BEDNAR: актуальні впровадження на Sima-2019

BEDNAR: актуальні впровадження на Sima-2019

Під час Міжнародної виставки новітніх рішень для агробізнесу Sima-2019, що відбулась у Парижі 24-28 лютого, компанія BEDNAR представила європейській аграрній спільності чи не найбільшу кількість свіжих напрацювань на одному із найяскравіших стендів виставки. Декілька з них варті особливої уваги. 

«Наші фахівці постійно проводять активну роботу з модернізації наявного асортименту техніки та розробки нових агрегатів, — наголошує комерційний директор BEDNAR в Україні Михайло Кришко. — Це є можливим завдяки добре налагодженому зворотному зв’язку з клієнтами: ми високо цінуємо їхній досвід роботи з нашою технікою, тому завжди прислухаємось до їхніх відгуків. Втілити побажання аграріїв у життя допомагає провідний у країні Чеський агротехнічний університет. Але, разом із тим, головне завдання BEDNAR є значно складнішим, ніж просто створення якісної техніки. Кожен наш агрегат повинен ефективно та якісно виконувати свою роботу впродовж багатьох років, але при цьому його вартість має бути доступною. Оптимальне співвідношення ціни до якості — це та конкурентна перевага, яку ми реалізовуємо у кожній випущеній одиниці».

 

 

 

Висівна комбінація у свіжому виконанні

Найпомітнішою «родзинкою» експозиції став посівний комплекс Omega у новому виконанні FL, яке є вдосконаленою версією знайомого в Україні Omega Ferti. Перша відмінність — замість двосекційного сталевого бункера тут встановлено дві ємності, виготовлені зі стійкого до механічних навантажень, хімії та дії ультрафіолету полімеру, та мають об’єм 2400 та 1600 л або 3000 та 2000 л, залежно від ширини захвату моделі. Як і на попередній версії посівного комплексу, під час роботи в бункерах нагнітається надлишковий атмосферний тиск, що унеможливлює «провисання» насіння та добрив і, відповідно, забезпечує задану норму подачі матеріалу. Під кожним бункером установлено дозатор з електроприводом, який забезпечує норму від 0,6 до 350 кг/га.

FL відрізняється від попереднього покоління Omega новою дисковою бороною, робочі органи якої розміщені Х-подібно: в першому ряду половина дисків від центру сівалки направлена ліворуч, половина — праворуч, задній ряд дзеркально відображає перший. Цей принцип перешкоджає зміщенню агрегату, забезпечуючи чіткий рух за трактором та якісний обробіток ґрунту. Самі робочі органи не змінились: це диски Ø520 мм з А-подібними лезами (А-диски) або зубчасті. Вони оснащені аксіальними підшипниками, що не потребують обслуговування. На стійці диски закріплені парами, в шаховому порядку, що сприяє високій пропускній здатності.

Змін зазнали й органи для внесення добрив. Якщо на Ferti мінеральні добрива вносились через дводискові колтери, то на FL це завдання покладено на нові диско-анкерні сошники, які легше прорізають ґрунт і створюють борозну з ущільненим дном, підтягуючи цим вологу з нижніх шарів. Загалом Omega FL оснащується потужнішою рамою, ніж її попередники, що дозволяє нести більшу кількість додаткових знарядь: за один прохід з усіма опціями вона може виконувати 9 операцій.

 

06 397 111 1

Посівний комплекс Omega FL

 

Нова генерація посівного комплексу також отримала вдосконалену систему сошників PSP — посилена паралелограмна підвіска їх із притискним зусиллям до 130 кг на кожен, дводискові сошники Ø 380 мм із міжряддям 12,5 або 16,7 см та гідравлічне довантаження бічних секцій, що дозволяє дисковим сошникам розподіляти насіння на однакову глибину посіву по всій ширині всього агрегату та копіювати всі нерівності місцевості в поздовжньому і поперечному напрямку.

Також з’явилась можливість агрегатувати посівний комплекс із додатковим висівним апаратом Alfa Drill, що дозволяє одночасно вносити декілька видів добрив: з основного бункера — в міжряддя, з допоміжного висівного апарату — в рядок. У стандартну комплектацію FL включено гідравлічне регулювання дишла.

Omega FL керується через ISOBUS-термінали. Вона доступна з захватом 4 та 6 м та потребує від трактора 130-180 або 200-280 к.с. відповідно.

 

Передпосівне доповнення лінійки

На Sima-2019 Bednar вперше продемонстрував загалу новий культиватор Versatill, який доповнив лінійку ґрунтообробних знарядь чеського виробника.

