Maschio Gaspardo: красномовні наголоси на Sima-2019

Maschio Gaspardo: красномовні наголоси на Sima-2019

Під час Міжнародної виставки Sima-2019 компанія Maschio Gaspardo представила велику експозицію, насичену свіжими рішеннями та цікавими вдосконаленнями. Декілька агрегатів, що є найбільш актуальними для України, вартують окремої уваги.

 

Відзначена за точність

На стенді Maschio Gaspardo найбільше розмов точилося навколо сівалок широкорядного висіву: 6-рядної навісної MTE (міжряддя 60/70/75 см) та 8-рядної причіпної Renata (70 см). Що не дивно, адже ці знайомі аграріям моделі першими отримали нову висівну систему Chrono. Оновлена Renata Chrono була відзначена нагородою «Машина року».

7 398 104 1«Chrono — це автоматична електронна система точного висіву, — пояснює власник Maschio Gaspardo Андреа Маскіо. — Завдяки використанню системи транспортування насіння (до борозни — ред.) повітрям під тиском ми можемо працювати на великих швидкостях із високою точністю його розташування. Ця технологія користується попитом в усіх сільськогосподарських країнах на пострадянському просторі, особливо в Україні, де ця сфера краще розвинута» .

Chrono створювався для того, аби в низці моделей широкорядних сівалок Maschio Gaspardo з електроприводом висівних камер підвищити поріг граничної швидкості з 12 до 16 км/год. Це завдання не з простих. Під час сівби на таких швидкостях (на рівні висівного механізму) головною проблемою є вібрація секцій. Як відомо, вона, зокрема, сприяє проблемі биття зерна об стінки висівної трубки, чим порушує точність розстановки в ряду. Потенційно Chrono вирішує цю проблему за рахунок наявності двох незалежних потоків повітря: для захвату й утримання насіння на висівному диску та його подачі в борозну.

Вакуум у висівній камері продукується вентилятором сівалки. Під його дією насінини закріплюються на отворах висівного диска, що має привід від електродвигуна, та проходять через регульований відсікач, який забезпечує контроль у 5-ти точках. Елементи, що рухаються, скомпоновані так, аби під час роботи тертя між ними було мінімальним.

Висівна камера розташована дещо під кутом відносно поверхні поля, висівна трубка — чітко перпендикулярно. На цьому етапі розкривається ключова особливість Chrono — тиск для перенесення насіння із висівного диска до борозни генерується не вентилятором сівалки, а додатковим повітряним компресором. Головним ефектом від цього є можливість керувати повітряним потоком: комп’ютер на основі даних щодо типу й калібру насіння та поточної швидкості тримає оберти компресора в оптимальному для цих налаштувань діапазоні. Наприклад, для важкого зерна кукурудзи — високі оберти, для легкого і невеликого насіння ріпаку — низькі. Ця технологія дає подвійний ефект: мінімальний ризик биття зерна об стінки трубки, а також оптимальну швидкість подачі зерна в нижню частину м’якого захватного ролика: досить велика для точної розкладки, але замала для суттєвого рикошету.

«Світ уперше побачив цю технологію на Agritechnica-2017, — розповідає заступник директора з бізнес-розвитку представництва Maschio Gaspardo в Україні Вячеслав Ворона. — Тоді вона існувала у вигляді прототипу, а сьогодні Chrono перебуває на завершальних етапах підготовки до виходу на ринок. Цьогоріч ця технологія, встановлена на 20-ти сівалках, проходитиме фінальне випробування в умовах європейських господарств. Зараз ця система випробовується на 8-рядних сівалках, проте цілком можливо, що наприкінці 2019-го Chrono встановлюватиметься і на 16-рядні. Після запуску Chrono в серійне виробництво (кінець поточного року) наша Renata стане доступною у комплектації із механічним приводом, електричним та висівною системою Chrono — це 3 рівня складності, вартості та можливостей для покупця».

 

7 398 105 1

Renata з висівною системою Chrono

 

Знайома та продуктивна

На Sima-2019 експозиція Maschio Gaspardo була б неповною без сівалки Julia. Ця «металева пані» поки що не має Chrono (очікується на 16-рядній), але попри це впродовж минулого року на численних презентаціях вона зацікавила чимало європейських, зокрема українських, агровиробників.

