ТОЧНИЙ ВИСІВ «ПІД КЛЮЧ» —
ДОСВІД «РІН-АГРО»
ТОЧНИЙ ВИСІВ «ПІД КЛЮЧ» —
ДОСВІД «РІН-АГРО»
ТОЧНИЙ ВИСІВ «ПІД КЛЮЧ» —
ДОСВІД «РІН-АГРО»
ТОЧНИЙ ВИСІВ «ПІД КЛЮЧ» —
ДОСВІД «РІН-АГРО»
ВИХОДЯЧИ НА НОВИЙ РІВЕНЬ
«Кліматична зона — дуже напружена за вологозабезпеченням, як, мабуть, і вся південна Україна, — без поливу тут перспектив практично немає, — розповідає Ігор Окуненко. — Тому в зрошення інвестували значні суми. Спочатку поставили машини радянського зразка, а згодом почали переходити на американські зрошувальні установки. На сьогодні в обробітку ПП „Рін-Агро”, ПП „Тріел-Агро” та ФГ „Агроман” — 5300 га, на зрошенні — близько 4000 га, із них десь 1500 га це те зрошення, яке ми побудували самі».

«Коли це було богарне землеробство й ми там отримували 5–15 ц того соняшнику, не було сенсу вкладати гроші в передові технології, бо обмежувальний чинник — волога, — зазначає Ігор Окуненко. — Зрошення відкрило нові можливості: ми вийшли на новий рівень землеробства. І тоді постає питання щодо якісного насіння, закладання розрахункових доз добрив і підвищення технологічних вимог до обладнання».

АГРОТЮНІНГ ПО-ХЕРСОНСЬКИ:

«АМАКО є офіційним дистриб’ютором рішень Precision Planting із 2019 року, — зазначає керівник напряму точного землеробства „АМАКО Україна” Олександр Подолян. — Протягом останніх трьох років ми активно розвиваємо цей напрям.

На сьогодні в нас працюють вісім спеціалізованих сервісних інженерів і один фахівець, який займається тільки технологіями точного землеробства». Та наразі для всієї сервісної служби АМАКО ми проводимо навчання встановлення технологій Precision Planting і її обслуговування. А це команда з близько 40 професійних інженерів.
ПЕРШІ КРОКИ
ПЕРШІ КРОКИ
ПЕРШІ КРОКИ
Наступним кроком став монтаж Keeton — елементів, що притискають насіння до дна борозни й також можуть використовуватись для подачі рідких добрив. Після цього інженери стали до заміни оригінальних насіннєпроводів на висівні трубки Precision Planting® із датчиками WaveVision.
«Ці датчики точніші й компактніші, як порівняти із заводськими, — пояснює спеціаліст із підтримки продукції Precision Planting® Іван Дайнеко. — Оригінальні датчики підраховують 80 насінин/с і є оптичними: розрізняють насіння за формою. Це робить їх чутливими до пилу та решток рослин, які вони можуть прийняти за насіння.


На основі записаних даних будуть створені карти, які дадуть відповідь на запитання: чи потрібна в умовах господарств «Рін-Агро», «Тріел-Агро» та ФГ «Агроман» система DeltaForce®, що забезпечує витримування заданої глибини, збільшуючи або зменшуючи притискне зусилля на кожну секцію, відповідно до поточної щільності ґрунту?
КЛЮЧОВІ РІШЕННЯ
КЛЮЧОВІ РІШЕННЯ
КЛЮЧОВІ РІШЕННЯ
vSet2® — це висівний апарат вакуумного типу, у якому застосовано полімерні диски невеликого діаметра. Обертова енергія передається до них у доволі незвичний спосіб: зовнішній радіус дисків вкрито зубцями, з якими безпосередньо взаємодіє металева шестерня електромотора vDrive®, розміщеного у верхній лівій частині камери. Порівнюючи з традиційним способом, де диск надівається на вал електродвигуна, варіант Precision Planting потребує приблизно втричі менше потужності.



