Банер

Нова технологія обприскування від BERTHOUD: система SPRAYTRONIC

Вівторок, 31 жовтня 2017, 14:08
Французький виробник техніки для захисту рослин BERTHOUD пропонує нову систему обприскування SPRAYTRONIС. Вона забезпечує можливість управління кожною форсункою, яка знаходиться під контролем соленоїдного клапану, фактично контролює норму виливу за допомогою імпульсів. 

 
Більшість пропонованих сьогодні на ринку обприскувачів обладнані електронними системами контролю норми виливу при зміні швидкості.
 
На практиці варто дотримуватися такого алгоритму: 
 
  • потрібно визначити необхідну норму виливу вашого препарату;
  • вирахувати середню швидкість руху полем;
  • знаючи необхідну норму виливу і середню швидкість руху, треба встановити типорозмір форсунки.
 
Кожен виробник розпилювачів за стандартами ISO пропонує таблицю, де вказує, як поводиться потік кожної форсунки при зміні швидкості руху і тиску. У цій таблиці ми знаходимо потрібний нам розпилювач, опираючись на стандартний робочий тиск 3 атмосфери.

Наприклад, ми хочемо рухатися полем зі швидкістю 14 км/год. і працювати з нормою виливу 100 л/га. Для виконання такої обробки нам знадобиться коричнева форсунка № 03. Електронному контролеру (комп'ютеру) ми дали установку контролювати норму виливу 100 л/га. При зміні швидкості руху він отримуватиме цю інформацію від датчика швидкості і даватиме команду коригувати тиск: підвищення швидкості = збільшити тиск, зниження швидкості = зменшення тиску.
 

АЛЕ! Це можливо тільки у встановлених рамках можливостей однієї форсунки. Наш приклад наочно показує, що обрана форсунка буде підтримувати норму виливу 100 л/га у діапазоні зміни швидкості від 10 до 18 км/год. іншими словами, в межах + -20% від заданої швидкості. Що відбувається за межами цих швидкісних обмежень?

До моменту набору швидкості 10 км/год. ми будемо спостерігати ПЕРЕЛИВАННЯ ПРЕПАРАТУ, а понад 18 км/год. — НЕДОЛИВАННЯ. Перша проблема характерна для обробки країв полів, а також при об'їзді перешкод (гідранти, стовпи, дерева) або при різкому зниженні швидкості у зв’язку з особливостями рельєфу. Друга проблема характерна для механізаторів у прагненні обробити більше гектарів. А тепер давайте порахуємо, скільки таких ділянок поля, де необхідний діапазон швидкостей руху не витримується? Саме на них препарати вносяться неточно, що впливає на кінцевий результат — кількість і якість Вашого врожаю.

Французький виробник техніки для захисту рослин BERTHOUD пропонує вирішення цієї проблеми — нову систему обприскування SPRAYTRONIС. Вона забезпечує можливість управління кожною форсункою, яка знаходиться під контролем соленоїдного клапану, фактично контролює норму виливу за допомогою імпульсів. При використанні цієї системи внесення робочого розчину відбувається не суцільним потоком, а мікропорціями. При цьому тиск у штанзі задається електронним контролером, він фіксується, тобто підтримується на встановленому рівні постійно. Змінюється тільки величина порції, тобто час, поки форсунка залишається відкритою.

Ця система розширює швидкісний діапазон на 70%. Тепер при виборі форсунки ми можемо відштовхуватися від максимально можливої швидкості у полі. Наприклад, максимальна швидкість = 18 км/год. Вираховуємо: 18 км/год-70% = 5,4 км/год. Тоді діапазон робочих швидкостей для підтримки заданої норми виливу буде від 5,4 до 18 км/год.! І при цьому робота відбувається з однаковим тиском, а значить однаковим розміром краплі.

Можливість вибирати і фіксувати тиск забезпечила ще одна перевага: керувати розміром краплі. Наприклад, у процесі роботи на полі ми відзначаємо зміну швидкості вітру, а значить — небезпеку знесення препарату та, як наслідок, його втрати і загальної якості обробки. Із системою BERTHOUD SPRAYTRONIС ми можемо управляти тиском, наприклад, знижувати його. Знижений тиск забезпечує обприскування великими краплями. Норма виливу при цьому залишається на заданому рівні, зміниться лише частота імпульсів.

Можливість управляти кожною форсункою забезпечила ще одну важливу перевагу. Фактично, кожна форсунка стає самостійною секцією обприскування, яку можна включати або відключати окремо, а значить при обробці ділянок складної конфігурації (клини, дуги...), коли штанга обприскувача проходить такі ділянки поля з накладкою, ми можемо при перекритті відмикати не цілу секцію обприскувача (довжиною 5-6 м, як це було раніше), а кожну форсунку, тобто відрізки довжиною 50 см. Таким чином, суттєво скорочуємо кількість зон із подвійним внесенням препаратів, що, відповідно, забезпечує економію самих хімзасобів, не пригнічує рослини подвійною дозою, і розширює площу обробки за рахунок більшого захоплення складних ділянок.

Переваги системи BERTHOUD SPRAYTRONIC:

1. Збільшення можливостей 1 форсунки. Внесення препаратів зі швидкісним діапазоном — 70% від максимально можливого БЕЗ ЗМІНИ ФОРСУНОК.

2. Управління тиском дорівнює керування величиною краплі прямо в полі. Для мінімізації зносу не потрібні спеціальні форсунки або пристосування.

3. Управління потоком кожної форсунки. Пофорсункове вмикання/вимикання при перекриттях. Економія внесених препаратів, збільшення загальної площі обробки.

4. Бездоганна якість обприскування: рівномірне покриття усього поля однаковою нормою виливу без перепадів, однаковим розміром краплі.

Олена ПЕЛЬТЕК, представник
BERTHOUD в Україні

Представник Berthoud в Україні: +38 050 442 82 02

ОФІЦІЙНІ ДИЛЕРИ BERTHOUD в Україні:
ТОВ «Агробудівельний альянс «АСТРА»
+38 095 274 94 92, +38 044 545 56 00

Компанія «Полетехніка»
+38 067 618 37 44, +38 098 931 31 31
+38 066 931 31 31

ТОВ з ІІ «Цеппелін Україна ТОВ»
+38 044 494 2430, 0 800 300 350

ПП «Адлєр»
+39 067 410 98 92, +38 041 242 90 81
   

Cхожі статті

Система Clearfield®: огромный потенциал, несомненные преимущества
Контроль кліщів у саду. Антирезистентна програма від «Аріста ЛайфСайенс»
Інноваційна сівалка Challenger 9830NT від «Волинської Фондової Компанії»
Механізація вирощування гречки
Стабільність та економія від СЕСВАНДЕРХАВЕ
На сторожі якості
Корисні корми