Image
Image
Image
Image
Image
Image
Як компанії KUHN, MAS Seeds, FMC і TIMAC AGRO створили в Україні польовий майданчик для обміну технологіями, пропонуючи комплексні рішення для протистояння головним агрономічним викликам.

Назви компаній-виробників KUHN, MAS Seeds, FMC і TIMAC AGRO не потребують особливого представлення. Це найвідоміші світові виробники посівного матеріалу (MAS Seeds), сільгосптехніки (KUHN), засобів захисту рослин (FMC) і мінеральних добрив (TIMAC AGRO). Усі вони посідають провідні позиції у світових рейтингах, кожен у своєму сегменті та широко представлені в Україні.

Як відомо, успіх аграрного бізнесу не залежить від чогось одного, а зумовлюється ефективним використанням низки чинників, починаючи від підготовки поля й закінчуючи доглядом за посівами та збиранням урожаю. Тому сама ідея об’єднати зусилля та багаторічні напрацювання всіх чотирьох компаній у рамках безпрецедентного для України проєкту «AGROконцентрат» логічна та як ніколи — доречна.

Image

Адже сьогодні з огляду на погодні та економічні пертурбації вітчизняним аграріям стає дедалі складніше вирощувати сільгоспкультури й підтримувати рентабельність виробництва. Причому в кожному регіоні на перший план виступають специфічні проблемні чинники. Десь, як-от на Одещині чи Дніпропетровщині — посуха, а також прагнення вдосконалити технологію вирощування таких культур, як соняшник і вологолюбної кукурудзи. На Хмельниччині чи Вінниччині — це прагнення впорядкувати інтенсивну технологію вирощування, оптимізуючи її технічну й економічну складову.

Власне тому кожен день поля «AGROконцентрат» відбувається в іншому регіоні й головною темою зібрання стає конкретна, заздалегідь визначена агрономічна проблема. Представники MAS Seeds, KUHN, FMC і TIMAC AGRO пропонують конкретні способи її розв’язання, а місцеві аграрії, своєю чергою, діляться з колегами власними здобутками у цій сфері. Просто та ефективно! Тому не дивно, що всі чотири цьогорічні «AGROконцентрати», що відбулися на Дніпропетровщині, Одещині, Вінниччині та Хмельниччині, викликали неабияке зацікавлення в агровиробників, які працюють у цих регіонах.

Image

Власне тому кожен день поля «AGROконцентрат» відбувається в іншому регіоні й головною темою зібрання стає конкретна, заздалегідь визначена агрономічна проблема. Представники MAS SEEDS, KUHN, FMC і TIMAC AGRO пропонують конкретні способи її розв’язання, а місцеві аграрії, своєю чергою, діляться з колегами власними здобутками у цій сфері. Просто та ефективно! Тому не дивно, що всі чотири цьогорічні «AGROконцентрати», що відбулися на Дніпропетровщині, Одещині, Вінниччині та Хмельниччині, викликали неабияке зацікавлення в агровиробників, які працюють у цих регіонах.

Ось про це ми й розповімо докладніше, бо на кожному «AGROконцентраті» було про що послухати — і цікавого, і корисного! Однак, щоб детальніше дізнатися про доповіді учасників польових семінарів й ознайомитися з результатами закладених дослідів, ми пропонуємо вам зайти на спеціальний сайт проєкту «AGROконцентрат»: agro-concentrate.com.

І, звичайно ж, наголосимо на тому, що 2021 рік — це перший пілотний сезон проєкту «AGROконцентрат», який триватиме і в наступні роки. Тому всі зацікавлені аграрії зможуть особисто його відвідати у своєму чи сусідніх регіонах.

Image
Image

Найперший «AGROконцентрат» із робочою назвою «Як вирішити проблему із нестачею вологи» відбувся на полях господарства «Перемога АВК» (Дніпровський р-н Дніпропетровської обл..).

Будемо об’єктивними: сезон-2021 у степових областях України навряд чи можна назвати посушливим, швидше навпаки, у багатьох регіонах випадали рекордні норми опадів, тому саме цього літа вологи в кукурудзи та соняшнику нібито все гаразд. Та, на жаль, це лише акцентує на актуальності проблеми з вологою, зокрема, на Дніпропетровщині. Адже наступний рік, не доведи Господи, може виявитися діаметрально протилежним, як це було у 2020-му… Тому тутешні фермери відчувають особливо гостру потребу в ефективних вологоощадних технологіях, поєднуючи їх з економічною оптимізацією агровиробництва.

ЩО Ж ЗАПРОПОНУВАЛИ СВОЇМ ПАРТНЕРАМ-ФЕРМЕРАМ ПРЕДСТАВНИКИ КВАРТЕТУ КОМПАНІЙ — ЗАСНОВНИКІВ ПРОЄКТУ «AGROКОНЦЕНТРАТ»?

Image

Провідний європейський виробник насіння кукурудзи й соняшнику, а також ріпаку, сорго та люцерни виробляє свій посівний матеріал на трьох заводах у Європі — у Франції, Іспанії та, звісно ж, в Україні — у Могилеві на Дніпропетровщині. Українська локація має 6000 га насінницьких посівів, причому якість цього насіння відповідає найвищим світовим стандартам.

Image

Одна з ключових переваг MAS Seeds — наявність у лінійці справді посухостійких гібридів кукурудзи та соняшнику, які за дотримання технології вирощування забезпечують стабільні високі результати. Зокрема, французький виробник продемонстрував на Дніпропетровщині низку своїх гібридів, серед яких передусім виділимо флагманські посухостійки гібриди кукурудзи MAS 24.C (ФАО 280) та MAS 30.М (ФАО 310) разом із гібридом соняшника ДЖУЛІУС (JULIUS), який має генетичну толерантність до вовчка соняшникового раси G.

ДЖУЛІУС (JULIUS) — це ранньостиглий гібрид, стійкий до 7-ми рас вовчку соняшникового, що підходить під класичну технологію вирощування. Гібрид рекомендований до вирощування у сівозміні з озимими зерновими, тому що рано звільняє площу. Також зазначимо лінолевий середньостиглий гібрид MAS 93.CP під Clearfield® Plus-технологію вирощування із подвійним захистом від вовчка соняшникового та основних хвороб соняшнику, а також спеціально створений для південних регіонів лінолевий гібрид MAS 880.SU, що створений під Express® -технологію, стійкий до 7-ми рас вовчка соняшникового.
Image

У навчальній програмі під час семінару на Дніпропетровщині MAS Seeds керувався ключовим слоганом «Кожна крапля вологи повинна працювати на врожай»! Так, зокрема, французький експерт Тібо Леклерк — продукт-менеджер по соняшнику й олійних культурах детально розповів про принципи відбору посухостійких гібридів соняшнику та технологію його вирощування. Цікаво було дізнатися, що згідно з дослідженнями MAS Seeds оптимальна площа листків рослин соняшнику на 1 м² має перебувати в межах 2,5–3 м². Цього достатньо для якісного фотосинтезу, тоді як через більшу площу листків втрачатиметься невиправдано велика кількість вологи.