Versatill — це лаповий культиватор, який був розроблений для передпосівної підготовки полів із великим фоном рослинних решток та для стерньового обробітку на глибину до 15 см. Конструкція відповідна. Прохідність значного обсягу ґрунту та рослинних решток забезпечується кліренсом рами 60 см та суттєвою відстанню між лапами в ряду — 70 см. Рівномірність обробітку всім захватом при цьому досягається за рахунок встановлення лап у 5 рядів із перекриттям — міжряддя 17 см. Основні робочі органи можуть бути представлені стрілчастими лапами шириною 200 мм або долотами шириною 40 мм для інтенсивного перемішування рослинних решток із ґрунтом. Для роботи у складних умовах пропонуються посилені долота Long Life аналогічної ширини.

 

06 397 111 2

Стерньовий культиватор Versatill VO 6000 Profi

 

Витримка заданої глибини здійснюється завдяки гідравлічному довантаженню секцій, опорним колесам, оснащених гідроциліндром із регульованим ходом, а також горизонтальним пружинним амортизаторам основних робочих органів із зусиллям спрацювання 200 кг.

Versatill можуть оснащуватись планками Crushbar, які за рахунок конструкції розрівнюють поверхню, але при цьому не нагортають гребені. Crushbar встановлюються перед і після зони основних робочих органів. Після цього до роботи стає важкий коток Ø630 мм із V-подібними лезами або подвійний U-подібний з ефектом самоочищення Ø600 мм. Сила, з якою коток давить на ґрунт, регулюється гідравлічними циліндрами. Довершувати обробіток може зубова борона.

Транспортні колеса Versatill інтегровані в центральну частину конструкції, що забезпечило невеликий радіус повороту. Новинка Bednar доступна у варіантах із захватом 6 та 7,5 м і агрегатується з тракторами потужністю 200-250 і 250-350 к.с. відповідно.

 

Дискова борона у Profесійному вбранні

Дискова борона Atlas у новому виконанні Profi, ясна річ, не лишилась без уваги європейських аграріїв.

Atlas — це лущильник, який працює у глибинному діапазоні 6-16 см (регулюється гідравлікою). Виконання Profi раніше означало посилену версію машини з потужнішою рамою та можливістю оснащення більшою кількістю опцій. Зараз це стало стандартом для версій Atlas AO 5 та 6 м, Atlas AN (захват 3-3,5 м) та AE (10-12 м). Найпопулярніші ж варіанти ширини захвату в 4, 5, 6 та 7,5 м можна також замовити і в базовій моделі.

Atlas Profi створений для роботи в умовах фону складних для подрібнення рослинних решток та сухих ґрунтів із важким механічним складом. На якісний результат працює комплекс рішень.

Варто відзначити, що Atlas — важкий агрегат. Наприклад, на 1 м захвату представленого на виставці Atlas АО 6000 Profi припадає 1,4 т навантаження. Переважна більшість ваги рами концентрується на кінчиках головних робочих органів Ø620 мм і товщиною 6 мм. За типом це можуть вирізні або А-диски. Зовнішній діаметр останніх утворюють 24 ножі, які агресивніше, ніж вирізні, подрібнюють рослинні рештки. Простір між ножами утворює «кишеню», у якій збирається порція ґрунту під час входження диска в землю. У міру обертання диска ця порція під дією відцентрової сили відкидається назад, що забезпечує ефективніше перемішування рослинних решток із ґрунтом, знову ж таки, в порівнянні з вирізними. Незалежно від типу, диски індивідуально кріпляться до стійки через підшипники великого діаметру, що не потребують обслуговування.

 

06 397 111 3

Лущильник Atlas AO 6000

 

Стійки встановлені на раму через амортизатор із горизонтально змонтованою пружиною, яка спрацьовує під час пікових навантажень понад 200 кг. У ряду головні робочі органи встановлені на відстані 25 см один від одного, що в поєднанні з кліренсом 60 см сприяє гарній прохідності ґрунту та рослинних решток.

Додатково Atlas Profi може бути оснащений дуже корисною опцією — подрібнювальним котком Trash Cutter, який встановлюється у передній частині агрегату та здійснює попереднє подрібнення рослинних решток. Також після зони з основними робочими органами можуть бути встановлені вирівнювальні елементи Crushbar.

Для Atlas Profi доступний широкий вибір котків: трубчастий Ø635 мм, V-подібний (одинарний та подвійний) Ø630 мм, важкий сталевий Cutpack Ø630 мм, U-подібний (одинарний та подвійний) Ø600 мм, гумовий Roadpacker Ø585 мм і сегментний Ø525 мм. Притискна сила кожного з них регулюється гідравлічними циліндрами.

