Як уникнути помилок під час будівництва фермерського елеватора

Як уникнути помилок під час будівництва фермерського елеватора

/ Зберігання / Середа, 06 грудня 2023 16:11

Чи можна вийти на швидку окупність початкових витрат, бувши впевненими в багаторічній надійній роботі обладнання

Реальна рентабельність вирощування низки сільгоспкультур, і насамперед кукурудзи, багато в чому залежить від вартості післязбирального сушіння зібраного врожаю. В наш час звернення за послугами сушіння до сторонньої компанії може призвести або до збитків, або в кращому разі вийти в «нуль».

Крім того, у північних і західних регіонах існує дефіцит зерносушильних потужностей. Це призводить до того, що фермери істотно скорочують площі під королевою полів чи взагалі розмірковують над відмовою від неї. Це не дуже добре, адже кукурудза на полях України є вкрай важливим елементом сівозміни. Це також правдиво у відношенні до сої, соняшнику та інших культур, які можуть потребувати післязбирального досушування.

21 22 508 509 12

На перший погляд вибір зерносушильного обладнання не має становити особливої проблеми для фермера. На ринку України представлено десятки як вітчизняних, так і закордонних виробників зерносушарок найрізноманітніших розмірів і модифікацій під будь-які гроші. Здавалося б, вибирай потрібну потужність і тип палива під власний бюджет і спокійно собі працюй!

Однак так просто виходить далеко не завжди. По-перше, як свідчить наш 12-річний досвід надання послуг сушіння, теплогенератори на альтернативному паливі завжди були вигіднішими та економнішими за пальники на вуглеводнях. Наприклад, в окремі сезони сушіння на трісці було в 5 разів вигіднішим за роботу на газу, і тепер обходитися дешевше..

21 22 508 509 13 2

По-друге, вартість сушарок різних виробників, що мають однакову потужність, може відрізнятися в рази, і така диспропорція звісно ж бентежить покупців. Ці пропонують за 200 тис. євро, ці — за 120 тис., а тут взагалі можна виторгувати ледь не за 50 тис. Хтозна, як краще вчинити? Чи, може, відразу дати купу грошей за імпортну зерносушарку і не ризикувати з вітчизняним обладнанням…

 

______________________

Сьогодні українські виробники починають перегравати західних конкурентів не лише за співвідношенням ціни та якості елеваторного обладнання, а й власне за самою якістю

______________________

 

Ось тут якраз нам варто детальніше поговорити про такий поширений міф, як нібито низька якість обладнання, виготовленого в Україні. Його прихильники зазвичай оперують аргументами на кшталт «поставте поруч мерседес та запорожець», немовби надворі 1990 рік. Але, даруйте, ми говоримо про рік 2023-й!

Саме так, українці — це дуже талановиті, освічені та працелюбні люди, завдяки чому находять унікальні технічні рішення та здатні виробляти обладнання відмінної якості. Для прикладу, підтвердженням цього є досягнення і бурхливий розвиток приватних підприємств в оборонній сфері. Аналогічний вигляд справа має і в багатьох інших галузях, зокрема у виробництво елеваторного обладнання. Сьогодні українські виробники починають перегравати західних конкурентів не лише за співвідношенням ціни та якості обладнання, а й власне за самою якістю, — стверджує керівник компанії «Новий елеватор» Євген Романов.

Пан Євген знає, що каже, бо керована ним компанія «Новий елеватор» уже кілька років поспіль практично подвоює обсяги замовлень на свою продукцію. Ідеться про сучасні шахтні зерносушарки та твердопаливні теплогенератори, що забезпечують клієнтам істотне зниження витрат на сушіння в поєднанні з високою зручністю роботи та тривалим ресурсом обладнання. Ясна річ, вартість продукції «Нового елеватора» є нижчою проти імпорту.

21 22 508 509 14 1

Завдяки чому вдається досягати таких результатів?