Для зниження ризику надмірного розвитку листової маси соняшника рекомендується вносити мінімальну кількість азоту відповідно до цільового врожаю та аналізу ґрунту.
Щоб покращити ефективність використання вологи соняшником, краще мати рослину на полі, яка буде мати меншу листову масу, і як слідство втрачати менше води після цвітіння і залишатись зеленою довше, ніж мати дуже розвинену рослину, яка має більше шансів згоріти і загинути раніше своєї фази наливу зерна та дозрівання.
Image
У підсумку MAS Seeds рекомендує використовувати гібриди соняшнику з різними термінами цвітіння, щоб мінімізувати ризики у вирощуванні за посушливих умов та сіяти гібриди соняшника в посушливих умовах з густоти посіву 48 000 – 50 000 насінин/га.

Зазначимо також і ефективне рішення від MAS Seeds — AGROSTART PLUS, яке передбачає потрійну обробку посівного матеріалу — біостимулятором, фунгіцидом й інсектицидом Круїзер®. Це дає змогу забезпечити швидкий стартовий розвиток рослин, гарантовано прибравши потенційні стресові чинники. У 82% випадків результати досліджень фіксують зростання врожайності завдяки AGROSTART PLUS.

Image

Компанія KUHN представила на першому «AGROконцентраті» чотири одиниці техніки, серед яких ми насамперед виділимо унікальну систему розподілення мінеральних добрив, реалізовану в розкидачі KUHN AXIS. Це технологія керування потоком маси ЕМС із системою зважування на кожному диску. Це дає змогу гарантувати ідеальну точність унесення буквально в кожну секунду роботи.

Керування як розкидачами, так й іншою технікою KUHN може здійснюватися за допомогою багатофункціонального та водночас простого в роботі монітора ССІ 1200.

Утім, розповідаючи про представлені машини KUHN на «AGROконцентраті» у Дніпропетровській області варто передусім детально зупинитися на перевагах системи strip-till для роботи в посушливих регіонах.

Image

Strip-till — ще одна система обробітку ґрунту, спрямована на збереження вологи в ньому. Вона поєднує основні переваги традиційних технологій підсушування та прогрівання ґрунту із системою no-till, обробляючи тільки призначену для висіву насіння ділянку.

З цією метою KUHN радить використовувати 3-точковий навісний агрегат GLADIATOR, який може пропонуватися у виконанні від 4 до 16 рядів із відстанню між рядами 70 см і шириною оброблюваної смуги 25 см.

Image

За застосування GLADIATOR можна вносити різноманітні варіанти добрив, які придатні для широкого спектра програм смугового підживлення, буквально заряджаючи елементами живлення оброблену смугу, у яку буде висіяне насіння.

Ще один цікавий високоефективний агрегат від KUHN — це модель EXCELERATOR, призначена для вертикального обробітку ґрунту. Про особливості конструкції та роботи EXCELERATOR ми детальніше розповімо в матеріалі про «AGROконцентрат», який відбувся на Одещині.

Image

FMC — це п’ята за величиною агрохімічна корпорація у світі. Значні кошти компанія інвестує в наукові дослідження й інновації. Так, наразі на стадії розроблення в компанії FMC 11 нових молекул і 35 нових синтетичних та біологічних продуктів.

Стратегія співпраці компанії FMC з агровиробниками передбачає поступовий перехід на інтелектуальні інноваційні технології захисту рослин з метою оптимізації застосування хімічних препаратів. Зокрема, йдеться про технологію ґрунтового внесення інсектицидів під час сівби — 3Rive3D застосування та моніторингову систему Arc™ Farm Intelligence, яка дає змогу фермерам моніторити динаміку льоту шкідників і прогнозувати зростання їх популяції та чисельності.

Серед українських фермерів уже багато років популярними є низка відомих продуктів компанії FMC. Серед них гербіциди Експрестм 75 ВГ, Калібр®, Гранстар® Голд, інсектициди Кораген®, Вантекс®, фунгіциди Імпакт® К, Імпакт® Т й інші. Вони демонструють стабільну ефективність і дають змогу істотно підвищити рентабельність вирощування сільськогосподарських культур, знижуючи вплив стресових чинників.

Image

Так, технологія Експрес надає можливість усунути фактично всі проблеми з дводольними бур’янами в посівах соняшнику, зокрема з найшкідливішими — види лободи, осотів, щириці, гірчаків, дурману та хрестоцвіті види. Це досягається безпосередньо завдяки великій гнучкості застосування гербіциду Експрес — від 2 до 8 листків культури. Крім того, у застосуванні гербіциду не існує обмежень у сівозміні та залежності від наявності ґрунтової вологи, на відміну від гербіцидів, які застосовують до сходів культури.

Під час проведення спільного проєкту «AGROконцентрат» на Дніпропетровщині експерти компанії FMC розповіли про те, що багато інсектицидів можуть значно знизити свою ефективність і тривалість захисного періоду за умов високих температур. По-справжньому дієвим рішенням у такому разі є застосування тільки тих сучасних інсектицидів, що мають сучасну формуляцію й інноваційні допоміжні компоненти. Саме таким є інсектицид Вантекс®, який має у складі новітню д. р. гамма-цигалотрин (60 г/л). Застосування інсектициду Вантекс® у нормі 0,1 л/га дає змогу повноцінно контролювати широкий спектр шкідників (лускокрилих, твердокрилих, прямокрилих, клопів та ін). Крім того, завдяки капсулам різного розміру у формуляції препарату досягається довга тривалість захисної дії. Також важливо, що після висихання на обробленій поверхні інсектицид Вантекс® стає безпечним для бджіл, тобто за виконання деяких вимог ним можна обробляти навіть у фазу цвітіння соняшнику, що дуже актуально для цього року, коли в деяких регіонах спостерігалася масова поява клопів на соняшнику.

Image

Звичайно також детально розповіли й про інсектицид №1 у світі та в Україні для контролю лускокрилих шкідників — продукт Кораген®. Препарат забезпечує надійний захист від лускокрилих шкідників протягом трьох тижнів. Крім того, вагомою перевагою препарату є його ефективність за підвищених температур (понад +25 °С). Якщо Кораген® застосувати з дотриманням усіх регламентів, він є безпечним для комах-запилювачів, корисних комах — бджіл, сонечок, золотоочок, трихограми.

Компанія FMC також зазначає, що деякі фунгіцидні діючі речовини, зокрема стробілуринова група продуктів, можна застосовувати тільки за умов достатнього зволоження ґрунту й відносної вологості повітря не нижчої за 70%, інакше їх використання може пришвидшити закінчення вегетації культур.

Надійним рішенням у таких посушливих умовах, зокрема для захисту соняшнику, є фунгіцид Імпакт® К, який надійно проконтролює широкий спектр хвороб і не матиме негативного впливу на культуру в умовах дефіциту вологи.

Image

Експерти компанії TIMAC AGRO у своїх виступах на «AGROконцентрат» на Дніпропетровщині наголошували, що для врожайності й розкриття потенціалу гібрида потрібна сукупність і своєчасність таких заходів, як обробіток ґрунту, захист від хвороб і шкідників, технологія живлення, допомога в подоланні стресів тощо. З тим правильно розраховане мінеральне живлення прямо чи опосередковано сприяє посиленню боротьби з усіма видами стресових чинників, зокрема й браку вологи.

