Trimble — лідер у розробках систем управління

Trimble — лідер у розробках систем управління

На виставці SIMA-2019, що пройшла у Парижі, організатори зробили серйозний акцент на технологіях, що дозволяють удосконалювати системи управління господарствами, зберігати довкілля та максимально збільшити ефективність виробництва. Продукти Trimble максимально відповідають цим запитам, окрім того, компанія пропонує рішення, що здатні формувати тренди на ринках.

Цьогоріч експертна комісія SIMA-2019 нагородила компанію Trimble двома медалями за рішення, які вдосконалюють та роблять ефективними управління господарствами з великим парком техніки. Ми завітали на стенд компанії, щоб детальніше познайомитись із новинками.

Першу бронзову медаль компанія отримала за рішення, яке отримало назву A-100 Asset Tag. Tag — це недорога радіомітка з режимом енергозбереження, якій приписується уся конфігурація конкретного агрегату. Дисплей Трімбл, встановивши зв’язок із радіоміткою, автоматично визначає приєднане знаряддя і налаштовує ширину захвату (водіння) та основні параметри агрегату. Існує можливість простежувати останнє місцезнаходження агрегату та визначати наробіток, щоб вчасно проводити обслуговування. Мітка має термін експлуатації до 5 років, залежно від сили сигналу та частоти, обраної оператором (монтується разом зі змінною батареєю для продовження використання пристрою). Мітки встановлюються як на причіпні знаряддя, так і на самохідні машини.

 

06 397 114 2

Робота AutoSync на Trimble GFX-750™

 

Ця функція підтримується дисплеєм Trimble GFX-750™. На практиці це відбувається наступним чином — механізатор відчіпляє свій агрегат, під’їжджає до іншого агрегату, на якому встановлена радіо­мітка, і вся інформація щодо останнього завантажується та стає активною (готовою до використання). На дисплеї ми бачимо зміну назви агрегату та його нове завдання. Ця технологія дозволяє зменшити людський фактор у виконанні завдань: якщо раніше працював один механізатор, цього року прийшов інший, котрий ще не має відповідного досвіду, причепивши новий агрегат, дисплей Trimble автоматично завантажує конфігурацію причіпного пристрою, а з серверу Trimble AG вже доступне завдання на роботу. На місці оператору залишається тільки задати або вибрати лінію водіння та активувати автопілот.

Другу медаль компанія Trimble отримала за рішення AutoSync, що надає можливість обміну даними без участі користувача. До сьогодні було можливим збирання, управління та видалення даних на польовому дисплеї, але всі ці операції виконувались за участі оператора у кабіні, а потім дані передавались в офіс із використанням фізичних носіїв, наприклад USB флешки, або надсилались бездротовим зв’язком до «хмари».

 

06 397 116 1

Першу бронзову медаль компанія отримала за рішення, яке називається A-100 Asset Tag

 

За допомогою AutoSync керуючий господарством може змінити або додати дані на кожен його дисплей, автоматично та віртуально в реальному часі, допоки машини працюють в полях. Він постійно оновлює робочу інформацію своєї техніки. Дані, що передаються, включають у себе польову інформацію (межі, лінії водіння, специфічні зони та точки, площу обробленої поверхні та карти внесення матеріалів), а також дані про різні препарати, агрегати, знаряддя та операторів. Цей сервіс автоматично уточнює дані на дисплеї трактора в реальному часі від комп’ютера керуючого фермою і навпаки. Він також надає можливість обміну даними між тракторами. Керівник господарства може точно обирати, які саме дані він готовий надсилати або не надсилати до операторів. Останні тим часом можуть концентруватись на своїх робочих завданнях та бути впевненими, що все йде нормально, допоки керівник ферми забезпечує надання коректних даних у потрібне місце в потрібний час.

Цікавим рішенням, показаним на стенді Trimble, стала система для формування рельєфу полів та укладки дренажу. Маючи можливість контролювати рух машини полем, внесення добрив чи ЗЗР, постає питання, як забезпечити оптимальний період початку робіт на полях, особливо в весняний період, коли зійшов сніг, а там утворились блюдця з води, які гальмують процес виконання польових операцій. У цій ситуації на допомогу приходить укладка підземного дренажу або ще, як варіант — формування поверхневих борозен для стоку води.

За тією ж технологією, існує можливість сформувати поверхню поля для забезпечення самостійного відтоку води. Практика формування поверхні поля використовується у багатьох країнах. Технічно, це планувальник грунту, на який встановлена GPS-антена. Реалізовано досить просто. Для того щоб рухатись рівно по заданій траєкторії, колеса вміють підрулювати. Умовно беремо їх і повертаємо у вертикальну площину. Робочим органом виступає ніж скрепера (планувальника ґрунту), завдання якого — постійно утримуватись на заданому рівні по висоті. Відповідно система піднімає чи опускає ніж, і ми отримуємо абсолютно рівну поверхню ґрунту (або зданої форми) з перепадом не більше 1 см. Ця технологія особливо актуальна під час вирощування рису, де кожні 2 см перепаду відображаються десь у 15% втратах урожаю.

