплексне рішення проблем із бур’янами — гербіцид Люмакс 537,5 SE, с. е., який поєднує властивості ґрунтового і страхового гербіцидів одночасно. Цей препарат можна використовувати ґрунтово, тобто до сходів культури і бур’янів, він дозволяє стримувати появу бур’янів у період, коли відбувається диференціація зародкового стебла кукурудзи (1-2 листки культури). Люмакс® захищає кукурудзу в період затяжних дощів і дозволяє оптимізувати строки захисних заходів у час проведення масових польових робіт.
 

Фахівці компанії «Сингента» пропонують застосовувати Люмакс® і ранньопіслясходово. Цей термін означає, що при застосуванні цього гербіциду треба дивитися не так на фазу розвитку культури, як на стадію розвитку бур’янів (рис. 1). При цьому однорічні злакові повинні мати не більше як 2 листки, однорічні дводольні — 2-6. Ще одна особливість Люмакс®, яка відрізняє його від усіх інших ґрунтових гербіцидів, — здатність контролювати багаторічні дводольні бур’яни при застосуванні по сходах: препарат знищує зелену частину осотів (фаза розетки) і берізки, навіть коли вона завдовжки 15-20 см (рис. 2 і 3).
 

Нагадаємо, що до складу Люмакс® входить три діючі речовини — S-метолахлор (діюча речовина препарату Дуал Голд 960 ЕС, к. е.), тербутилазин (одна з 2-х діючих речовин препарату Примекстра TZ Голд 500 SC, к. с.) та мезотріон (діюча речовина препарату Каллісто 480 SC, к. с.). За рахунок цього Люмакс® — комплексний препарат, у нього найширший спектр дії серед усіх інших ґрунтових гербіцидів. Завдяки мезотріону, який реактивується під дією опадів, Люмакс® здатний контролювати кілька хвиль бур’янів, які можуть з’явитися. При цьому загальний період захисту Люмакс® триває до 80 днів (найдовше серед ґрунтових гербіцидів). Саме за рахунок мезотріону він знищує зелену частину багаторічних дводольних бур’янів.
 

Часто запитують, як бути з фазою розвитку культури під час внесення Люмакс® по сходах? Ще раз звертаємо увагу, що при внесенні цього препарату ранньопіслясходово першочергове значення має саме стадія розвитку бур’янів. Культура може мати при цьому від 1-го до 3-х листків — фітотоксичності на неї не буде. Взагалі Люмакс® можна застосовувати аж до 5-го листка кукурудзи за умови, що бур’яни, особливо однорічні злакові, не матимуть більш як 2 листки. У разі ж появи на полі багаторічних злакових і перерослих дводольних бур’янів, у нагоді стане гербіцид Елюміс 105 OD, тобто препарат із високою ефективністю проти змішаної забур‘яненості.

Здатність Люмакс® контролювати бур’яни до сходів і після їх появи та реактиваційна дія дозволяють застосовувати його у посівах за no-till-технологією. Препарат чудово проникає крізь рослинні рештки культури-попередника, які залишаються на полі, перерозподіляється у верхньому шарі ґрунту і контролює бур’яни, що проростають.

Крім кукурудзи, Люмакс® успішно зарекомендував себе в боротьбі з бур’янами в садках і на виноградниках. Здебільшого досить було однієї обробки протягом сезону, щоб знищити бур’яни в міжряддях дерев і виноградної лози, навіть в умовах постійного зрошування. Єдине, що треба при застосуванні Люмакс® в садках і на виноградниках, — обмежити потрапляння препарату на культурну рослину. Для цього на обприскувач встановлюють спеціальні відсікачі.

Отже, зважаючи на все сказане, можна впевнено стверджувати про Люмакс®:

1) гербіцид, який відкриває нові можливості в боротьбі з бур’янами в різні періоди росту й розвитку культури та бур‘янів;

2) поєднує властивості ґрунтового і страхового гербіцидів одночасно;

3) має найдовший серед ґрунтових гербіцидів період захисної дії — до 80 днів;

4) три діючі речовини суттєво розширюють спектр контрольованих бур’янів;

5) контролює багаторічні дводольні бур’яни (осоти, берізку) при застосуванні посходово;

6) захищає посіви кукурудзи за no-till-технологією;

7) може використовуватись для знищення бур’янів у садках і на виноградниках.
   

Cхожі статті

ROPA з Michelin мають спільну медаль за інновації (ВІДЕО)
Озимі 2016. Стимулювання розвитку кореневої системи та підвищення імунітету зернових культур
Надійний фундамент майбутньої урожайності
Раундап® Пауер для застосування перед збиранням урожаю олійного ріпаку та озимої пшениці
Фульвітал Плюс — курс на додаткові прибутки
Потужна новинка сезону від Titan Machinery Ukraine (ВІДЕО)
Український авторитет NUFARM