Річ у тім, що обладнання одного рівня якості з імпортним від українського виробника апріорі буде дешевшим. Це легко пояснюється різницею у вартості праці, логістикою, відсутністю митних витрат, значних витрат на маркетинг та іншими відомими моментами, — пояснює Євген Романов.

Наш експерт також зауважує на те, що місцевому виробнику простіше надавати термінові й планові сервісні послуги своїм клієнтам. Не доведеться довго шукати спеціаліста або ж місяцями очікувати з-за кордону імпортну запчастину.

21 22 508 509 14 2

І головне — потрібно об’єктивно оцінювати всі пропозиції і не відмахуватися за першої ж згадки про вітчизняного виробника. Це в нас сидить десь глибоко ще з радянських часів, коли вітчизняне апріорі вважалося гіршим. Може тоді воно так і було, але не тепер. Ми спроможні сьогодні зробити як мінімум не гіршу пропозицію, ніж західний виробник. А за деякими параметрами — помітно кращу, — наголошує керівник компанії «Новий елеватор».

Цікаво, що першу свою зерносушарку засновники компанії «Новий елеватор» придбали ще тоді, коли починали надавати послуги із сушіння зерна. Тоді йі виявилося, що розрекламований західний бренд видає заледве половину заявленої продуктивності роботи. З’ясувалося, що ця модель була розрахована передусім на сушіння… рису зовсім в іншій кліматичній зоні. Саме тоді й виникла ідея створити власну лінійку гарантовано якісних та ощадливих зерносушарок, які б ідеально підходили під українські реалії.

21 22 508 509 15 1

І мова не лише про клімат. Розумієте, ми не просто виробники сушарок, а й водночас надаємо послуги із сушіння зерна. Відповідно, щороку накопичується певний досвід, ми бачимо проблемні місця галузі й окремих робочих процесів, пов’язані, скажімо, з кваліфікацією персоналу, постачанням палива, іншими моментами. Щороку вносимо конструктивні й технологічні зміни в обладнання, ґрунтуючись на власному досвіді роботи на ньому. Усі новації спочатку випробовуємо в інтенсивному режимі комерційного сушіння, і тільки потім вони йдуть у серію, — зауважує Євген Романов.

Пан Євген наголошує, що обов’язковою умовою нормальної співпраці з клієнтами має бути гарантування технічної підтримки та сервісного обслуговування обладнання в режимі 24/7.

21 22 508 509 15 2

Утім, слід мати на увазі, що ринок елеваторного обладнання України є доволі містким, тому чимало компаній хочуть захопити його частку, однак, на жаль, не завжди коректно.

Деякі вітчизняні виробники копіюють обладнання відомих закордонних фірм. Проте імпортні виробники не орієнтовані на ринок України й мають власну специфіку, що може не підійти для нас. Тому іноді виходить так, що все ніби правильно, і «клонована» сушарка один в один нагадує оригінал, але працює так, що дешевше її не запускати в роботу. На ці моменти слід звертати дуже пильну увагу, щоб уникнути серйозних збитків, — радить Євген Романов.

______________________

Ми від початку ухвалили рішення використовувати тільки якісні матеріали й складники для свого обладнання, спираючись на наш власний практичний досвід і запатентовані конструктивні рішення

______________________

 

Не секрет, що у виборі обладнання виробника, який пропонує відверто дешеву продукцію, головним аргументом стає ціна. Євген Романов рекомендує тверезо оцінювати ситуацію.

Слід розуміти, що різниця в ціні обладнання насправді залежить не від жадібності виробника, а від застосовуваних у виробах технологій і матеріалів. У цьому ви можете переконатися, порівнявши автомобілі економ- та преміумсегментів. Тому, купуючи сушарку чи теплогенератор вкрай дешево, будьте готові, що доведеться регулярно платити за це у процесі роботи. Це: низька продуктивність сушіння зерна, дороге обслуговування, швидке зношування та вихід із ладу вузлів й агрегатів, низька енергоефективність, пожежонебезпечність, псування зерна тощо. Натомість ми від початку ухвалили рішення використовувати тільки якісні матеріали й складники для свого обладнання, спираючись на наш власний практичний досвід і запатентовані конструктивні рішення. Так ми виконуємо наші принципи — надійність, економічність, безпека, а головне — чесний результат, — стверджує керівник компанії «Новий елеватор».

