×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

1, 5 млн га ± 2 см

/ Механізація АПК / П'ятниця, 13 квітня 2012 12:05

altІгор Петренко

Компанія «Джон Дір Україна», запроваджуючи нові інтелектуальні рішення для сільського господарства, провела семінар «Погляд у майбутнє із John Deere», де продемонструвала свої останні інноваційні розробки в галузі точного землеробства, які обіцяє ширше запроваджувати в Україні. Деякі опції протягом 2012 року надаватимуться безкоштовно.

Компанія «Джон Дір Україна» в своєму київському офісі на Петропавлівський Борщагівці організувала семінар, присвячений системам точного землеробства (AMS), які представляє на ринку цей американський виробник. Назва заходу - «Погляд у майбутнє із John Deere». На семінарі презентувалися нові розробки компанії, що впроваджуватимуться протягом 2012 року, а також докладно розглядалася подальша стратегія розвитку компанії на українських теренах. Хоча, слухаючи доповідачів-американців, проглядаючи наочне відео, інколи брали сумніви: тут би вчасно встигнути за сучасністю, а не поспішати в майбутнє. Бо дай Боже, щоб та техніка, ті можливості, які пропонує «Джон Дір» уже сьогодні українські аграрії освоїли й почали активніше застосовувати на полях і фермах.


Сигнал від супутника

Що мається на увазі під інтелектуальними рішеннями АМS? Це скорочення походить від англійського Agrіcultural Management Solutіon, яке перекладемо так: «Сільськогосподарські управлінські рішення». Такі рішення, що об’єднують складну техніку й інформатику - актуальна тенденція розвитку машинобудування загалом й аграрної галузі зокрема.

До систем точного землеробства, розроблених компанією John Deere, відносяться чотири основні групи рішень:

  1. Системи документування.

  2. Системи менеджменту.

  3. Телематичні системи.

  4. Системи точного землеробства.

От про них детально і йшла мова. Семінар проводили фахівець компанії John Deere із систем точного землеробства Лайл МакМіллан та спеціаліст по зерно- й кормозбиральній техніці Хенріх Колфен.

altЛайл МакМілан, можна сказати, виріс у сідлі трактора «Джон Дір», з дитинства знається на технічних проблемах і радощах аграріїв-виробників, позаяк його батько з діда-прадіда є фермером. Відтак, цей фахівець із систем точного землеробства вміє знайти зрозумілі слова, коли говорить про складні речі.

Як відомо, уся техніка «Джон Дір» - радіокерована, передова. Трактори, обприскувачі, комбайни слухаються пульта оператора, мов іграшки. Уможливлює це система глобального позиціонування GPS, яка базується на 24 супутниках і мережі наземних станцій. Сигнал із неба техніка «Джон Дір» отримує на антену приймача StarFire. Він може працювати на кількох рівнях точності. Безкоштовний сигнал Egnos (EuropeanGeostatіonaryNavіgatіonOverlayServіces), що використовується у країнах Євросоюзу і тепер також у нас, дає точність ± 40 см. Базовий джондірівський сигнал SF1 (теж безкоштовний) точніший: ± 30. Ну, а за подальшу якість і прецизійність треба платити додатково: сигнал SF2 від «Джон Діра» дозволяє похибку в межах усього лише ± 10 см. І, нарешті, суперсигнал RTK (Real Time Kinematic) дає майже аптекарську точність: ± 2 см.


Водіння на автопілоті

Системи водіння (керування технікою) компанії John Deere можуть використовуватися майже у будь-якій царині сільського господарства. Йдеться про обробіток ґрунту чи посів, чи скошування трав або ж збирання урожаю зернових чи кормів - джондірівські автопілоти можуть працювати на будь-якому устаткуванні, полегшуючи працю механізатора.

altФахівець John Deere із системах точного землеробства Лайл МакМіллан розповів про модифікації систем водіння, які пропонує ця американська компанія.

Parallel Trackіng - система, що перебуває під контролем супутника, ручного рульового керування. Тракторист ведете комбайн, а супутник його піддає контролю.

AutoTrac - автоматична система водіння «без рук», автопілот, який знаходиться під постійним контролем супутника. Тепер навпаки: супутник керує комбайном, а тракторист його лише контролює. За допомогою систем автоматичного водіння у сільгоспвиробників є можливість скоротити до 10% площ перехльостів, скажімо, при посіві або обприскуванні. Є також фірмовий додатковий модуль до автопілота AutoTrac для повністю автоматизованих поворотів і розворотів на полі – це іTecPro. «Поворот до кращого», - жартома представив цю новинку фахівець-американець.