Julia створювалась для високопродуктивної роботи: об’ємний бак для насіння та добрив (2000 л та 7000 л), 16- і 24-рядне виконання (міжряддя 70/75/80 см, транспортна ширина 3 м), а також можливість працювати на швидкості до 15 км/год.

Сталій витримці глибині закладання при цьому сприяє система AirSpring, яка через пневматичні амортизатори продукує від 113 до 300 кг притискного зусилля на кожну секцію. Останні з’єднані з рамою за допомогою паралелограмної навіски, конструкція якої (виробництво шляхом лиття, виготовлення елементів, на які припадає найбільше навантаження із високолегованої сталі тощо) попереджує вигини та скручування під ударами. Крім того, втулки навіски не потребують обслуговування, адже під час роботи випускають краплинки мастила.

Кожна висівна камера оснащена незалежним електродвигуном, що сприяє стабільній роботі. Сошники Julia обладную­ться дворядними кульковими підшипниками з потрійним ущільненням, які мають великий діаметр та не потребують обслуговування. Сошники для добрив оснащуються пружинними скребками з карбіду вольфраму. До інших особливостей машини варто віднести SBS — систему робочих органів, які менш ніж за 1/12 секунди прикочують насінину в борозні.

 

7 398 105 2

Оновлений плуг Mirco

 

Оновлення для ефективнішого обробітку ґрунту

На стенді Maschio Gaspardo гідну конкуренцію за увагу відвідувачів посівній техніці склали оновлені машини для обробітку ґрунту.

 

Глибоке розпушення та зручне транспортування

Першим із них став глибокорозпушувач Artligo із захватом 4 м у новому виконанні. «Він вперше оснащений рамою, що складається гідравлікою, — транспортна ширина — 3 м, — звертає увагу Вячеслав Ворона. — Цю технологію ми почали впроваджувати відносно недавно, але вже маємо гарні відгуки. Більше того, на основі запитів до нашої дистриб’юторської мережі ми знаємо, що на неї вже є попит в Україні, де наші глибокорозпушувачі традиційно користуються високою популярністю».

Artligo має зварну раму з кліренсом 90 см та оснащується лапами (захист — зрізний болт), які працюють на глибину до 55 см (у цьому випадку) та подвійним голчастим котком із регульованим гідравлікою положенням. Для ефективної роботи потребує 210-330 к.с.

 

Свіже обличчя Mirсo

«Сімейство напівпричіпних плугів Mirсo (6-8+1 корпусів) також зазнало змін. «Вони були повністю оновлені: ми впровадили декілька цікавих рішень. Крім того, для підвищення якості знаряддя дещо змінили технологію виробництва, оснастили машину низкою елементів зі збільшеним ресурсом, посилили критичні точки — зробили все, щоб гарантувати безвідмовну її роботу впродовж тривалого періоду», — наголошує заступник директора з бізнес-розвитку представництва Maschio Gaspardo в Україні.

Нагадаємо, в основу Mirсo покладено раму з перерізом 160*160 мм та кліренсом 80-90 см. На ній із проміжком 1 м розміщені корпуси, які від пікових навантажень захищені зрізними болтами. Ширина захвату кожного з них змінюється механічно чи гідравлічно в межах від 30 до 50 см. Для всіх моделей доступне оснащення для оранки «не в борозні». Mirсo агрегатуються із тракторами потужністю 230-500 к.с.

 

7 398 105 3

Нова дискова борона Veloce

 

«Швидкий» — доповнення арсеналу дискових борін

На Agritechnica-2017 Maschio Gaspardo вперше представила європейській аграрній спільноті дискове знаряддя Veloce (з італійської означає швидкий). На цьогорічній Sima демонструвався перший серійний агрегат.

Сімейство Veloce утворює 7 моделей із захватом від 2,5 до 7,0 м (транспортна ширина 3 м). За своїм типом — це легкі дискові борони, тож вага флагманського напівпричіпного Veloce 700 не перевищує 8,5 т.

