agro business 160 160

Питання бухгалтерії

Согласно данным, опубликованным Министерством финансов Украины, по сравнению с 2020 годом в Украине существенно выросла заработная плата в открытых вакансиях. Так, в 2021 году она составляла в среднем более 17 000 гривен.
Подеколи сільгоспвиробники — підприємства та фізичні особи-підприємці — використовують воду, наприклад, для поливу сільгоспугідь. Для цього забирають її із водних об’єктів (ставків, річок) або добувають з-під землі. У такому разі та в інших ситуаціях (коли займаються рибництвом чи використовують воду для ведення господарської діяльності іншим чином) сільгоспвиробники можуть стати платниками…
В Україні з 06.08.19 р. набули чинності нові норми втрати зерна. Ці норми представлені двома документами: Нормами № 316 («Норми природних втрат зерна та продуктів його переробки при зберіганні на зернових складах та зернопереробних підприємствах»); Порядком № 316 («Порядок розрахунку норм природних втрат зерна та продуктів його переробки при зберіганні…
У діяльності сільгосппідприємства, яке займається птахівництвом, існує пташиний послід. Чи потрібно за обсяги посліду сплачувати екологічний податок? Єдиної стовідсоткової відповіді, яка враховувала би і бажання податкової, і вимоги закону (ПКУ) та сільгосппідприємства, на це питання немає, тому розглянемо варіанти.
Вже місяць як в Україні почали діяти нові стандарти банківських рахунків. Ми спробували розібратись у нововведеннях.
Питання бухгалтерії - Вівторок, 20 листопада 2018 11:45

Податок як заохочення

У країнах ЄС сільське господарство, в принципі, включене в загальну систему оподаткування, однак попри це передбачає податкові пільги. Особливості застосування їх пов’язані з тим, що в аграрному секторі ЄС господарюють переважно сімейні ферми, кількість юридичних осіб порівняно невелика, тому через спеціальні податкові інструменти створюються сприятливі умови насамперед для фермерської форми…
У новому році вітчизняний агробізнес має бути готовим до зростання кількості перевірок контрольованих операцій із трансфертного ціноутворення. Адже Кабінет Міністрів України розширить перелік низько податкових юрисдикцій.
З 20 червня 2017 року набрав чинності наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567 (далі — Наказ № 567), яким затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування у ЄРПН (ЄРПН — Єдиний реєстр податкових накладних), та вичерпний Перелік документів, достатніх для прийняття рішення про…
Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 77 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Бюджетні кошти передбачено використовувати на бюджетну дотацію для розвитку сільгосптоваровиробників та на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.
В. М. МЕТЕЛИЦЯ, доктор економ. наук, c. н. с., САР, DipTAX, DipIAS директор ТДВ «Інститут обліку і фінансів», почесний член Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України, п. н. с. ННЦ «Інститут аграрної економіки», тьютор програми САРА «Сертифікований професійний бухгалтер агробізнесу» Розподіл коштів за програмами бюджетної підтримки на безповоротній та поворотній…
О. Д. РАДЧЕНКО, канд. економ. наук спеціально для "Агробізнес Сьогодні" У Державному бюджеті на 2017 рік № 1801-VІІІ від 21.12.2016 року 1 заплановано доходів на 731,0 млрд грн (92% загальний фонд), що на 20% більше 2016-го. З цієї суми 26% планується позичити і 3% виручити від приватизації держпідприємств. Заплановано видатків на 800,0…
Володимир МЕТЕЛИЦЯ, директор Інституту обліку і фінансів, п. н. с. Інституту аграрної економіки, член Ради Федерації аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України, тьютор програми САРА «Сертифікований професійний бухгалтер агробізнесу», доктор економ. наук, с. н. с., DipTAX, DipIFRS Починаючи з 1 січня 2017 року, сільськогосподарські товаровиробники здійснюватимуть свою діяльність в оновленій податковій…

Please publish modules in offcanvas position.