Проте якщо немає у вас трактора «Джон Дір»? А, скажімо, ви купили вже «Клаас» чи «Нью Холанд»? Не проблема, бо «Джон Дір» передбачив і такий цілком реальний життєвий варіант та розробив AutoTrac Unіversal 200 – універсальну систему автоматичного водіння, яку можна встановлювати на самохідну техніку інших брендів, у тому числі й на вітчизняну. Операторові потрібно буде тільки переставити кермовий стовпчик, на що витрачається близько півгодини часу. За допомогою цієї опції також можна вести трактор без рук.


На постійному зв’язку із трактором

Чи реально не копирсатися у капоті, шукаючи поламки в машині, а просто отримувати на свій мобільний від нього, тобто від трактора або обприскувача, превентивні SMS-повідомлення: «У мене перегрівається двигун. Поміняй оливу»? Або стежити за поведінкою своєї машини й дій її водія через Інтернет? Виявляється, це не наукова фантастика типу Гаррі Гаррісона, а сервісна пропозиція 2012 року від компанії «Джон Дір». Ба більше: якщо, не доведи Господи, трактор вкрадуть, він тайкома теж кине вам SMS-ку, приміром таку: «Хазяїне, я тут, на польському кордоні». Й видасть точні координати злочинців для використання «Беркутом» або Інтерполом.

altТакі SMS-повідомлення (а також електронні листи) розсилає нова джондірівська розробка - Джіділінк (JDLіnk). Її вже встановлено заводами «Джон Дір» на нових тракторах серій 8R і 9R, а також  на останніх моделях зернозбиральних і кормозбиральних комбайнів.

Отже, тепер сільгосптехніка сама за собою наглядає. Джіділінк – це телематичне рішення віддаленого контролю, що забезпечує господареві чи менеджеру господарства систему постійного бездротового зв'язку й інформації. Людина отримує можливість дистанційно моніторити, як працює, скажімо, комбайн (і порівнювати його виробничі показники з тими, які показують інші комбайнери). Апаратна частина Джіжілінк встановлюється на машині, вона збирає усі дані про себе й свої виробничі досягнення. Ця інформація посилається на веб-сервер через радіомережу. Джіділінк, таким чином, - зручний спосіб контролю тракторів, комбайнів, будь-яких машин за допомогою комп'ютерного забезпечення скрізь, де є покриття мобільного зв'язку.

Увага: в Росії такого сервісу ще немає! Це той випадок, коли до нас новації доходять швидше, ніж до сусідів. Можна, звісно, включити патріотизм і сказати «О!» Але є й маленький мінус: бо якщо ваш трактор випадково опиниться у Росії, SMS-повідомлення від нього звідти ми навряд чи дочекаємося…

Сюрпризом від «Джон Діра» є те, що протягом усього 2012 року діють спеціальні пропозиції на систему Джіділінк, а саме - використання ліцензії на неї безкоштовне.


Заощаджувати, занотовувати, планувати

Ізпідвищенням цін на пальне, насіння й агрохімікати стрімко росте інтерес до застосування автоматики, яка б мінімалізувала витрату всього цього. «Джон Дір» розуміє необхідність заощаджувати, тож пропонує ще такі інтелектуальні системи точного землеробства.

alt

За керування вимиканням секцій або їх частин при посіві чи обприскуванні відповідає Sectіon Control. Можливо, також автоматичне керування секціями штанги на поворотах (спрацьовує автовимикач клапана). Цим відає джондірівська розробка Sprayer Pro. Також  обприскувач із механотронікою сам знає, як керувати висотою крил-штанг обприскувача над землею, як їх вирівнювати на похилій місцевості - за це в машині відповідає опція BoomTrac Pro. Нарешті, розумний Varіable Rate без втручання людини вирішує, як розприскувати добриво на ділянках із високим потенціалом урожаю й знижувати його витрати там, де живильні речовини, швидше за все, вимиватимуться (наприклад, на схилах).

Це ж високотехнологічне обладнання можна застосувати й до джондірівських сівалок. Тоді, відповідно, економитиметься не добриво, а насіння (або те й інше разом).