Крім нових висівних апаратів з електроприводами, датчиків навантаження, «банок», висівних трубок із контролерами насіння господарська сівалка також оснащується кількома SmartFirmer®.

От такі новації отримала 16-рядна сівалка 1745, яка відтепер керуватиметься із сенсорного монітора 20/20 третього покоління. Ці рішення Precision Planting надали машині нових можливостей, але чи зможе вона сіяти на більшій швидкості?

«У разі зростання швидкості руху зазвичай знижується якість сівби, — відповідає регіональний менеджер Precision Planting В’ячеслав Третяк, — тому більшість господарств, які не мають переобладнаних сівалок, перестраховуються й тримають швидкість близько 8 км на годину. Якщо сівалка вже обладнана компонентами Precision Planting, оператору (і навіть керівнику господарства) доступна необхідна інформація для ухвалення зважених рішень щодо швидкості сівби. Модуль SRM фіксує вібрацію кожного ряду, датчики WaveVision фіксують розкладання. Якщо сівалка працює на 8 км/год, і монітор 20/20 показує, що все гаразд, — їдьте швидше. Може бути й навпаки, коли для поля й 8 км/год буде забагато. Тобто рішення Precision Planting у господарській сівалці 1745 не дозволять їй всюди сіяти на великих швидкостях, але вони завжди скажуть, із якою максимальною швидкістю можна сіяти в цих конкретних умовах».
ЯК ПОРАХУВАТИ ЕКОНОМІКУ

ВИСНОВКИ
В’ячеслав Третяк: Швидкість висіву вона не допоможе збільшити.
Ігор Окуненко: Тобто 8 ходили — 8 і будемо ходити?
В’ячеслав Третяк: Не зовсім так. Питання: з якою швидкістю можна рухатися? Зі швидкістю можна рухатися, коли вона не впливає на якість висіву.

Ігор Окуненко: То воно за якимось своїм алгоритмом розуміє, що є залежність між тим, як трусить, і між якістю розкладання. Так? І він рекомендує: ми бачимо раз жовту зону, загорівся екран — ми сповільнилися.
В’ячеслав Третяк: Якщо їдете все зелене — їдете швидше, все зелене — їдете ще швидше. Будь ласка, їдьте.
РЕЗУЛЬТАТИ
РЕЗУЛЬТАТИ
РЕЗУЛЬТАТИ

Точне розкладання насіння забезпечило відмінні результати, принаймні на момент оцінки стану посівів соняшнику, що перебувають у фазі 3 листків. Вимірювання здійснювалися за допомогою спеціального інструменту Pogo Stick.

Точне розкладання насіння забезпечило відмінні результати, принаймні на момент оцінки стану посівів соняшнику, що перебувають у фазі 3 листків. Вимірювання здійснювалися за допомогою спеціального інструменту Pogo Stick.
Наразі маємо такі цифри: середня сингуляція в районі — 96%. Схожість — 98,6%, тобто ми бачимо, що майже кожна рослинка, яка була посаджена, зійшла, і якість посадки близько — 95%, — розповідає В’ячеслав Третяк.
Тобто поточні результати дають змогу дивитися в майбутнє з оптимізмом, надто ж на фоні стартових прорахунків, спричинених людським чинником. Технології Precision Planting попри все забезпечили оптимальне притискне зусилля, глибину висіву та розкладання насіння. Окрім поточних переваг це дає змогу нагромадити важливу агрономічну інформацію на наступні сезони.

Тобто у цьому разі перший досвід застосування розумних рішень Precision Planting можна розглянути, зокрема, і в якості роботи над помилками та визначення слабких і сильних місць технології сівби, заведеної в господарстві. Мірою цього та нагромадження необхідних даних зростатиме ефективність як власне процесу сівби, так і застосування інструментів точного землеробства.
Дмитро Радіонов