agro business 160 160

Редакторський погляд

Різко подешевшала нафта. Послабляються курси багатьох валют. Ще й через пандемію коронавірусу Сovid-19 десятки країн закрилися на карантин. Припиняється рух літаків, кораблів, поїздів. Як наслідок, в економіці починають спостерігатися кризові явища: падіння виробництва, прибутків, зростання безробіття. Яких викликів і можливостей слід чекати від цих тривожних подій аграрній сфері? Що роблять Президент,…
З 1 вересня цього року повноцінно вступає у дію Угода про асоціацію України з Європейським Союзом. Бажання підписати її спричинило три роки тому Євромайдан. По суті, одразу після нього європейці почали надавати нам певні преференції, допомагати технологіями і грошима. А що отримають агровиробники тепер?
Якщо не «закопати Леніна» в земельному питанні — ми не виборсаємося із комуністичних виробничих відносин, тобто залишимося бідними, некваліфікованими й безправними. Коли ж нарешті для аграріїв і фермерів закінчиться епоха ленінізму?
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС" Цього року зібрано урожай зернових в обсязі 64 млн т. Такого ще не було, це новий рекорд. При тому, що ми тимчасово втратили частину територій у Криму й на Донбасі. У чому ж причина успіху українських хліборобів? У кращій організації праці? Нових технологіях? А може,…
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС" Україна закінчила перше півріччя 2015 року із профіцитом балансу зовнішньої торгівлі (тобто перевагою експорту над імпортом) майже $3 млрд. У Міністерстві агропродполітики зазначають, що Україна за останні 10 років наростила аграрний експорт майже вчетверо. Продаж продукції за кордон — нелегкий, але відкритий і чесний шлях збагачення…
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС" Вже 15 років переноситься введення в дію Земельного Кодексу включно із запровадженням ринку землі. Кодекс нарешті має запрацювати з 2016 року. Але є бажаючі вкотре загальмувати процес і ще раз продовжити мораторій, щоб призупинити купівлю-продаж земель на невизначений час. Україна встановила світовий антирекорд із тривалості…
Федір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС" За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (FAO) один із 7,5 осіб у світі страждає від хронічного голоду. Ситуація особливо складна в Африці, на південь від Сахари, і в Південній Азії. Потреба в їжі постійно зростає. Схоже, що співвідношення 1:7,5 буде змінюватися у бік…
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС" Чому ми бідні? Мабуть, більшість читачів добре знає відповідь на це питання. Але варто розглянути його трохи ширше — з огляду на наше кризове сьогодення й часи реформ, на процеси декомунізації, які зараз пожвавилися у суспільстві.
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС" На самі лише культурні рослини - € 1 млн. Стільки витратив Віктор Янукович, облаштовуючи свою заміську резиденцію під Києвом. В цілому ж вона вартувала приблизно € 200 млн. Тепер Межигір’я перейшло у державну власність. Ферма страусів, псарня, кози - це вже широко показувало українське телебачення.…
Українські політики мало знають і розуміють життя. Це нібито аксіома, але вони раз по раз намагаються її довести знову, мовби біном Ньютона. Здавалося б, за «економічний патріотизм» агітує той, хто любить свій народ. Де там! Якби справді любив - думав би перед тим, як пропагувати чергові міфи. Чи подивився б…
Інженери-конструктори сільськогосподарської техніки прагнуть до універсальності агрегатів. При цьому вони враховують «людський фактор»: навіть найскладніша техніка має бути інтуїтивно зрозумілою операторові. Одні інженери безкінечно удосконалюють простий молоток, інші «схрещують» його з лопатою, граблями й намагаються прилаштувати до ручки GPS. Чому ті й інші мислять неоднаково й часом у протилежних напрямах?

Please publish modules in offcanvas position.