Це набуває особливої актуальності, бо, за наведеними TIMAC AGRO даними, протягом 2006–2020 рр. майже на всій території країни були досягнуті або перевищені абсолютні максимуми температури повітря на 1–4 °С. До того ж спостерігаються дуже істотні коливання норм продуктивних опадів, які незрідка призводять до посухи.

Image

Це спричиняє істотні порушення у фізіології рослин і їх нормальної вегетації та, зрештою, може призвести до значного зниження врожайності чи навіть цілковитої загибелі посівів.

Коли рослини потрапляють у такі стресові умови, доволі дієвим способом їх підтримати є застосування біостимуляторів. Проте фахівці TIMAC AGRO наголошують, що, по-перше, біостимулятори оптимально вносити в поєднанні зі спеціалізованими мікродобривами, а по-друге, усі внесення таких препаратів мають здійснюватися своєчасно та з дотриманням агрономічних вимог.

Останній чинник є особливо важливим, бо на зниження ефективності біостимуляторів і мікродобрив можуть вплинути такі чинники, як недостатня кількість води в робочому розчині, несвоєчасне внесення, невідповідний показник pH розчину, поєднання з несумісними речовинами тощо. Відповідно, всі такі внесення краще погоджувати з виробниками продуктів, у цьому разі з TIMAC AGRO, щоб спільно напрацювати оптимальну технологію живлення.

За умов посухи компанія TIMAC AGRO рекомендує спеціальну систему живлення рослин. На етапі формування кореневої системи це продукти Fertiactyl Starter та GZ, у період активного вегетативного росту та формування генеративних органів — Fertileader та Astelis. До складу Fertiactyl входять такі активні речовини, як гліцин бетаїн, зеатин і фульвові та гумінові кислоти, що дає змогу стимулювати розвиток кореневої системи, покращити засвоєння поживних речовин із ґрунту й мінімізувати гербіцидний стрес на рослину. Згідно з отриманими результатами дослідів у Запорізькій області, застосування Fertiactyl підвищило врожайність соняшнику на 10–30%.

Своєю чергою, до складу препарату Fertileader Axis входять швидкодоступні для рослин азот, фосфор, марганець і цинк, а до складу Fertileader Gold — бор і молібден. Їх унесення дає змогу істотно поліпшити проходження всіх фізіологічних процесів, починаючи від стимуляції фотосинтезу до покращення цвітіння й зав’язування плодів.

Враження від «AGROконцентрат»

ІВАН ЯРОШЕНКО

Заступник директора ТОВ «Господар»
(Царичанський р-н Дніпропетровської обл..)

— Мені було дуже й дуже цікаво! Особисто я приїхав сюди, щоб оглянути нові гібриди кукурудзи від MAS Seeds, але, відверто кажучи, мене зацікавили пропозиції та технології всіх організаторів «AGROконцентрату».

 Ми обмінялися контактами, і я думаю, що розглядатимемо це все детальніше в нас у господарстві. Це дуже добре, що в рамках одного заходу можна оглянути все в комплексі: і техніку, і насіння, і ЗЗР, і добрива. 

Я нагально рекомендую всім колегами відвідати «AGROконцентрат» наступного сезону — це корисно та цікаво.

Image
Image
Одеська область – це один із найбільш залежних від нестачі вологи регіонів України, що проявляється у періодичних недоборах врожаю. Та з іншого боку – тут працюють активні розумні люди, які прагнуть вдосконалювати технології вирощування як соняшнику, так і ризикованої за умов посухи кукурудзи. Тому чудовий квартет «AGROконцентрат» у складі компаній FMC, TIMAC AGRO, MAS SEEDS та KUHN запропонував аграріям Одещини на полях ТОВ «НІК» (Іванівський район) власні інноваційні рішення для вирощування кукурудзи та соняшнику на півдні України.
Image

Гібриди кукурудзи та соняшнику MAS Seeds з кожним роком дедалі ширше висіваються у господарствах півдня України. Цьому сприяють не лише високі характеристики стресо- та посухостійкості гібридів та відмінна якість посівного матеріалу, але й ефективна консультаційна підтримка з боку фахівців MAS Seeds. Адже у кожному господарстві наявні індивідуальні рунтово-кліматичні умови, тому спільне завдання фермера та виробника насіння – обрати оптимальний гібрид, строки сівби та його технологію вирощування. 

За наведеними на семінарі даними досліджень MAS Seeds врожайність соняшнику значною мірою залежить від того, на який період припадають строки цвітіння, які на той час складаються погодні умови та якою є підтримка з боку фермера шляхом внесення ЗЗР, стимуляторів та добрив. Період цвітіння однієї рослини соняшнику становить в середньому 8-10 днів, і дуже важливо правильно підібрати гібрид та строки посіву насіння, аби влучити у більш сприятливі умови. Для їх визначення залучаються дані багаторічних досліджень по регіону, а зокрема, на півдні – плануються ранні строки сівби.

Image

На полях Одещини компанія MAS Seeds продемонструвала лінійку гібридів соняшнику, які відмінно себе зарекомендували за посушливих умов. Зокрема, це ранньостиглий і стійкий до вовчка соняшниковий гібрид ДЖУЛІУС (JULIUS), а також ранньостиглий гібрид MAS 880.SU, який отримав неофіційну назву «Король Півдня». Цей гібрид поєднує в собі стійкість до гербіциду Express® та до 7-ї раси вовчка соняшникового. Тому, звісно, що у південних областях України його вирощування є рекомендованим. До того ж MAS 880.SU має дуже високу стійкість до хвороб і здатен демонструвати високу врожайність, навіть на полі, сильно ураженому патогенами.

Кукурудза на Одещині – це цікава, складна, але далеко не безнадійна тема. Як свідчить досвід багатьох тамтешніх аграріїв, цю культуру у більшості сезонів тут можна успішно вирощувати. Але для цього потрібен цілий комплекс заходів, починаючи із обробітку ґрунту та закінчуючи вибором добрив та ЗЗР. Та, звісно ж, якісного насіння спеціалізованих гібридів. Зокрема, на «AGROконцентраті» в Одесі MAS Seeds представив суперпосухостійкі гібриди лінійки WaterLock. Гібриди цієї лінійки мають цілу низку унікальних особливостей: потужна коренева система із швидким розвитком, що дає змогу рослині підготуватися до настання посухи; раннє цвітіння, що дозволяє рослині пройти цей важливий для майбутнього врожаю процес раніше за більш сприятливих умов; синхронне викидання ниток та волоті, а також тривалий ефект Stay Green – рослина продовжує нормальний фотосинтез навіть за умов сильної спеки і нестачі вологи, що позитивно впливає на врожайність.  

Image

Сьогодні вирощування соняшнику в Україні просто неможливо уявити без унікального спеціалізованого гербіциду Експрес 75 в.г., який дав назву однойменній технології. До переваг цього гербіциду належить його широке вікно застосування, ефективний контроль дводольних бур’янів без фітотоксичного впливу на культуру та відсутність післядії.  Це дуже важливо, оскільки на півдні України після соняшнику найчастіше вирощуються озима пшениця та ячмінь, які є дуже чутливими до гербіцидних стресів.

