АГРО-2019: свій шлях, або Час змін

АГРО-2019: свій шлях, або Час змін

На території столичного Національного Комплексу «Експоцентр України» 4-7 червня було велелюдно, гриміли машини й реклама з потужних динаміків. Тут проходив традиційний парад агроіндустрії — Міжнародна виставка «Агро-2019». Участь у її роботі взяли близько 1300 компаній із 15 країн світу.

«Василю, піднімай-но вище банер!». На стрілі телескопічного навантажувача високо над натовпом майорить назва української компанії. В Україні змінюється все: президенти, міністри, депутати... Незмінним залишається лише головна виставка досягнень сільськогосподарської галузі. Цього року «Агро-2019» в ореолі культового заходу стала вже 31-ою за рахунком.

Імпреза ця дуже масштабна — найбільша в Україні. Все нове, що з’являється у нашому АПК, можна тут побачити, помацати й придбати. Техніка й устаткування, насіння й агрохімія, високопродуктивні породи тварин, новітні технології для всіх відгалужень сільського господарства — будь ласка!

Виконуюча обов’язки Міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева під час вітального виступу відзначила: «Ми хочемо створити для аграріїв такі умови, щоб їм було комфортно працювати в Україні, і щоб вони були здатні завойовувати своєю продукцією весь світ». Вона назвала цифри учасників українського АПК. Сьогодні це понад 50 тис. суб’єктів господарювання, із яких більш ніж 40 тис. — фермери.

12 403 20 2

Ось вони ходять між агрегатів зі смартфонами й, перегукуючи динаміки Експоцентру та брязкіт техніки, кидають фрази: «Відвантажуй! Вагони є!» або «Проплати 40%!». Усі зайняті, постійно на зв’язку, але не приїхати сюди хоча б на день — просто нонсенс.

Ось автотягачі для зернових фур від провідних європейських виробників — як пройти повз них? А, здавалося б, скільки вже є виробників тракторів! І зарубіжних, і вітчизняних, які теж намагаються задовольнити постійній попит на цей незамінний засіб аграрного виробництва. Але кожної виставки ми бачимо нові пропозиції. Зокрема, цього разу нашу увагу привернув робочий слоник — тракторець «Махіндра» машинобудівної корпорації з Індії. Потужність моделей, які ми побачили — 80-100 к. с., тобто це найбільш популярний серед українських фермерів формат.

Старий добрий знайомий теж може здивувати. Хто не знає білоруських тракторів «МТЗ»? Але тут ми побачили тюнінг-версію Belarus-892 потужністю близько 90 к. с., що комплектується газобалонним обладнанням.

12 403 20 3

Врожаї зростають, однак на ринку збиральних комбайнів дефіцит ще теж не подолано. Тож ми бачили непогані зразки цієї техніки, які сподобаються найвибагливішим аграріям. Це і потужні комбайні «Кейс», і спільна з фінами розробка херсонських машинобудівників — комбайн «Скіф». А компанія «Версатайл Україна» представила новий зернозбиральний комбайн Versatile Nova для фермерів. Компактний, маневрений, недорогий — він може стати у пригоді на невеликих полях.

Відвідав виставку під свій «дембель» на високій урядовій посаді прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він не брав участі у церемонії відкриття, довіривши це своєму першому заступникові Степану Кубіву. Однак із цікавістю розглянув потужний зернозбиральний комбайн Fendt IDEAL, який представила корпорація AGCO. У цій машині приємно вражає навіть не комфорт для водія, наближений до лімузину екстра-класу, а система автоматичного навішування AutoDock. Вона дозволяє встановити жатку із шириною захвату 12 м усього за п’ять секунд, навіть не виходячи з кабіни.

12 403 22 1

Прибуло на «Агро-2019» чимало виробників запчастин, фірм із різноманітними пропозиціями щодо сервісного обслуговування. Зокрема, це підприємства «Ірбіс», «Прогрес-Херсон», «ВінТехПостач», «ЗУМ», «ТВК Рамос» та ін. Компанія «Аньза» з Китаю пропонує навіть «запчастини до тракторів СРСР. Здається, до агроспільноти вже прийшло розуміння, що мало придбати якийсь агрегат — треба бути впевненим, що на випадок чого його вчасно «полікують».

Окремі тематичні павільйони своїх країн організували США, Канада і Китай. У рамках «Агро-2019» пройшла низка спеціалізованих суб-експозицій:

- ExpoAgroTech — сільгосптехніка, пристрої і запчастини;

- Рослинництво й агрохімія — агротехніка, ЗЗР, добрива, екологічні технології, теплиці, садівництво;

- Біопаливо — відновлювальна енергія;

- Organic — органічно вирощені продукти і відповідні технології;

- Animal EX — свійські тварини, ветеринарія;

- Hi-Tech Агро — автоматизація, GPS і GIS-технології;

- Agro Build-Expo — будівництво в агросфері;

- Еквісвіт — конярство та жокейство;

- FishExpo — рибне господарство;

- Агрологістика — транспортування і зберігання продукції;

- Сучасний Фермер — комплексні рішення для невеликих господарств;

- «Агро АвтоШоу» — легкові й комерційні автомобілі;

- «Агро ФудФест» — фестиваль ресторанів та крафтових виробників їжі й напоїв;

- Ярмарок народних промислів.

