Банер

Перехрестя аграрних технологій на AGROEXPO-2016

Дмитро РАДІОНОВспеціально для "АС"
Нещодавно в м. Кропивницький відбулась одна з найбільших аграрних виставок України — AGROEXPO-2016.

 

Тоді, в уже далекому за відчуттями 2013 році мало хто з відвідувачів і учасників першої AGROEXPO назвав би її гідним конкурентом прославленим виставкам у Києві. Але 29 вересня 2016 року, після трьох років розвитку, відкрились двері нової, потужної IV Міжнародної агропромислової виставки AGROEXPO-2016, яка вразила своїм масштабом і величезним інформаційним наповненням тепер уже десятки тисяч відвідувачів. Сільгоспвиробники, науковці, студенти, представники компаній-виробників і дистриб’юторів аграрних технологій, а ще політики, журналісти, фотографи… — загалом за три дні роботи (29.09–1.10) AGROEXPO-2016 відвідало 20 700 людей, які заповнили широкі коридори між численними стендами 470 компаній на близько 9 га (79 тис. м² відкритої та 9,3 тис. м² критої) виставкової площі.

Але, опинившись тут, думаєш: як організатори (якими цьогоріч виступили Міністерство аграрної політики та продовольства України, Торгово-промислова палата України, Федерація роботодавців України, Національна академія аграрних наук України, Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК, Украгромаш, ВГО Українська асоціація аграрних інженерів, Кіровоградська ОДА) змогли здобути для виставки таку популярність? Секрет успіху, як на мене, простий — різноманіття представлених технологій. Адже на AGROEXPO-2016 представники будь-яких господарств, незалежно від розмірів та обсягів виробництва, могли знайти те, що підходить саме їм, а невеликі компанії-виробники техніки і технологій мали можливість презентувати свою продукцію поруч зі світовими брендами.

Зокрема, відвідувачів вразила велика кількість презентованої сільгосптехніки: від 3-корпусних вітчизняних плугів до 12-корпусних французьких гігантів, від МТЗ до надпотужних німецьких флагманів, від причіпних українських обприскувачів до самохідних закордонних машин… — тут було майже все, що пропонує український ринок. Презентація техніки в статиці — це добре, але краще за все вона скаже про себе своєю роботою. Знаючи це, організатори AGROEXPO-2016 на 6 га влаштували польову демонстрацію, у рамках якої понад 30 одиниць вітчизняних і закордонних машин доводили свої переваги численним глядачам. А деякою технікою можна було навіть покерувати. Так, на спеціальному полігоні для тест-драйву кожен, хто мав бажання, міг випробувати весь потенціал тракторів FENDT і JOHN DEERE, а також телескопічного навантажувача CAT.

І це ще далеко не все, адже на виставці були також представлені альтернативні джерела енергії, технології зберігання сільгоспкультур, розробки для садівництва тощо. Окремо варто відмітити нову експозицію тваринництва, яка користувалася чималою популярністю у відвідувачів виставки. Тут, у двох повністю обладнаних усім необхідним для утримання і життєзабезпечення свійських тварин павільйонах загальною площею 2 тис. м², були представлені ВРХ, вівці, кози, коні, кролі, кури, качки, перепілки і навіть страуси.

Разом із тим, аби здобути нові знання, розширити свої корисні зв’язки та й загалом розуміти напрями розвитку агросектору, чимало охочих взяло участь у діловій програмі AGROEXPO-2016, яку 29 вересня відкрив Центрально-український інвестиційний форум. Під час нього пройшла панельна дискусія на тему «Пріоритети розвитку національної економіки в умовах інтеграції у світовий економічний простір». Наступного дня відбулись конференції Всеукраїнської Аграрної Ради, Асоціації виробників молока України та Асоціації свинарі України; не лишились без уваги і семінари від провідних виробників комплектуючого обладнання для с/г машинобудування (Voestalpine (Австрія), SSAB (Швеція), FKL (Сербія), Гідросила (Україна), Метінвест (Україна) тощо).

А відволіктися від насущних питань і політики можна було на Покровському ярмарку, в якій взяли участь 500 компаній: виступи творчих колективів, товари народних майстрів, частування українськими смаколиками, цікаві конкурси — все це викликало щирі усмішки на найсерйозніших обличчях.

Загалом AGROEXPO-2016 стала справжнім перехрестям аграрних технологій: широке розмаїття, польові демонстрації, практично корисна ділова програма і при цьому легка, незабутня атмосфера… AGROEXPO-2016 стала серйозним конкурентом для столичних виставок, довівши цим, що вдала децентралізація в Україні можлива.
 
Фотогалерея
   

Опубліковано в журналі

№20(339) жовтень 2016

Cхожі статті

Допомогти виробнику отримати прибутки
Добрі сорти – запорука урожаю
Ефективні підходи компанії «АМАКО»
Сховище для другого хліба
Потрійний захист SUNEO: від вовчка, посухи, бур’янів
Ці поля - найкращі в Україні
Разом вирощуємо фінансовий урожай