Крім того, Експрес™ технологія має високі економічні показники та є доволі рентабельною для застосування . Саме ця технологія демонструє, мабуть, найкраще співвідношення ціна/якість.

Image

Ефективність ще одного знаменитого продукту компанії FMC жартівливо охарактеризував один із гостей заходу «AGROконцентрат» на Одещині. Мовляв, інсектицид Кораген® «Бере усе, навіть тещу!». Хоча відразу ж виправився і сказав, що тещу свою він дуже любить та поважає! Тим не менш, про Кораген®, як і про інші продукти компанії FMC усі без винятку одеські аграрії відгукувалися винятково позитивно, віддаючи належне їх абсолютній ефективності. Недарма Кораген® вважається інсектицидом номер один в Україні та світі для захисту культур від лускокрилих шкідників.

Також усім учасникам семінару вельми сподобалася стратегія захисту рослин в посушливих умовах, запропонована компанією FMC. Її зміст полягає у тому, аби не нашкодити рослинам додатковим хімічним навантаженням в момент, наприклад, довгої посухи. З іншого боку не варто нехтувати сприятливими погодними умовами для розвитку шкідливих організмів і пропускати ключові фази для їх контролю.

І звісно ж, не варто експериментувати на великих площах із тими поєднаннями та дозуваннями препаратів, у яких ви не впевнені. Краще попередньо звернутися за консультацією до спеціалістів компанії FMC. Така стратегія за правильного її втілення дає  змогу істотно підвищити рентабельність вирощування кукурудзи, соняшнику, та інших культур.

І якщо ми вже згадали про фунгіцидні препарати, то варто наголосити про фунгіцид Імпакт®К. Продукт забезпечує потужний контроль основних хвороб соняшнику у поєднанні з відмінним співвідношенням ціни та якості. Крім того препарат ефективно контролює найбільш поширені захворювання соняшнику,  такі як септоріоз, склеротиніоз, фомоз, фомопсис, альтернаріоз, іржа.

Імпакт®К має  високу селективність до соняшнику, зокрема в посушливих та спекотних погодних умов. Фунгіцид демонструє швидке проникнення у рослину та поширення в ній, високу стійкість до змивання опадами та сонячної інсоляції.

Image

Під час семінару в рамках «AGROконцентрат» на Одещині фахівці компанії TIMAC AGRO наголошували на необхідності приділяти особливу увагу мінеральному живленню при мінімальній кількості вологозабезпечення. Адже при оптимізації системи живлення можна ортимувати сталі врожаї навіть за умов зони ризикованого землеробства.

Image

Важливо, що TIMAC AGRO акцентує увагу на ультралокальному внесенні мікрогранульованих добрив PHYSIOSTRT та GRENNSTART  за дефіциту вологи в грунті.  Перевагою таких продуктів є їх низький сольовий індекс та висока концентрація елементів живлення та біостимулятор розвитку кореневої системи, яких вистачить для розвитку кореневої системи на початкових етапах росту для того, щоб вона дістала до більших запасів вологи та зони внесення основного удобрення. Також ультралокальне внесення відносно помірної норми мікрогранульваних добрив 20 кг/га та зменшеної дози основного NPK на 20-40% на глибину 20-25см забезпечить суттєво кращий ефект, аніж за використання високих доз звичайних гранульованих добрив в припосівному шарі.

Причому в умовах Одеської області та на півдні України фахівці компанії рекомендують застосовувати комплексні НПК добрива серії DUOFERTIL, які працюють незалежно від кислотності грунту та зберігають максимальну доступність елементів живлення. Також ця серія добрив має в своєму складі біостимулятор розвитку кореневої системи, що підсилює та продовжує роботу мікрогранульованих добрив в напрямку максимального розвитку кореневої системи.

Image

Окрім цього - унікальні біостимулятори TIMAC AGRO лінійок FERTIACTYL та FERTILEADER, які забезпечують та підтримують фізіологічну активність, незалежно від стресів та погодніх умов. Адже  відсутність доступної вологи та високі температури будуть спричиняти втрату тургору рослин, і як наслідок – стрес. При цьому один день перебування рослини в стресі – зменшення врожайності в середньому на 1%. В таких умов особливо страждає кукурудза, а також соняшник. Таким чином рослина переключається із побудови протеїнів, білку,  тобто росту на продукування антистресових амінокислот. До чого це призводить, зрозуміло – до значного зниження врожайності.

Відповідно, TIMAC AGRO наголошує на тому, що контролюючи стрес у рослин можна таким чином вплинути і на врожайність, «витягнувши» її на максимально можливий за таких умов рівень.

Image

І знову ж таки це досягається не просто шляхом застосування, скажімо, біостимуляторів, а комплексними заходами. Так, на полях ТОВ «НІК» на Одещині, де власне і проходив «Агроконцентрат» використовувалася технологія, що включала внесення мікрогранульованих добрив, комплексних NPK-добрив, біостимуляторів та листового водорозчинного підживлення TIMAC AGRO.

Відповідно, комплексне поєднання продуктів TIMAC AGRO в системі живлення, дає змогу виконати відразу широкий спектр агрономічних завдань. Адже цілковито здорова та забезпечена усіма необхідними елементами живлення та речовинами рослина набагато легше переносить  усі види стресів, в тому числі і температурні та спричинені, нестачею вологи.

Image

KUHN сьогодні справедливо вважається одним із провідних світових виробників вологозберігаючих ґрунтообробних агрегатів. Ми вже розповідали про конструкцію моделі для роботи за технологією стріп-тілл GLADIATOR, а от у репортажі про одеський «Агроконцентрат» зосередимо увагу на моделі EXCELERATOR, конструкція якого дає змогу провадити вертикальний обробіток грунту.

Image

EXCELERATOR використовується для того, щоб не змішувати грунт із пожнивними рештками, залишаючи їх на поверхні поля. Робочі органи нарізають неглибокі щілини у грунті, ледь-ледь його зміщуючи. За рахунок цього здійснюватиметься накопичення тієї вологи, яка прийде разом із опадами. Своєю чергою шар соломи захищатиме її від випаровування. Наявні у грунті мікротріщини сприятимуть покращеному доступу в грунт вологи та кисню, що активізує розвиток біоти та пришвидшить мінералізацію пожнивних решток.

EXCELERATOR пропонується із шириною захвату від 3,6 до 12 метрів, тобто, може використовуватися практично у кожному господарстві. Його конструкція дає змогу змінювати робочі завдання шляхом зміни кута атаки в діапазоні від 1 до 5 градусів. Тому агрегат може працювати не лише із залишання пожнивних решток на поверхні поля, але й агресивно заробляти їх в землю.

Image

Додамо, що модель EXCELERATOR особливо добре показує себе якраз на Одещині. Тут є господарства, наприклад, компанія «Дружба», де використовують цей агрегат впродовж кількох років та якраз успішно вирощують кукурудзу та соняшник. Тому у вертикального обробітку грунту в Україні з кожним роком з’являється дедалі більше прихильників і саме компанія KUHN вважається локомотивом впровадження цієї ефективної вологозберігаючої технології в Україні.