Легкі борони оснащуються дисками Ø510 мм із 9-ма великими вирізами (для обробітку поля з великою кількістю рослинних решток) або 15-ма малими (для поверхневого та передпосівного обробітку ґрунту). За формою диски мають невелику випуклість, що сприяє легшому проникненню у ґрунт та зменшенню потреби в енергії від трактора. Робочі органи виготовлені з борвмісної сталі.

Маточина дисків розміщена на двох підшипниках, захищених від забруднення касетою та кришкою, які не потребують обслуговування. Геометрія стійки основних робочих органів сприяє поглинанню ударних навантажень, а також високій пропускній здатності машини. Останній пункт досягається і завдяки розміщенню стійок у ряду на відстані 25 см одна від одної, а також 80-сантиметровій відстані між двома рядами дисків.

До рами стійки кріпляться за допомогою 4-ох гумових демпферів Silent Block, які забезпечують потрібну жорсткість ведення робочих органів та захищають їх від пікових навантажень: хід — 10 см.

Робоча глибина Veloce в межах 2-10 см виставляється оператором з кабіни трактора та задається і витримується котком за допомогою гідроциліндрів. До речі, Veloce може оснащуватись U-подібним котком Ø560 мм, а також трубчастим, кільцевим, ущільнювальним і гумовим Ø600 мм.

Veloce працюють на швидкості до 15 км/год і агрегатую­ться з тракторами потужністю 90-240 к.с.

«2017 року ми показали в Ганновері прототип Veloce, а після виставки привезли його до України, — відзначає Вячеслав Ворона. — Впродовж минулого року пройшло випробування в різних регіонах України: за передпосівною підготовкою, обробітком стерні зернових, кукурудзи та соняшнику — загалом вона напрацювала близько 6500-7000 га. Результатами задоволені: мінімальна кількість недоліків і суттєва функціональність. Конструкція Veloce витримала напругу, і клієнти лишились задоволені якістю, що вона забезпечує. Тому на сезон 2019 року в Україні стає доступною до замовлення перша серійна партія».

 

Загалом

Крім описаних рішень, Maschio Gaspardo також представила пневматичну зернову сівалку для технології no-till Gigant Pressure, активні ротаційні культиватори SC Pro Bio та Pantera L, компактор Sandocan, навісні розподільники добрив Primo, прес-підбирач Mondiale 120 Combi, навісний обприскувач Tempo Ultra тощо.

 

Ілля ЧОРНИЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 23 жовтня 2019
Очікується, що завдяки збільшенню потужності та ефективності підприємства до бюджетів різних рівнів буде надходити близько 300 млн грн податків.
Очікується, що завдяки збільшенню потужності та ефективності підприємства до бюджетів різних рівнів буде надходити близько 300 млн грн податків.
23 жовтня 2019
 23 жовтня 2019
Міжнародні партнери очікують, щоб ринок землі в Україні був детінізований. 
Міжнародні партнери очікують, щоб ринок землі в Україні був детінізований. 
23 жовтня 2019
 23 жовтня 2019
Асоціація виробників стевії з'явиться в Україні в кінці цього року - початку наступного.
Асоціація виробників стевії з'явиться в Україні в кінці цього року - початку наступного.
23 жовтня 2019
 23 жовтня 2019
Компанія Syngenta оголосила, що протягом наступних п'яти років буде витрачено $2 мільярди, щоб допомогти фермерам підготуватися до загроз, пов'язаних зі зміною клімату, що зростають.
Компанія Syngenta оголосила, що протягом наступних п'яти років буде витрачено $2 мільярди, щоб допомогти фермерам підготуватися до загроз, пов'язаних зі зміною клімату, що зростають.
23 жовтня 2019
 23 жовтня 2019
За 9 місяців загальна кількість корів усіх форм власності скоротилася на 4,8% – до 1,89 млн голів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
За 9 місяців загальна кількість корів усіх форм власності скоротилася на 4,8% – до 1,89 млн голів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
23 жовтня 2019
 23 жовтня 2019
В Узбекистані планують закласти перші промислові насадження ківіукраїнського сорту «Карпат Стратона Валентайн».
В Узбекистані планують закласти перші промислові насадження ківіукраїнського сорту «Карпат Стратона Валентайн».
23 жовтня 2019

Please publish modules in offcanvas position.