 

Програма «Агро-2019» включала й ділові заходи — форуми, конференції. Йшли гарячі дискусії між приватним бізнесом і державою, громадськими й професійними асоціаціями та іноземними гостями. Наприклад, цікаво пройшла презентація дорожньої карти розвитку ягідництва України, над якою працювали урядовці, галузеві асоціації та вчені. Про деякі з цих імпрез «Агробізнес Сьогодні» розповість докладніше у наступних номерах.

12 403 22 3

Нині відбуваються серйозні зміни в енергетиці, людство активно переходить до альтернативних джерел її видобування. На виставці ми бачили не тільки технології з виробництва біопалива, а й чимало техніки, що працює у полях на електричних акумуляторах. Автовиробники активно заходилися створювати електрокари. Роблять ставку на позашляховики з електроприводом — клас авто, найбільш улюблений фермерами. Також на електричні двигуни подумують переходити й виробники тракторів. Такі зразки, наприклад, демонструвала компанія New Holland. Нафта, через яку у світі ллється стільки крові, має поступитися нарешті біопаливу й електричним акумуляторам.

Виставка «Агро-2019» носила виразно сімейний характер: багато хто прийшов із дітьми. Їм було що подивитися і навіть узяти участь у подіях — хоча б у конкурсі дитячого малюнку «Збережемо ґрунти». Дитячий сміх і вереск найгучніше лунали у своєрідному «зоопарку» — на показах свійської птиці, коней, рогатої худоби, овець, кіз, кролів. Цікавила відвідувачів і промислова риба, яку запустили у виставкові басейни.

12 403 22 4

Дедалі більше зараз приділяється уваги переробці аграрної сировини. Стенди областей України інформували про успіхи у виготовленні молочної й кондитерської продукції, вин і цукерок, різноманітної фруктово-ягідної і овочевої консервації. Наприклад, Житомирщину представляло 19 підприємств, Черкащину — 22, Харківщину — близько 30-ти, інші області — приблизно у цих кількісних межах. Харчовики демонстрували свої сири, вино і квас, оладки й млинці, меди й бісквіти, кетчупи та йогурти. Увесь цей розмай продуктів харчування радував не лише смаковими якостями, а й розумінням, що це — додана вартість для нашого АПК. І продають цю красу не лише в Україні: консервовані й перероблені продукти експортую­ться у Канаду, Азію, Африку, ЄС.

Генеральним спонсором «Агро-2019» цьогоріч виступила компанія «ТОТАЛ», одна з найбільших нафтогазових компаній світу, відома аграріям насамперед завдяки якісним паливу й мастилу. А офіційним спонсором стала Corteva Agriscience™, науково-дослідницька компанія, яка займає­ться насінням, засобами захисту рослин і цифровими рішеннями у сільському господарстві.

Коментарі

12 403 21Степан КУБІВПерший віце-прем’єр-міністр України

— Україна стверджує себе і має велике майбутнє. Це 31-а виставка, на неї прибуло 1300 учасників із понад 17 країн. Протягом 2018 року нами зібрано
70 млн т зернових, що показало лідерство України, ми кинули виклик нашим конкурентам у світі. Наш АПК дає 33,4% експорту держави на суму понад
$18 млрд. Ми підписали зону вільної торгівлі із 45 країнами, яка охоплює уже 850 млн людей. Якщо додамо Китай та Індію — це ще 2,7 млрд потенційних покупців нашої продукції. Ми переходимо від сировинного експорту до спільного виробництва, переробки. Назву цифри щодо виробників вітчизняної сільгосптехніки. Два роки тому у програмі підтримки її купівлі брали участь 40 підприємств, нині — 163. Наразі маємо 11400 різновидів української техніки, які підлягають компенсації згідно з цією програмою. Її виробляють 200 заводів. За 2018 рік програмою скористалися 7 043 аграріїв, придбавши 17182 одиниць вітчизняної техніки, отримавши 912 млн грн компенсації від держави і сплативши машиновиробникам 4,4 млрд грн. Разом ми є сильні, бо любимо свою землю і працюємо на ній на прийдешні покоління.

 

12 403 22 2Олександр ДОРОФЕЄВкерівник представництва компанії «МІНЕТЕХ» (м. Хмельницький)

— Ми представляємо на цій виставці, крім іншої техніки, посівний комплекс KUHN Espro. Він призначений для висіву широкого спектра культур насамперед зернової групи: від дрібнонасінних до бобових, а також соняшнику. Ми можемо запропонувати клієнтові сівалки із шириною захвату 3, 4, 6 і 8 м. У складеному транспортному положенні — 3 м. Вони здатні сіяти як разом із добривами, так і без. Якщо разом, то у бункері ставиться перегородка між ним і насінням. Вона може висівати добриво або у рядок, або в міжряддя, залежно від сіяної культури і природних умов. Ця сівалка на українському ринку працює уже десь років п’ять-шість. За цей час найбільшу популярність серед фермерів здобули шестиметрові.