Також компанія KUHN детально розповіла про особливості експлуатації просапної сівалки із електроприводом MAXIMA 3 TRM. Ця машина дозволяє провадити налаштування параметрів висіву просто із кабіни трактора та відключати рядки за допомогою супутникового сигналу чи вручну. Цікаво, що MAXIMA 3 TRM оснащена власним генератором змінного струму, аби не відбирати потужність у трактора.

Image

За підрахунками KUHN правильне застосування такої якісної сівалки точного висіву дає змогу в середньому додатково отримати 0,6 т/га лише завдяки відсутності пропусків та дотриманню параметрів висіву. Не менш важливим є висока продуктивність MAXIMA 3 TRM, що дає змогу посіяти кукурудзу та соняшник в оптимальні строки.

Враження від «AGROконцентрат»

Представник господарства ТОВ «Трофімова»

Я вітаю проведення таких заходів як «AGROконцентрат» в Україні , зокрема, у нас на Одещині. Тут є на що подивитися, є із чим порівняти, вибрати для себе – це як полігон! Тим більш, якщо мова йде про таку примхливу інтенсивну культуру як кукурудза, яка потребує дуже великого вміння та досвіду за посушливих умов. Ну, і зрештою, для мене «AGROконцентрат» - це в тому числі і спілкування із друзями, зі знаючими людьми, що дає змогу у невимушеній атмосфері отримати нові корисні знання.

ЮРІЙ ЯЛОВЧУК

Керівник ТОВ «Колос»

Ми працюємо практично із усіма організаторами сьогоднішнього дійсно цікавого заходу «AGROконцентрат». Ми широко використовуємо добрива та стимулятори TIMAC AGRO, препарати FMC, заклали дослідні ділянки по гібридах MAS Seeds, у нас є техніка KUHN. Це все – інноваційні надійні компанії, котрі сьогодні роблять добру справу, організувавши для аграріїв нашого регіону такий важливий захід. Ми приїхали, побачили друзів, поспілкувалися, на семінарі дізналися щось нове і будемо намагатися ці нові елементи технології використовувати. Будуть наступні такі заходи – знову приїдемо та із задоволенням візьмемо участь.

Керівник господарства «Лапа і К»

Погодні умови сьогодні змінюються практично щороку – рік на рік не схожий. Немає єдиної технології, яка б дала змогу вирішити усі агрономічні проблеми одним махом, тому обов’язково необхідно вчитися, дізнаватися щось нове та пробувати це використовувати на практиці. Для мене все, про що розповідали на «AGROконцентраті» є дійсно цікавим і я із задоволенням братиму участь у таких заходах і надалі.

МИКОЛА ДЕЙЧЕВ

Керівник ТОВ «Нік»

Сьогодні без науки працювати дуже складно. Ви самі бачите, що змінюється клімат, змінюється все. Тому, коли мені запропонували допомогти провести такий захід як «AGROконцентрат», то я відразу погодився. Зі свого боку зробили свій внесок. Я вважаю, що такі польові комплексні семінари сьогодні гостро необхідні для нас – агровиробників. Наприклад, ми вже років 15 не вирощували кукурудзи. І самі для себе зараз придивляємося до того, щоб знову почати вирощувати кукурудзу на зерно.

Image
Image
Третій «AGROконцентрат» — спільний проєкт чотирьох відомих світових компаній-виробників FMC, KUHN, TIMAC AGRO та MAS SEEDS відбувався у Тульчинському районі Вінницької області на полях СТОВ «Агропромислова компанія ЛББ». Цей захід був присвячений такій актуальній темі, як точне землеробство з огляду на величезний його потенціал у зоні інтенсивного вирощування сільгоспкультур.
Image

Щороку MAS Seeds спрямовує на наукові дослідження 12% фінансового обігу компанії. Зокрема — на вивчення ефективності застосування елементів точного землеробства в розкритті потенціалу гібридів. Як детально розповіли на семінарі фахівці MAS Seeds, вибір густоти висіву кукурудзи — це один з основних показників досягнення оптимального результату вирощування культури. Густота прямо впливає на врожайність сформованими качанами на гектар. Висока гарантована схожість посівного матеріалу кукурудзи дає змогу реалізувати чітку схему: одна насінина — одна рослина — один качан.

Поряд із тим різні гібриди по-різному можуть реагувати на густоту висіву, що зумовлює диверсифікацію підходів до цього питання. Відповідно, на цей можуть впливати й погодні умови. Тому аграріям варто на початку закладати досліди з різними гібридами, посіяними з різною густотою, на своїх полях. Це дасть змогу напрацювати оптимальні технології вирощування кукурудзи. Теж саме слід робити і з соняшником.

Image

Зі свого боку компанія MAS Seeds пропонує зручний сервіс для агрономічної підтримки, що має назву AGROTEMPO. Це агроцифровий додаток для моніторингу полів господарства. Зареєструвавши свої поля у додатку, фермер отримує доступ до погодних даних за останні 10 років, може обирати оптимальний строк сівби та період для внесення ЗЗР, відстежувати стадії розвитку рослин, визначаючи найкращий момент для збирання врожаю, та низку інших переваг. Так, спираючись на допомогу AGROTEMPO, можна ухвалити рішення щодо доцільності надранньої сівби культури чи з високою ймовірністю прогнозувати забезпеченість рослин вологою. Це безплатний сервіс для всіх клієнтів MAS Seeds.

Image

Для ефективного вирощування в умовах Вінницької області MAS Seeds пропонує портфоліо гібридів кукурудзи та соняшнику під різні технології вирощування. Зокрема, це середньоранній високопродуктивний гібрид кукурудзи MAS 23.M, адаптований для екстенсивної та інтенсивної технології. Це гібрид із раннім цвітінням, швидкою вологовіддачею та стійкий до хвороб.

Особливу увагу варто звернути на новий суперінтенсивний гібрид Лукаку, придатний до пізнього збирання. До того ж гібрид Лукаку адаптований до стресових умов і придатний до вирощування в посушливих регіонах.

Image

Своєю чергою, в лінійці соняшнику MAS Seeds варто передусім звернути увагу на середньостиглий лінолевий гібрид MAS 920.CP. Це гібрид має дивовижний потенціал урожайності, що перевищує 5 т/га, та високу стійкість до хвороб. Чудові показники має також середньостиглий лінолевий гібрид BLADE.

Та наостанок треба звернути увагу на новинку цього сезону від MAS Seeds - середньостиглий лінолевий гібрид BLADE, що поєднує в собі а) високу генетичну толерантність до ряду розповсюджений хвороб, таких як склеротиніоз, вертициліоз та несправжня борошниста роса, завдяки належності до програми HelioSmart та б) генетичну толерантність до гербіцидів з діючою речовиною з групи імідазолінонів – імазапір та імазамокс, завдяки належності до лінійки гібридів IMISUN та в) високий генетичний потенціал врожайності, що складає 6 т/га.

Image

Еталонний агрегат для точного землеробства від KUHN — розкидач мінеральних добрив AXIS з електронною системою дозування EMC. Контроль дозування тут здійснюється безупинно на обох дисках, а також на вихідних отворах із запобіганням можливому забиванню та попередженням про спустошення бункера.