Зрозуміло, що будь-яке заощадження потребує документування витрат, ретельної бухгалтерії, підрахунків. Хтось із фахівців аграрної галузі веде гросбух, інший багато років поспіль записує дані у щоденник агронома. «Джон Дір», виявляється, може узяти на себе усі бюрократичні й навіть літописні функції, й на додачу ще деякі. Наприклад, прогнозування, створення планів на майбутнє й подальший контроль, як вони виконуються. Документообіг без жодної бюрократії за людину виконає наступні інтелектуальні розробки.

Система документування для передачі даних на комп'ютер для аналізу має назву FіeldDoc. Це - автоматичний запис усіх операцій, проведених робітниками й механізаторами на полі, площа якого може бути будь-якого розміру й довільної, навіть найпримхливішої форми.

Занотовування й картографування даних про збір урожаю на зернових і кормозбиральних комбайнах веде електронний польовий обліковець HarvestDoc.

Ну, а HarvestLab – це механотронний «лаборант», що служить для визначення автоматично величини сухої маси в силосній масі, яка збирається. Результат від «лаборанта» отримуємо або через Інтернет в офісі, або ж у машині просто під час збирання, на ходу.

Усе програмне забезпечення, яке використовується для роботи з даними, зібраними протягом польових робіт, а також для аналізу й планування подальших дій, розробили фахівці компанії «Джон Дір» разом зі своїм німецьким партнером - фірмою «Ланд-Дата Єврософт» (Land-Data Eurosoft), яка давно й успішно розробляє комп'ютерний софт для аграрного менеджменту. Вона є лідером ринку сільськогосподарського програмного забезпечення у Центральній Європі.

Із концерном «Джон Дір» німців пов'язує добре налагоджене співробітництво ще із 1998 року. Американська компанія одержала електронно-обчислювальні рішення, які адаптовані до європейських умов, а тепер і до українських теж. А з 2006 року «Ланд-Дата Еврософт» має свого дилера також у Гадячі Полтавської області. Там відкрив представництво цієї європейської компанії талановитий програміст Олександр Дворник. Його колеги допомагають інсталювати найновіші версії програмного забезпечення для сільського господарства, тестують його. Застосовують до імпортного обладнання реальну бухгалтерію вітчизняного підприємства, навчають менеджерів агрофірм роботі з комп’ютерними технологіями, зокрема, й тими, які пропонує «Джон Дір».


Знайомтеся – механотронний радник

Було б дивно, якби усі свої інтелектуальні розробки систем точного землеробства (AMS) провідна американська компанія - а John Deere входить у список 100 найбільших промислових підприємств США - не вирішила б об’єднати, звести до одного знаменника. І це сталося. На семінарі, що провів у Києві «Джон Дір», її спеціаліст із систем точного землеробства Лайл МакМіллан, представив нову узагальнюючу розробку -  Фармсайт (FarmSight), метою якої є оптимізація й автоматизація аграрного господарства середніх та великих розмірів. Це – майже додатковий механнотрониий мозок керівника підприємства: пам’ятає, контролює, прогнозує. Управління сільськогосподарською діяльністю за допомогою механотроніки є важливим чинником забезпечення найвищої продуктивності аграрного підприємства.

 

alt

 

Фармсайт - це кілька зведених докупи програм для комп'ютерів із документування робіт і керування аграрним господарством. Дані, зібрані при сівбі, обприскуванні й збиранні врожаю, використовуються системою Фармсайт для того, щоб допомогти прийняттю усвідомлених рішень. Джондірівська стратегія FarmSight означає:


? Оптимізацію роботи технопарку. Устаткування на машинно-тракторній станції кількісно більшає, особливо якщо господарство розвивається, бере під оренду нові сотні гектарів. При цьому кілька машин можуть працювати в полі одночасно, а робоче плече між ланами досягати сотні кілометрів. Незважаючи на місце розташування тракторів, комбайнів, сівалок господар зі свого комп’ютера (або мобільного ноутбука) стежитиме за їхніми діями і за продуктивністю усіх своїх машин.

                       

? Поліпшення логістики. Керівник або господар виробничого підрозділу точно знає, де перебуває його устаткування, куди й коли слід відправляти його. Дбайливий хазяїн завжди думає про економію ресурсів, про ефективність витрачених їм зусиль.

                                                                                          

? Підтримку, корисну пораду в прийнятті поточних управлінських рішень. Господар і його агроном можуть використовувати польові й поточні виробничі показники для створення плану на наступний сезон.