Серед найпоширеніших помилок у створенні зерносушильного комплексу в агробізнесі Євген Романов називає відкладання придбання на останній момент. Мовляв, ще встигнемо — ось тільки зберемо врожай…

21 22 508 509 16 1

Іноді аграрії чинять так не від хорошого життя, намагаючись заощадити, не маючи достатньо оборотних коштів або доступу до кредитування. Але найчастіше — через нерозуміння, що для успішного результату знадобляться ретельне проєктування, індивідуальне виробництво обладнання, будівельно-монтажні роботи тощо. Тому відкладання придбання обладнання на останній момент — прямий шлях витратити до того, щоб витратити набагато більше й отримати не те, що потрібно, — каже він.

Наш експерт звертає на те, що виготовлене в плановому режимі обладнання завжди буде дешевшим. Річ у тім, що для термінового виробництва матеріали та складники будуть закуповувати дорожче зі складу постачальника, а не зі знижкою на замовлення До того ж перепрацювання та робота у вихідні персоналу завжди оплачуються дорожче. Ну, і звісно ж, в такому разі буде катастрофічно мало часу для подолання форс-мажорних ситуацій, що може призвести до суттєвого подорожчання замовлення, запізнення з початком сушіння чи взагалі до скасування проєкту.

21 22 508 509 16 2

Також потрібно чітко усвідомлювати, що саме вам потрібно. Іноді люди кажуть: зробіть нам так, як у сусідів. Але ж умови роботи та реальні потреби в іншому господарстві чи на елеваторі можуть істотно відрізнятися. Кожне замовлення за своїм унікальним і ретельно опрацьованим проєктом має враховувати індивідуальні особливості господарства: геодезію, навантаження, менеджмент, організацію праці, вологість зерна, наявність бур’янів, хвороб і шкідників зерна, економічну бізнес-модель господарства та безліч інших чинників. Такий підхід дозволить правильно підібрати комплект обладнання, не купивши зайвого чи непотрібного, раціонально розробити виробничу та логістичну схеми, — зазначає Євген Романов.

Пан Євген згадує і про такий делікатний момент, як небажання деяких фермерів оформляти власні елеватори на законних підставах, щоб, мовляв, із цим не «заморочуватися».

На що ці люди покладаються — я не знаю. Навіть якщо в когось є якісь знайомі в перевіряльних органах, то в житті трапляється різне. Рано чи пізно дозвільна організація може потрапити до господарства, і тоді буде дуже сутужно. Звертаю увагу на те, що 2020 року було створено ДІАМ — Державну інспекцію з архітектури та містобудування. Це сучасний державний орган, добре забезпечений технічно та законодавчо для покарання порушників, який отримав право проводити перевірки у воєнний час. Дрібні та середні сушильні комплекси потрапляють у категорії СС1 та СС2. Порушення будівництва таких об’єктів загрожують штрафами від 781 тис. до 3,5 млн гривень. Тому краще не ризикувати й або оформити всю документацію для елеваторного комплексу, або замовляти мобільні рішення, — радить Євген Романов.

21 22 508 509 17 1

Річ у тім, що не все елеваторне обладнання потребує декларування й узаконення. Для прикладу, зерносушильні комплекси виробництва компанії «Новий елеватор» не вимагають декларування та введення в експлуатацію, бо належать до мобільного пересувного обладнання завдяки модульності виробів та можливості транспортування стандартними платформами, зберігання та встановлення в іншому місці. Це можливо завдяки спеціально розробленій конструкції та підтверджено протоколами випробувань «Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки та технологій для сільського виробництва імені Леоніда Погорілого».