Тоді як звичайна система контролю розподілення стежить за загальною нормою внесення, система ЕМС відстежує обидва напрями внесення міндобрив, контролюючи співвідношення 50 : 50. Тобто йдеться про абсолютний точний контроль, а отже, дотримання заданих агрономічних вимог.

Якщо порівняти цю систему з конкурентами, то система EMC автоматично калібрується відразу — 100 раз на секунду відбувається контроль масового потоку й один раз на секунду вводиться поправка в налаштування, у разі чого ЕМС одразу виявляє збій та інформує оператора про проблему. За підрахунками інженерів KUHN використання системи ЕМС дає змогу в середньому заощаджувати понад 10 євро на 1 га ріллі за роботи з розкидачем. Тобто на кожній тисячі гектарів ідеться про 10 000 євро економії. За ці гроші можна придбати кілька десятків тонн добрив!

Image

Також компанія KUHN детально розповіла про особливості експлуатації сівалки з електроприводом MAXIMA 3 TRM. Ця машина дозволяє провадити налаштування параметрів висіву безпосередньо з кабіни трактора та вимкнути рядки за допомогою супутникового сигналу чи вручну. Цікаво, що MAXIMA 3 TRM оснащено власним генератором змінного струму, щоб не відбирати потужність у трактора.

Image

За підрахунками KUHN правильне застосування такої якісної сівалки точного висіву дає змогу в середньому додатково отримати 0,6 т/га тільки завдяки відсутності пропусків і дотриманню параметрів висіву. Не менш важливою є висока продуктивність MAXIMA 3 TRM, що дає змогу посіяти кукурудзу та соняшник в оптимальні строки.

Наступна представлена машина KUHN — причіпний обприскувач METRIS 2 із технологією AUTOSPRAY, яка дає змогу обирати розмір краплі залежно від умов роботи й препарату, який вносять. До того ж здійснюється керування кожною форсункою, яка відкривається кожні 50 мілісекунд.

Image

Точне землеробство в прямому сенсі передбачає точні розрахунки, визначення норм використання й оптимальний час застосування засобів захисту рослин. Це дає змогу оптимізувати витрати, а також забезпечити оптимальну технологію вирощування культури.

Надзвичайно важливим є завдання моніторингу шкідливих об’єктів на полі та своєчасне застосування препаратів для контролю, бур’янів хвороб і шкідників.

На заході «AGROконцентрат», що відбувся на Вінниччині, компанія FMC презентувала власну моніторингову систему Arc™ farm intelligence, яка складається з автоматичних пасток моніторингу та додаток. СистемаArc™ farm intelligence дає змогу фермерам у режимі реального часу отримувати інформацію про динаміку заселення посівів кукурудзи шкідниками, а також отримувати прогнози щодо зростання їх популяції.

Ця інноваційна платформа пропонує агровиробникам повний набір функцій. Зокрема, індивідуальні сповіщення через мобільний додаток про необхідність реагування на появу шкідників і захисту від них. До того ж технічна команда компанії FMC завжди на зв’язку з господарством, аналізуючи отримані дані та надаючи рекомендації.

Image

Це можуть бути онлайн-сповіщення, прогнози розвитку шкідників на тиждень, планування застосування інсектицидів й інші функції. Варто зазначити, що точність автоматичного алгоритму роботи моніторингової системи Arc™ farm intelligence становить понад 90%. У додатку доступні теплова карта, що виділяє локації, де збільшується динаміка чисельності шкідника, доступні фото та графіки, що дозволяють відстежувати зміни.

Також на заході «AGROконцентрат» спеціалісти компанії FMC акцентували на контролі таких небезпечних шкідників, як кукурудзяний стебловий метелик, бавовникова совка та західний кукурудзяний жук. Надали поради для ефективного застосовування інсектициду Кораген® для захисту від згаданих вище лускокрилих шкідників. Інсектицид Кораген® зумовлює швидку зупинку харчування шкідника та має здатність до трансламінарного переміщення по робочій поверхні листка. Інсектицид ефективно контролює всі стадії розвитку шкідника — яйце, гусінь, також спричиняє дезорієнтацію імаго. Тривалість захисної дії інсектициду Кораген® — понад 3 тижнів. Крім того, продукт є безпечним для корисних комах, зокрема для бджіл.

Image

Для захисту від імаго шкідника діабротики (західного кукурудзяного жука) компанія FMC рекомендує застосовувати інсектицид Данадим® Мікс. Динаміку льоту й оптимальний час обробки потрібно визначати за допомогою моніторингу різними типами пасток і регулярних обстежень. Спланувати обприскування за досягнення ЕПШ шкідником.

Image

У рамках «AGROконцентрату», присвяченого точному землеробству, фахівці компанії TIMAC AGRO чітко окреслили перелік завдань, що мають бути досягнуті у сфері мінерального живлення рослин. Це мінімізація витрат, підвищення врожайності та якості сільгосппродукції, поліпшення родючості та характеристик ґрунтів і мінімізація шкоди навколишньому середовищу. Окрім того — інформаційна підтримка сільськогосподарського менеджменту.

Точність є особливо важливою у висіві насіння, надто ж якщо йдеться про такі невіддільні від точного землеробства технології, як strip-till. Адже d оброблену смугу важливо точно закласти не лише насіння, f й мінеральні добрива, лишаючи міжряддя — необробленими, а бур’яни, відповідно, без додаткового живлення. Кожна закладена в ґрунт гранула добрива має працювати тільки на розвиток культурних рослин.

Image

Також на вибір добрив впливає низка чинників, починаючи від вологи та характеристик ґрунту й закінчуючи густотою висіву, строками сівби та способами внесення добрив. Та, звісно ж, нагально рекомендованою є точні аналізи ґрунту для створення технологічних карт унесення мінеральних добрив на кожному полі під різні сільгоспкультури.

Відповідно до цього компанія TIMAC AGRO пропонує готову таблицю розрахунків для внесення тих чи інших формуляцій мінеральних добрив під конкретну культуру з урахуванням низки наведених вище чинників. Тобто разом із фахівцями TIMAC AGRO можна розрахувати оптимальну схему живлення на кожному полі, раціонально використавши кожен грам діючої речовини.

Тим більше, що цьому сприяє широкий вибір марок легкорозчинних добрив TIMAC AGRO, таких як DUOFERTIL, EUROFERTIL, TIMACSTART й інші. До їх складу входять саме ті елементи живлення, що потрібні конкретній культурі на конкретній стадії розвитку. Причому в точно розрахованому обсязі.

Image

Застосування мінеральних добрив TIMAC AGRO поєднано з біологічними стимуляторами розвитку рослини, що в комплексі істотно посилює їх дію. Це сприяє покращенню таких важливих фізіологічних процесів рослин, як розвиток потужної кореневої системи, листкового апарату, посиленню фотосинтезу, формуванню вищої врожайності тощо.

Тут слід звернути увагу на добриво SULFAMMO 30, до складу якого входить 30% азоту у двох різних формах, а також сірка, кальцій, магній та біокомплекс. Це дає змогу забезпечити рослини пролонгованим азотним живленням, що особливо важливо для вегетації кукурудзи — вивільнення азоту з кальцієвої оболонки відбувається повільно протягом 60–90 днів. Узагалі TIMAC AGRO пропонує надзвичайно цікаву та ефективну технологію керуванням азотним живленням рослин, яка отримала назву N-PROCESS, що також входить до складу азотних добрив.