Як і у культиватора Versatill, транспортні колеса Atlas АО Profi інтегровані в робочу зону, що забезпечує невеликий радіус повороту. Крім того, в базовій комплектації моделі Atlas Profi мають гідравлічно регульоване дишло. Для ефективної роботи лущильник потребує від трактора потужності в діапазоні: моделі AN — 150-260 к.с., АО — 200-350 к.с., AE — 450-600 к.с.

 

Концепт нового флагмана

Головною ж інтригою стенду BEDNAR на виставці Sima-2019 стала флагманська модель лущильника SwifterDisk XE у новому виконанні Profi. На сьогодні ця машина представлена у вигляді концепту. Особливістю нового агрегату є те, що він має більший захват (12,4 м), Х-подібне розташування головних робочих органів, можливість встановлення А-дисків та стандартних дисків Ø 520 мм (глибина обробітку — до 12 см) робочих органів Ø560 мм (до 14 см), крім того, знаряддя може оснащуватись на всю ширину захвату фронтальним подрібнювальним котком Trash Cutter або вирівнювальною гідравлічною планкою Crushbar.

Характерні особливості сімейства SwifterDisk XE при цьому лишаються незмінними. Передусім це використання системи Twin-Disk, за якої основні робочі органи розміщені на стійках парами. Це дало можливість встановити стійки в ряду з проміжком 50 см, що посприяло суттєвій прохідності рослинних решток і ґрунту. Захисна функція при цьому покладена на гумові еластомери. Основні робочі органи представлені вирізними або А-дисками, що базуються на аксіальних підшипниках із потрійним ущільненням.

 

06 397 112 1

Концепт дискової борони Swifter Disc 12400 Profi

 

SwifterDisk XE може оснащуватися тими самими котками, що і Atlas Profi, а, крім них, ще й подвійним напівтрубчастим-напівпланчастим Ø 370/470 мм, пружинним Ø 530мм та шинним (27х8,5 15 8 PR) Ø700 мм котками. Притискне зусилля знаряддя регулюється гідроциліндрами.

На новій версії збережена система простого переводу агрегату в транспортне положення (секції складаються у напрямку до дишла), при якому транспортна ширина лущильника становить 3 м.

Swifter Disk XE Profi працює на швидкості до 15 км/год та агрегатується із тракторами потужністю від 400 к.с. Очікується, що він стане доступним до замовлення в Україну на сезон 2020 року.

 

Міжрядна культивація із точністю до 2,5 см

Представлений на Sima 2019 міжрядний культиватор Row-Master не став цьогорічною новинкою, але привернув до себе стільки уваги відвідувачів, що не згадати про нього ми просто не можемо.

Відмінною рисою поточного покоління Row-Master є система Culti-Cam, яка дозволяє знаряддю «бачити» рядки з культурними рослинами та на основі цього корегувати положення секцій культиватора, постійно втримуючи їх у міжрядді. Це реалізовується за допомогою стереоскопічної камери (1 од. на 3 ряди), яка здійснює 3D-зйомку (об’ємне зображення) поверхні. На старіших варіаціях технології комп’ютер відрізняв культуру від бур’яну за діапазоном кольорів, зараз — ще й за 3D-моделями. В поєднанні з вдосконаленою технологією 2D сегментації кольорів (розділення цифрового зображення на сегменти з метою спрощення для полегшення його аналізу), а також автоматичною системою визначення висоти та робочого куту, дозволило Row-Master: працювати від ранніх етапів розвитку культури (зокрема, від стадії першої пари листків цукрового буряку) і на полях із високим фоном забур’яненості з точністю до 2,5 см від культурних рослин. Нагадаємо, Culti-Cam — результат спільної роботи компаній Claas, Bednar, Einböck (Австрія), Thomas Hatzenbichler Agrotechnik (Австрія) і Carre (Франція). Під час Agritechnica-2017 технологія була відзначена срібною нагородою (видається за істотне вдосконалення наявних рішень).

 

06 397 112 2

Міжрядний культиватор Row-Master RN із двома лемішами та дисками для захисту культури від пошкоджень

 

Як опцію Culti-Cam можна встановити на всі моделі Row-Master: RN (для кукурудзи та соняшнику: важка рама з кліренсом 80 см, міжряддя 45/50/60/70/75/80 см, захват 4,8-9,6 м = 6-18 рядів) та RN_S (для цукрового буряку: полегшена рама з кліренсом 42 см, міжряддя 40/45 см, захват 3-12 м = 6-24 ряди). Водночас, чіткість руху заданою траєкторією, зокрема, під час роботи на пагорбах, витримується стабілізуючими сталевими колесами.