 

______________________

Для реалізації справді якісного проєкту, залежно від його складності, достатньо від 3 до 12 місяців. Це дозволить зробити все, що потрібно для успішного введення в експлуатацію власного зерносушильного комплексу

______________________

 

Фактично для реалізації справді якісного проєкту, залежно від його складності, достатньо від 3 до 12 місяців. Це дозволить вам зробити все, що потрібно для успішного введення в експлуатацію власного зерносушильного комплексу: розроблення та затвердження проєкту, виробництво обладнання, його постачання, монтаж та інсталяція з іншими елементами інфраструктури, пусконалагоджувальні роботи та навчання персоналу. Слід мати на увазі, що участь великої кількості постачальників і підрядників, зміни в концепції та конструктиві проєкту, невиконання сторонами своїх зобов’язань точно збільшать строки реалізації, — розповідає Євген Романов.

За його словами, найвдалішим часом для початку придбання елеваторного та зерносушильного обладнання є час після збирання врожаю. Це дасть змогу виважено спланувати фінансування, уважно вивчити постачальника та відгуки про нього, ретельно продумати деталі проєкту та знайти найкращі рішення, не переплачуючи за терміновість і непотрібні елементи.

А головне — мати 100% гарантію введення в експлуатацію в новому сезоні, — посміхається наш експерт.

ДО РЕЧІ

Для досягнення чесного результату «Новий Елеватор» вітає співпрацю із замовниками, які вміють рахувати свої гроші та підтримують професійний підхід.

Саме для них, при замовленні обладнання цього року на 2024 рік ми пропонуємо спеціальні умови. Ви зможете заощадити, отримавши безплатний бонус.

21 22 508 509 17 2

logo newelevator

www.new-elevator.com.ua

 16 липня 2024
У січні-червні 2024 року Україна відправила на експорт 33 тис. тонн яєць, що на 28,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
У січні-червні 2024 року Україна відправила на експорт 33 тис. тонн яєць, що на 28,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
16 липня 2024
 16 липня 2024
У Мукачево Закарпатської області, завдяки заснуванню у місті нового індустріального парку,створять близько 900 нових робочих місць у переробній промисловості.
У Мукачево Закарпатської області, завдяки заснуванню у місті нового індустріального парку,створять близько 900 нових робочих місць у переробній промисловості.
16 липня 2024
 15 липня 2024
Експлуатаційні переваги самохідних обприскувачів Massey Ferguson 535 R пояснюються передусім вдалою конструкцією цієї моделі.
Експлуатаційні переваги самохідних обприскувачів Massey Ferguson 535 R пояснюються передусім вдалою конструкцією цієї моделі.
15 липня 2024
 15 липня 2024
У липневому звіті WASDE знизив прогноз світового урожаю насіння соняшнику у 2024/25 маркетинговому році на 0,6 млн т до 54,8 млн т. Основні скорочення припали на Україну – на 0,2 млн т до 14,5 млн т, і росію – на 0,5 млн т до 16,5 млн т.
У липневому звіті WASDE знизив прогноз світового урожаю насіння соняшнику у 2024/25 маркетинговому році на 0,6 млн т до 54,8 млн т. Основні скорочення припали на Україну – на 0,2 млн т до 14,5 млн т, і росію – на 0,5 млн т до 16,5 млн т.
15 липня 2024
 15 липня 2024
АТ «Укрзалізниця» наразі не планує надавати знижку в розмірі 30% на перевезення агропродукції до портів Дунаю.
АТ «Укрзалізниця» наразі не планує надавати знижку в розмірі 30% на перевезення агропродукції до портів Дунаю.
15 липня 2024
 15 липня 2024
У червні 2024 року середня ціна закупівлі свинини в Україні знизилась до 53,2 грн/кг, що на 10,1% (6 грн/кг) дешевше, ніж у травні.
У червні 2024 року середня ціна закупівлі свинини в Україні знизилась до 53,2 грн/кг, що на 10,1% (6 грн/кг) дешевше, ніж у травні.
15 липня 2024

Please publish modules in offcanvas position.