                                                                                                                                  

Як ми побачили завдяки Лайлу МакМіллану і Хенріху Колфену, джондірівська розробка Фармсайт є концепцією, що відповідає сьогоднішнім, ба навіть і завтрашнім потребам аграрного бізнесу. Це інтелектуальна послуга, що надається через глобальну дилерську мережу компанії John Deere. Вона має за мету підвищити ефективність та прибутковість у кожному господарстві, де застосовуватиметься.

«У Казахстані я бачив господаря, у якого у користуванні 1,5 млн га», - захоплено розповідав Лайл МакМілан. Завжди виявляється, що там, де багато мають – також добре дбають, уміють рахувати. Заможні й успішні люди не завжди знають вищу математику, але арифметику й психологію - обов’язково. Тож техніка, яка може самостійно підрулюючи обробляти землю за допомогою сигналу RTK із точністю ± 2 см, знаходить розуміння спочатку саме у таких от ощадливих землеробів. І представництво компанії John Deere в Україні намагається сприяти, аби найпередовіші технології цієї компанії приносили користь українським аграрним господарствам, де вміють рахувати кожну копійку. 

svidome

 17 серпня 2022
Через ціни на комерційний газ цьогоріч ще 10 цукрових заводів працювати не будуть, тобто запуститься лише 22 заводи по всій Україні.
Через ціни на комерційний газ цьогоріч ще 10 цукрових заводів працювати не будуть, тобто запуститься лише 22 заводи по всій Україні.
17 серпня 2022
 17 серпня 2022
У серпневому балансі по олійним культурам на 2022/23 МР експерти USDA різко підвищили прогноз світового виробництва ріпаку, насамперед завдяки збільшенню врожаю в Канаді у порівнянні з минулим роком на 60%, що на 15% перевищить середньорічний показник, а також нарощуванню виробництва в країнах ЄС, Україні та Австралії внаслідок високих світових цін.
У серпневому балансі по олійним культурам на 2022/23 МР експерти USDA різко підвищили прогноз світового виробництва ріпаку, насамперед завдяки збільшенню врожаю в Канаді у порівнянні з минулим роком на 60%, що на 15% перевищить середньорічний показник, а також нарощуванню виробництва в країнах ЄС, Україні та Австралії внаслідок високих світових ...
17 серпня 2022
 17 серпня 2022
Українське агропідприємство «Бонелет» планує восени висадити в Одеському районі 11,4 га яблунево-грушевого саду. Закладка саду пройде завдяки гранту урядової програми «еРобота» зі створення або розвитку садівництва, виноградарства та виробництва ягід.
Українське агропідприємство «Бонелет» планує восени висадити в Одеському районі 11,4 га яблунево-грушевого саду. Закладка саду пройде завдяки гранту урядової програми «еРобота» зі створення або розвитку садівництва, виноградарства та виробництва ягід.
17 серпня 2022
 17 серпня 2022
Мрієте зібрати врожай швидко, якісно та найголовніше – з мінімальними втратами? Нова лінійка комбайнів Axial-Flow 250, бренду CASE IH, безпосередньо американського виробництва, дозволяє отримати надвисоку продуктивність та забезпечити якісний обмолот будь-якої культури.
Мрієте зібрати врожай швидко, якісно та найголовніше – з мінімальними втратами? Нова лінійка комбайнів Axial-Flow 250, бренду CASE IH, безпосередньо американського виробництва, дозволяє отримати надвисоку продуктивність та забезпечити якісний обмолот будь-якої культури.
17 серпня 2022
 17 серпня 2022
Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів, які спрямовуються на підтримку сільськогосподарських виробників.
Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів, які спрямовуються на підтримку сільськогосподарських виробників.
17 серпня 2022
 17 серпня 2022
Універсальний дискатор SWIFTERDISC від BEDNAR забезпечує високу якість обробітку, адаптованість до екстремальних умов роботи та низькі експлуатаційні витрати. Це дозволяє досягнути бажаного результату, заощадивши кошти.
Універсальний дискатор SWIFTERDISC від BEDNAR забезпечує високу якість обробітку, адаптованість до екстремальних умов роботи та низькі експлуатаційні витрати. Це дозволяє досягнути бажаного результату, заощадивши кошти.
17 серпня 2022

Please publish modules in offcanvas position.