Банер

Життєве середовище

Кілька штрихів сільського господарства Мексики

Федір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС"
Іноді в розсилках на робочу пошту серед запрошень на тренінги, новинних і аналітичних листів трапляються цікаві пропозиції далеких поїздок, і мова не йде про європейські виставки або щось подібне. Консалтингові компанії хочуть допомогти українським аграріям з вищого дивізіону відвідати вельми далекі країни, наприклад, Мексику. Отримавши несподівано влітку таке запрошення, на яке я лише тихо зітхнув, але подумав: а що там у сільському господарстві Мексики.
Детальніше... №6(325) березень 2016
 

Пістія: інвазія у сучасних біоценозах

І. А. ШУВАР, доктор с.-г. наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України,
академік АН ВО України,
завідувач кафедрою землеробства і тваринництва
А. І. ШУВАРпошукувач
Львівський НАУ
Екзотичну і гарну на вигляд рослину пістію, навіть не задумуючись над тим, якої шкоди вона може завдавати народному господарству, ми успішно вирощуємо в акваріумі у домашніх умовах. Безперечно, що така рослина у біоценозі акваріуму є навіть необхідною. Проте у відкритих водних басейнах вона є не тільки небажаною, а й небезпечною за умов безконтрольного її розмноження і поширення. Тому пістію у широкому розумінні цього слова необхідно вважати особливо небезпечною на теренах країни рослиною-бурʼяном.
Детальніше... №5(324) березень 2016
 

Англійці думали, що ми бідніші

Ірина САДОВА, спеціально для "АС"
…доки не поїздили українськими фермерськими господарствами. Ну, уявляєте, як наші господарі зустрічали британських колег у себе в гостях на Полтавщині, Черкащині, Вінниччині! «Ваші фермери — ентузіасти. Вони все роблять із запалом і впевненістю», — анітрохи не втомлені подорожжю британці у доброму гуморі були готові довго розповідати про свої враження. Так, що навіть ледь не спізнилися на літак.
Детальніше... №24(319) грудень 2015
 

Данія: фермерство і не тільки

Володимир ГРЕЧКОСІЙканд. техн. наук, доцент
НУБіП України
У минулому номері ми розпочали наш проект «Різні фермери» з розповіді про данського фермера Вауна, який володіє норковою фермою. Продовжуючи цю тему, пропонуємо поговорити про підтримку фермерів державою, альтернативну енергетику та життя у Данії в цілому.
Детальніше... №22(317) листопад 2015
 

Гірка правда про латвійський сільськогосподарський сектор

Федір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС"
У Латвії часто можна почути звинувачення у бік Європейського Союзу та місцевої влади про цілеспрямоване руйнування сільськогосподарського сектора країни. Зазвичай говорять про те, що при ЛССР всі поля були розорані, колгоспи — багаті, латвійське село процвітало. А коли настала незалежність, у сільське господарство Латвії прийшла розруха. Звичайно, жорсткі умови перенасиченого європейського ринку, високі санітарні та регуляторні норми поставили аграрний сектор Латвії в невигідне становище порівняно з іншими країнами ЄС. Насправді структурна криза і деградація сільськогосподарського сектора були закладені ще при СРСР у самій ідеї колективізації, настільки супротивної звичному укладу господарювання Латвії, втім, і не тільки.
Детальніше... №22(317) листопад 2015
 
«ПочатокПопередня1234НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 4