Впізнаваною «фішкою» Row-Master є система навішування секцій, яка складається із паралелограмного механізму та гумометалевих шарнірів. Під час роботи агрегату останні продукують постійне зусилля на опорні колеса секцій, що витримують глибину обробітку в межах 2-10 см.

Робочі органи представлені 3-ма основними наборами, які різняться залежно від моделі. Для першого обробітку навесні Bednar пропонує леміші шириною 150 мм. Вони встановлюються на гнучких S-подібних стійках, які під час роботи вібрують у трьох площинах — сприяє інтенсивному подрібненню часток ґрунту та витримці глибини. Моделі RN оснащуються 5-ма лемішами, RN_S — 3-ма. Завершують обробіток подвійні штригельні борінки: 3 — на RN і 2 — на RN_S.

Для закриття вологи та аерації ґрунту на пізніших стадіях розвитку культури на Row-Master застосовується набір «долото шириною 40 мм+ леміш»: на машинах RN використовуються 2 долота та 3 леміші; на RN_S — 1 долото та 2 леміші. Долота встановлені на гнучкі стійки. Штригельні борінки монтуються аналогічно першому набору. Остання комплектація передбачає встановлення чизелю шириною 60 мм із відвалом, який встановлено на пружинній стійці. Він розпушить ґрунт і усуне тверду кірку.

Моделі RN можуть оснащуватись системою для закладання добрив: гранульованих за використання міні-сівалки Alfa-Drill 400 (400 л), рідких — за оснащення резервуаром Ferti-Tank (2200 л).

Row-Master агрегатуються із тракторами потужністю 60-160 к.с.

 

Знайомі та оновленні

Під час виставки ажіотаж тримався і довкола інших агрегатів Bednar: зокрема, мульчера MM 7000 (захват 7 м, 5 роторів, оцинкований корпус, система для здування рослинних решток із нього); компактора Swifter SO Profi (вирізняється посиленою рамою, вдосконаленою підвіскою секцій з основними робочими органами, а також можливістю встановлювати потрійний (2+1) коток Crosskill кільчасто-шпорового типу); долотоподібного плугу Terraland TN 3000 в оновленому виконанні HD7R (кліренс 89 см, глибина обробітку до 65 см), нову модель лапового культиватора Fenix 6000 із захватом 6 м (раніше до 4 м, глибина обробітку від 5 до 35 см) тощо. Загалом під час Sima-2019 компанія BEDNAR представила 12 агрегатів.

 

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 03 липня 2020
З 3 липня Держгеокадастр відновлює роботу пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок.
З 3 липня Держгеокадастр відновлює роботу пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок.
03 липня 2020
 03 липня 2020
В Україні спільними зусиллями фахівців Інституту садівництва НААН та інноваційної компанії «ФруТек», розпочалось масштабне дослідження перспективних сортів жимолості.
В Україні спільними зусиллями фахівців Інституту садівництва НААН та інноваційної компанії «ФруТек», розпочалось масштабне дослідження перспективних сортів жимолості.
03 липня 2020
 03 липня 2020
Уряд України працює над забезпеченням прозорої простежуваності та об’єктивності даних щодо об’ємів збіжжя на елеваторах. Окрім того планується інтегрувати можливість національної оцінки якісних характеристик зернових та олійних.
Уряд України працює над забезпеченням прозорої простежуваності та об’єктивності даних щодо об’ємів збіжжя на елеваторах. Окрім того планується інтегрувати можливість національної оцінки якісних характеристик зернових та олійних.
03 липня 2020
 03 липня 2020
Національний банк планує працювати зі страховими компаніями в напрямку страхування агровиробників.
Національний банк планує працювати зі страховими компаніями в напрямку страхування агровиробників.
03 липня 2020
 03 липня 2020
Минулого місяця у Одеській області випало майже 600% декадної норми опадів.
Минулого місяця у Одеській області випало майже 600% декадної норми опадів.
03 липня 2020
 03 липня 2020
Хоча середня ціна закупівлі цього тижня не зазнала критичного послаблення (втратила 1,8% проти минулого тижня та склала 43,6 грн за кг), то мінімальна цінова позначка тяжіла до 42 грн за кг.
Хоча середня ціна закупівлі цього тижня не зазнала критичного послаблення (втратила 1,8% проти минулого тижня та склала 43,6 грн за кг), то мінімальна цінова позначка тяжіла до 42 грн за кг.
03 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.