 

12 403 23 3Олексій КОЛОТУРСЬКИЙгенеральний директор ТОВ «Версатайл Україна»

— На нашій експозиції представлені провідні зернозбиральні комбайни VERSATILE — це моделі ACROS 595 Plus, RSM 161, і TORUM 750. На сьогодні 80% наших комбайнів, які працюють в Україні, це високопродуктивний ACROS, який заслужив свою популярність завдяки здатності працювати в будь-яких агрокліматичних умовах — будь то висока засміченість поля, підвищена вологість, м’який ґрунт, низькостебелові культури або, навпаки, висока соломистість. Але ми також пам’ятаємо, що в Україні є невеликі підприємства й не вельми широкі поля. Там потрібні машини дещо менші. За побажаннями клієнтів ми створили новий комбайн VERSATILE NOVA — ідеальний для невеликих господарств, у яких в обробітку до 1000 га. Ці машини поставляються базово із п’ятиметрової жниваркою і мають двигун потужністю 180 к. с. — цілком потужний для того, щоб забезпечити повноцінний обмолот зерна. Кабіна комфортна, з кондиціонером, нічим не відрізняється від кращих зразків, які є на ринку. До будь-якого комбайну марки VERSATILE у нас є різноманітні жатки власного виробництва. І, звичайно, до всієї техніки завжди є запчастини — на головному складі в Києві і на складах наших дилерів у регіонах. Також на цій виставці ми представили наші відомі трактори VERSATILE різної потужності і разом з цим нову фінансову програму — доставка техніки в господарство відбувається після авансу всього лише в 20%. Крім того є постійно діючі програми — оренда з подальшим викупом, обмін старої техніки на нову з доплатою. Тому кожному господарству, хто б до нас не звернувся, ми можемо запропонувати якісну техніку і сервіс, а також вигідні умови придбання.

 

Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 06 липня 2020
Минулого тижня Єврокомісія прийняла рішення № 642/2010 встановити нульове імпортне мито на всі зернові культури, включаючи м'яку пшеницю, пшеницю дурум, жито, кукурудзу та сорго, яке набирає чинності з 3 липня 2020 року та діятиме до подальших змін.
Минулого тижня Єврокомісія прийняла рішення № 642/2010 встановити нульове імпортне мито на всі зернові культури, включаючи м'яку пшеницю, пшеницю дурум, жито, кукурудзу та сорго, яке набирає чинності з 3 липня 2020 року та діятиме до подальших змін.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Днями агрохолдинг «ТАС Агро» розпочав зернозбиральну кампанію 2020 року. Жнива стартували зі збору озимого ячменю у Південному кластері (Миколаївська область).
Днями агрохолдинг «ТАС Агро» розпочав зернозбиральну кампанію 2020 року. Жнива стартували зі збору озимого ячменю у Південному кластері (Миколаївська область).
06 липня 2020
 06 липня 2020
У червні 2020 року імпорт свинини до України дещо послабився порівняно з попереднім місяцем. Так, за даними митної статистики, протягом першого місяця літа на внутрішній ринок надійшло 2,6 тис. т свинини сукупною вартістю 5,57 млн доларів.
У червні 2020 року імпорт свинини до України дещо послабився порівняно з попереднім місяцем. Так, за даними митної статистики, протягом першого місяця літа на внутрішній ринок надійшло 2,6 тис. т свинини сукупною вартістю 5,57 млн доларів.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Цибулю врожаю 2020 року реалізовують на ринку України за рекордно низьким для останніх сезонів цінами. Купити якісну цибулю у фермера південних регіонів України можна по 2,5 грн/кг, (0,09 $/кг).
Цибулю врожаю 2020 року реалізовують на ринку України за рекордно низьким для останніх сезонів цінами. Купити якісну цибулю у фермера південних регіонів України можна по 2,5 грн/кг, (0,09 $/кг).
06 липня 2020
 06 липня 2020
У поточному році загальносвітове виробництво зернових сягне рекордних 2,79 млрд тонн, з них пшениці – понад 760 млн тонн.
У поточному році загальносвітове виробництво зернових сягне рекордних 2,79 млрд тонн, з них пшениці – понад 760 млн тонн.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Міністерство сільського господарства США обмежило імпорт помідорів і солодкого перцю через нове небезпечне захворювання – вірус коричневіння і зморшкуватості плодів помідорів (ToBRFV).
Міністерство сільського господарства США обмежило імпорт помідорів і солодкого перцю через нове небезпечне захворювання – вірус коричневіння і зморшкуватості плодів помідорів (ToBRFV).
06 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.