Враження від «AGROконцентрат»

ОЛЕКСАНДР ДОЛОВАНЮК

Власник ФГ «Ріст Олекс Груп»

— Це надзвичайно цікавий захід, який проводять висококваліфіковані фахівці, і я задоволений тим, що взяв у ньому участь. Ми широко використовуємо міндобрива TIMAC AGRO, які, на відміну від багатьох інших гранул, розчиняються в ґрунті та стають доступними для рослин буквально за тиждень. Також вирощуємо гібриди кукурудзи MAS Seeds і задоволені їхніми характеристиками й урожайністю. Звичайно ж ми використовуємо і препарати компанії FMC, такі як високоефективний інсектицид Кораген. Також я придивляюся до техніки KUHN, бо тут представлені дуже цікаві моделі для нашого господарства.

ОЛЕГ ГНАТЮК

Директор ТОВ «Агропромислова компанія ЛББ»

— З року в рік треба підбирати ефективну технологію вирощування сільгоспкультур, особливу увагу звертаючи на оптимізацію рентабельності вирощування. Тому для нас від початку ідея проведення «AGROконцентрату» видалася цікавою й потрібною. Ми з радістю надали наші площі для демонстрації технологій компаній-учасників. Тим більше, що з ними працюємо далеко не перший рік. Це і гібриди кукурудзи та соняшнику MAS Seeds, і добрива TIMAC AGRO, і засоби захисту рослин FMC, і маємо техніку KUHN у себе в господарстві. Я думаю, що такі комплексні рішення принесуть безсумнівну користь для всіх агровиробників України.

Image
Image
Четвертий «AGROконцентрат» - спільний проект чотирьох провідних світових компаній-виробників MAS Seeds, FMC, KUHN та TIMAC AGRO відбувся в Дунаєвецькому районі Хмельницької області на полях ФГ «Євроінвест». Ключовою темою заходу стала оптимізація витрат на вирощування сільгоспкультур як реального інструменту підвищення рентабельності у рослинництві.

Певним чином четвертий «AGROконцентрат» вийшов заключним заходом, який підсумував напрацювання усіх учасників «чудового квартету» компаній-організаторів. Адже головною метою кожного аграрія, який прагне стати успішним є оптимізація витрат на полі разом із підвищенням ефективності агровиробництва. Тому послухати виступи представників MAS Seeds, FMC, KUHN та TIMAC AGRO та їхніх багаторічних партнерів-фермерів було особливо цікаво.

Image
Хмельниччина та Поділля загалом – один із провідних регіонів вирощування кукурудзи та соняшнику в Україні та значний відсоток площ, засіяних цими культурами, займають саме гібриди MAS Seeds. Це не дивно, враховуючи, що гібриди французького виробника поєднують у собі максимальний потенціал врожайності, стійкості до стресових умов та у кукурудзи - зерно із високою вологовіддачею.
Це безпосередньо стосується такого вже добре відомого у провідних вітчизняних господарствах середньораннього гібриду кукурудзи MAS 23.M (ФАО 260), адаптований до інтенсивного та екстенсивного типів. Цей гібрид може стати основою посівів кукурудзи у господарстві будь-якого регіону України завдяки своїй високій універсальності та пластичності. Він відмінно адаптується до різних умов вирощування, щоразу реалізуючи свій генетичний потенціал врожайності. При цьому MAS 23.M є надзвичайно стійким до хвороб та інших стресових чинників, передусім таких як посуха, завдяки тому що він належить до лінійки посухостійких гібридів WaterLock, особливостями яких є наявність потужного, розвиненого кореня, синхронного викидання ниток та раннього цвітіння волоті, що забезпечує якісне запилення та гарантію формування зерен у качані.
Image

Для умов вирощування у Хмельницькій області особливо рекомендований високопродуктивний інтенсивний гібрид Лукаку (LUKAKU) (ФАО 350) середньостиглої групи, придатний для пізнього збирання. Це низькорослий гібрид із товстим міцним стеблом, який розвиває розгалужену глибоку кореневу систему, спроможну вистояти навіть за сильної посухи. При цьому Лукаку (LUKAKU) (ФАО 350) за сприятливих умов вегетації може «насипати» усі 12-13 т/га, сторицею віддячивши фермеру за належний догляд.

Останніми роками вітчизняні аграрії звертають особливу увагу на захист соняшнику від хвороб, що пояснюється в тому числі його зростаючою присутністю в сівозміні, в тому числі і в західних регіонах України. Саме тому компанія MAS Seeds пропонує на ринку дуже цікавий середньостиглий гібрид соняшнику MAS 920.CP, який підходить до технології Clearfield®Plus. По-перше, цей гібрид здатен розкривати свій потенціал врожайності за будь-яких умов, демонструючи результат за інтенсивної технології вирощування по 5 т/га і більше. По-друге, MAS 920.CP належить до лінійки HelioSMART, що мають високу толерантність до хвороб соняшнику, таких як несправжня борошниста роса, склеротиніоз та вертициліоз, що дає змогу серед всього іншого істотно скоротити витрати на фунгіцидний захист. А отже, оптимізувати витрати на вирощування.
Image
Загалом в арсеналі MAS Seeds є велика кількість оптимальних рішень вибору найбільш ефективних гібридів кукурудзи та соняшнику, залежно від умов вирощування, та власне технологій вирощування. Так, фахівців MAS Seeds допоможуть кожному аграрію розрахувати оптимальну густоту висіву на кожному полі, що дозволяє також суттєво скоротити витрати на посівний матеріал, добрива та ЗЗР.
Image
Практично уся лінійка техніки компанії KUHN зорієнтована на максимальне підвищення рентабельності польових операцій та точності виконання робочих завдань. Зокрема, на Хмельниччині були представлені дві групи сільгоспмашин. Перша група – це техніка, зорієнтована на застосування технологій точного землеробства: розкидач міндобрив, причіпний обприскувач та сівалка точного висіву. Друга група – машини для вологозберігаючого обробітку ґрунту, серед яких передусім потрібно виділити модель для вертикального обробітку EXCELERATOR та модель для смугового обробітку GLADIATOR.

Про ці машини ми детально розповіли у наших попередніх матеріалах про польові «AGROконцентрати», а тому наразі зосередимося на ще двох цікавих машинах від KUHN – на лінійному глибокорозпушувачі ґрунту LINE RIPPER 4830 та зерновій сівалці AUROCK.

Як відомо, ущільнення ґрунту можуть дуже негативно впливати на розвиток рослин та фінальну врожайність посівів через утруднений доступ кореневої системи у нижні шари ґрунту та розділення поверхневої та підземної вологи.