 

06 397 116 2

Лінійка дисплеїв від Müller-Elektronik

 

Минулого року компанією Trimble було завершено придбання компанії Müller-Elektronik, відповідно, всі її продукти потрапили до портфелю Trimble. Серед представлених на виставці продуктів передусім відмітимо контролер MIDI 3.0. Його можливо встановити на будь-яку причіпну техніку, провести конфігурацію, після чого він завантажує робочу маску (інтерфейс) на сумісний дисплей у кабіні трактора. Завдяки протоколу ISOBUS його можна приєднати до монітору будь-якого виробника. Не важливо, це Trimble, Müller-Elektronik, CNH чи John Deere, головне — щоб він підтримував ISOBUS. Іншими словами, це як системний блок домашнього ПК: неважливо якого виробника монітор до нього підключити, він все одно буде виводити інформацію із конкретного системного блоку. Фермерам, які мають застарілу техніку, але бажають зробити її більш сучасною, це рішення дозволяє прибрати зайві дисплеї та отримати можливість використовувати нові технології, оскільки MIDI 3.0 дозволяє контролювати як електричні, так і гідравлічні функції агрегату.

Продукти Müller-Elektronik стали доступні дилерам Trimble, відповідно, розширився ряд дисплеїв. Сьогодні компанією пропонуються дисплеї Touch 800, простіші дисплеї SMART 430 та найбільш функціональні Touch 1200. Дисплеї різні як за розміром, так і за функціоналом, але робоча маска на всіх однакова. Завдяки уніфікації робочого екрану ми маємо можливість змінювати машини з різними дисплеями, але при цьому оператору буде інтуїтивно зрозуміло, як ним управляти.

 

06 397 116 3

Контролер MIDI 3.0

 

Якщо навчився користуватись одним, зможе будь-яким. У поєднанні з контролером MIDI 3.0 дисплей тепер виконує дві функції — автоводіння і керування вашим агрегатом. Тобто доступними є можливість відмикання секцій, диференційоване внесення матеріалів, можливість працювати з картами та передавати дані про виконану роботу в офіс. На великому дисплеї одночасно відображається процес паралельного водіння та робоча маска самого агрегату, як відбувається внесення матеріалу. На менших дисплеях можна вивести ті самі дані, але вже за потреби вибирати інформацію, яка має бути основною у цей момент: паралельне водіння чи параметри роботи машини.

Ще одна новинка — погодна станція, що встановлюється на самохідну техніку. Погодна станція дає можливість зрозуміти, в який момент нам варто зупинити внесення робочого матеріалу, через підвищення температури, швидкості вітру і т. д. Ця станція показує дані в конкретному полі на конкретній машині. А механізатор задля збереження ефективності проведення робіт приймає рішення щодо своїх подальших дій.

 

Георгій БІЛИЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 26 квітня 2019
У наступному виробничому сезоні в Україні працюватиме 34-35 цукрових заводів. Цього сезону їх працювало 42.
У наступному виробничому сезоні в Україні працюватиме 34-35 цукрових заводів. Цього сезону їх працювало 42.
26 квітня 2019
 26 квітня 2019
В останній тиждень квітня на ринку білоголової капусти в Україні був зафіксований найбільший за весь сезон стрибок цін.
В останній тиждень квітня на ринку білоголової капусти в Україні був зафіксований найбільший за весь сезон стрибок цін.
26 квітня 2019
 26 квітня 2019
Лізингова компанія «ЕСКА Капітал» запускає програму, за якою за 1-2 дня можна отримати вигідне фінансування тракторів і комбайнів.
Лізингова компанія «ЕСКА Капітал» запускає програму, за якою за 1-2 дня можна отримати вигідне фінансування тракторів і комбайнів.
26 квітня 2019
 26 квітня 2019
Підприємець Андрій Боженко відкриє перепелину ферму на місці розваленого колгоспу на території Іванівської ОТГ Чернігівської області.
Підприємець Андрій Боженко відкриє перепелину ферму на місці розваленого колгоспу на території Іванівської ОТГ Чернігівської області.
26 квітня 2019
 26 квітня 2019
З початку року власники домашніх електростанцій Києва заробили на продажу електроенергії майже 400 тис. грн.
З початку року власники домашніх електростанцій Києва заробили на продажу електроенергії майже 400 тис. грн.
26 квітня 2019
 25 квітня 2019
У Вінницькій області фермерське господарство "Щербич" почало будівництво ємностей для зберігання зернових культур.
У Вінницькій області фермерське господарство "Щербич" почало будівництво ємностей для зберігання зернових культур.
25 квітня 2019

Please publish modules in offcanvas position.