Лінійний розпушувач 4830 забезпечує ефективне усунення ущільнення, одночасно залишаючи пожнивні рештки недоторканими на поверхні. Це крок до снігозатримання, оскільки воно є важливим заходом для нагромадження вологи. Робоча ширина поміж секціями становить 76 см, що дає змогу уникати забивань, при цьому провадячи 100% обробіток поверхні поля. Відзначимо також різноманітні опції стійок та доліт, які доступні агровиробники під конкретні умови роботи.
Відзначимо також наступні особливості конструкції LINE RIPPER 4830.
Тонке лезо стійки не вивертає ґрунт на поверхню поля і не висушує його, при цьому відбувається мінімальне зрушення пожнивних решток. Тут передбачені крила, шириною 20 см для розбивання ущільнення. Також після проходу агрегату залишається рівномірна поверхня поля, яка в багатьох випадках відразу придатна для сівби.
Image
Своєю чергою причіпна зернова сівалка KUHN AUROCK із шириною захвату 6 м призначена для сівби за різними типами технологій – від нульової до традиційної. Ця машина відмінно себе показала в умовах роботи різних регіонів України, провадячи швидкісний і точний висів насіння зернових та інших культур із міжряддями 15 або 18,7 см. При цьому KUHN AUROCK спроможна здійснювати припосівне внесення добрив разом із насінням, що надає агровиробникам додаткові переваги.
Image
П’ята за величиною світова агрохімічна компанія – FMC, під час усіх чотирьох локацій проведення «AGROконцентрат» продемонструвала широкий вибір інструментів для подолання практично усіх загроз на полі із боку бур’янів, шкідників та патогенів. При цьому у кожному конкретному випадку в арсеналі компанії FMC можна знайти оптимальну цілісну технологію захисту посівів із врахуванням ґрунтово-кліматичних умов, фітосанітарного стану поля та бюджету на вирощування.
В умовах такого високо інтенсивного кукурудзяного регіону, як Хмельниччина фахівці компанії FMC радять звернути увагу на захист від таких небезпечних шкідників кукурудзи, як діабротика, стебловий метелик і бавовникова совка. Крім того компанія FMC запропонувала фермерам системи захисту для максимально ефективного застосування інсектициду в критичні фази розвитку шкідливих комах, аби підвищити ефективність та зменшити кількість обробок.
Image
Найбільш відомим та популярним серед фермерів для захисту кукурудзи, а також інших культур від лускокрилих шкідників є інсектицид Кораген®. Після застосування інсектициду відбувається швидка зупинка харчування шкідника. Препарату властиві трансламінарне та локально-системне переміщення на робочій поверхні листа, що суттєво підвищує ефективність дії на шкідників на всіх стадіях їх розвитку - яйце, гусениця, імаго. Крім того інсектицид Кораген® є низькотоксичним для корисних комах, зокрема бджіл.
В компанії FMC наголошують, що застосування інсектициду Кораген® забезпечує надійний захист від лускокрилих шкідників впродовж трьох тижнів.
Image
Технології компанії FMC дають змогу обрати оптимальний момент для ефективного контролю ще одного шкідливого фітофага – західного кукурудзяного жука. Для контролю імаго шкідника потрібно застосовувати інший інсектицид компанії FMC –Данадим®Мікс у нормі 1,0 л/га
Image
Аби оптимізувати витрати на мінеральне живлення рослин компанія TIMAC AGRO пропонує аграріям для початку дати відповіді на наступні питання:
  • Чи завжди ми ефективно використовуємо внесені добрива?
  • Який відсоток врожаю ми втрачаємо через нерівномірні сходи?
  • Яка кількість діючої речовини доступна рослинам з внесених добрив?
  • Чи весь азот буде засвоюватись на протязі вегетаційного періоду?
  • Який період часу рослина не зможе повноцінно розвиватись, живитись піддаючись стресовим чинникам?
Image
Потому необхідно чітко прорахувати реальну ефективність застосування тих чи інших препаратів. Так, зокрема, під час «AGROконцентрат» на Хмельниччині, фахівці TIMAC AGRO навели цікаві цифри досліджень застосування власної системи мінерального живлення кукурудзи у порівнянні із традиційною. Як відомо, чимало агровиробників остерігаються використовувати добрива найкращих світових виробників, оскільки вважають, що це для них за дорого. Проте, як показала практика, в тому числі на Хмельниччині, різниця у витратах в перерахунку на гектар склала всього лише 1488 грн (еквівалент вартості 217 кг зерна кукурудзи), тоді як реальна прибавка врожайності становила 1,5 т/га і більше. Зокрема, використовувалися такі препарати як Сульфамо 25, Дуофертіл 38 та Фертілідер Аксіс.
Image

Також дуже цікавими виявилися результати досліджень TIMAC AGRO щодо залежності ступеню засвоюваності та ефективності мінеральних добрив від рівня кислотності ґрунту. Відповідно, маючи на руках такі передові методики та технології фахівці компанії мають у портфоліо продукти мінерального живлення спроможні забезпечувати максимальну доступність елементів для рослини незалежно від рівня рН ґрунту. На основі чого точно розрахувати оптимальні норми та способи мінерального живлення рослин для будь-якого поля та господарства. А отже, допомогти фермеру реально оптимізувати витрати на вирощування різних сільгоспкультур та підвищити рентабельність його роботи.

Враження від «AGROконцентрат»

РУСЛАН БОВТАЧУК

Головний агроном ТОВ «Луківка-Лікія»
Будь-яка зустріч, якщо ти із неї засвоїв із користю бодай одне речення – це вже дуже добре. На «AGROконцентраті» я дійсно провів час корисно та цікаво, багато чого дізнався нового. Тому побажаю, щоб такі заходи проводилися частіше. Також хочу сказати, що, зокрема, із компанією MAS Seeds ми вже працюємо близько 5 років. Використовуємо повністю лінійку їхньої силосної кукурудзи із різним ФАО, аби розтягнути в часі збирання врожаю. Також ми сіємо їхній високоолеїновий соняшник і маємо гарні результати: збираємо близько 5 тонн, були поля, які давали й більше. Побачили сьогодні їхню нову кукурудзу. Мені сподобалось, що качан великий гарний та має 22 ряди зерен. Гадаю, що наступного року будемо вирощувати ще й їхню зернову кукурудзу.

ВАСИЛЬ ГЕДЗИРА

Головний агроном ФГ «Євроінвест»

Сьогодні усі сучасні технології у рослинництві зорієнтовані на максимально оперативне і точне виконання усіх польових завдань, а також вибір по-справжньому ефективної техніки, насіння, добрив та ЗЗР. В цьому плані хочу сказати, що «AGROконцентрат» став дуже доречним та потрібним заходом і для мене, і гадаю для всіх присутніх. Своєю чергою ми також могли для себе обрати цікаві рішення на наступний сезон. Особисто мені дуже сподобався розкидач KUHN, який працює за технологіями точного землеробства. У нас вже є сівалка KUHN і вона просто ідеально відсіває по 1000 га щороку.

ВІТАЛІЙ

ФГ «Боровиця»
«AGROконцентрат» - це просто потужний захід і я хотів би відвідати його і наступного року. Тут можна дійсно побачити багато нового та корисного для нас, аграріїв, а також особисто познайомитися із представниками різних компаній. Хочу сказати, що ми не перший рік використовуємо, наприклад, препарати FMC і усі вони показують себе найкращим чином. Так само високу ефективність демонструють по-справжньому сучасні та доступні для рослин добрива, таких виробників як TIMAC AGRO.