agro business 160 160

Нові можливості Lemken

Нові можливості Lemken

Компанія Lemken інтригувала численних відвідувачів Agritechnica-2017 широкою низкою цікавих технологій, утілених як у знайомих агрегатах, так і в новій техніці.

Ґрунтообробні акценти

Одним із найцікавіших експонатів у цьому сегменті діяльності Lemken став напівнавісний плуг Diamant 11 у новому виконанні Evolution. Ключовою відмінністю цієї модифікації є серійне оснащення плуга технологією OptiLine, яка була відзначена срібною нагородою на Agritechnica-2015. «Під час роботи всі напівнавісні плуги продукують боковий ввід (знос), через неможливість налаштувати лінію тяги, на відміну від навісних. Це порушує оптимальну робочу траєкторію, сприяє нерівномірному зношенню робочих органів плуга, а разом із тим, відбувається навантаження на оператора, який, аби компенсувати бічні зусилля, мусить постійно підрулювати, — розповідає регіональний представник ДП «Лемкен Україна» Олексій Олексюк. — Технологія OptiLine — це гідравлічний циліндр, зусилля якого (робочий тиск регулюється до 200 бар) компенсує бокову силу, вирівнюючи лінію тяги точно по центру задньої вісі трактора».

Без уваги відвідувачів не лишився й новий культиватор Karat 12, який працює на глибину від 5 до 35 см. «Karat 12 цікавий передусім тим, що має більшу кількість робочих органів на 1 м захвату, ніж його попередник Karat 9. Так, новий культиватор оснащений 4-ма рядами лап, які розташовані з проміжком 27 см одна від одної (на Karat 9 — 33 см). При цьому завдяки високому кліренсу — 1,1 м (на Karat 9 — 90 см) забезпечується гарна прохідність земляної маси, — звертає увагу Олексій Олексюк. — Від шокових навантажень робочі органи захищені пружинними амортизаторами з ходом 200 мм та силою спрацювання 550 кг».

Для рівномірного обробітку всією шириною захвату в багатьох культиваторах і дискових боронах Lemken втілено принцип маятника: рама з робочими органами не суцільна — розділена на дві секції, які з’єднані між собою через шарніри. Відповідно секції незалежно одна від одної копіюють поверхню ґрунту, що поліпшує якість роботи, особливо в горбистій місцевості. Karat 12 не став винятком із правила, але в ньому цей принцип був доповнений новою системою ContourTrack: на основі даних від датчиків навантаження на опорних колесах гідроциліндр корегує їх роботу, дозволяючи агрегату, «ламаючись», витримувати встановлену глибину обробітку, ще забезпечує його кращу якість, зокрема, при роботі на горбистих полях.

Також поточного року в Україні стане доступною коротка дискова борона Rubin 12 (робоча глибина до 25 см) із захватом 7 м, яка розрахована під трактори потужністю понад 500 к.с.

 

Посівний комплекс точного висіву

Характерною рисою сівалок Lemken є можливість агрегатування зі знаряддями для передпосівного чи стерньового обробітку ґрунту, завдяки чому вони можуть виконати дві операції за один прохід, заощадивши власнику час та гроші. Раніше це було доступно лише на зернових сівалках Solitair, але від тепер і на головній новинці стенду Lemken — вже серійній сівалці точного висіву Azurit 9 (концепт представлено на Agritechnica-2015).

Azurit 9 не схожа з більшістю сівалок, адже вона пропонує новий запатентований Lemken спосіб висіву — DeltaRow.

«За нього насіння у кожному рядку розміщується в шаховому порядку на відстані 12,5 см по ширині та 29,6 см по довжині одне від одного, — пояснює генеральний директор «Лемкен-Україна» Артем Калашнік. — Завдяки такому розташуванню площа для кожної рослини є на 70% більшою, ніж при традиційному висіві. Це означає, що вони отримують більше води, живлення, сонячної енергії — не затінюють одна одну, а, отже, формують більший урожай. Це підтверджено дослідами в ЄС, які відбувались впродовж останніх двох років. За результатами демопосівів, на одному полі за однакової технології вирощування кукурудза, посіяна за DeltaRow, формувала більшу врожайність на 5-10% ніж за традиційного методу сівби. При цьому збирати врожай можна стандартними жатками».

Технічно це стало можливим за рахунок кількох важливих впроваджень. У вакуумній камері натомість звичного диску встановлено барабан. Ця деталь циліндричної форми з обох боків вкрита отворами, до яких за рахунок різниці тиску (всередині барабана тиск нижчий, ніж у камері; в останній — нижчий, ніж ззовні) закріплюються зернини. Отвори з одного боку розташовані зі зміщенням відносно отворів на другому. У верхній частині камери з обох боків барабана розміщено по три відсікачі, які попереджують появу двійників. Внизу камери біля симетрично розташованих висівних трубок встановлено спеціальні бігунки, які закривають отвори барабана — і зернини різницею тиску вистрелюються у дві борозни, зроблені трапецеподібним котком та двома V-подібними сошниками насіннєві ложа, а потім миттєво вловлюються м'якими прижимними колесами.

Одночасно з висівом відбувається внесення добрив: V-подібний сошник вносить їх чітко посередині подвійного ряду на 3 см глибше лінії висіву. Тиск на секцію регулюється гідравлічно в межах 250 кг.

Azurit 9 працює на швидкості від 10 до 20 км/год. Точний висів при цьому забезпечується низкою впроваджень, зокрема, низькою обертовою швидкістю висівних барабанів та її прив’язкою до швидкості руху сівалки, а також автоматичною системою, яка корегує положення відсікачів відповідно до робочої швидкості.

На сьогодні Azurit 9 доступна в 4-6-8-рядному виконанні з міжряддям 38-50-70-75-80 см для висіву кукурудзи та сої. Барабани для висіву соняшнику, цукрових буряків та ріпаку готуються до виходу на ринок. Azurit 9 працює за системою ISOBUS та може агрегатуватись із причіпним бункером для добрив об'ємом 2000 л та низкою передпосівних агрегатів Lemken.

 

Потужне доповнення лінійки Solitair

Ще однією потужною новинкою, запущеною у серійне виробництво, стала нова модель зернової сівалки Solitair 25, яка має низку цікавих особливостей. Найпомітнішою з них є оснащений великим завантажувальним люком пластиковий бункер для насіння об'ємом 3000 л. У ньому встановлено новий вентилятор, виготовлений із нержавіючої сталі, який, маючи мінімальний рівень шуму, подає достатній об’єм повітря для сівби.

Невід'ємною складовою Solitair 25 є чотири нових, вертикально розташованих дозатори, які забезпечують норму висіву 0,5-500 кг/га. Кожен із них оснащений окремим електродвигуном, який регулює швидкість роботи дозувального пристрою та об'єм комірки. Таке поєднання дозволяє виставляти найкращі налаштування відповідно до поточних умов. Від дозаторів зерно подається на 4 розподільники, розташованих безпосередньо над сошниками. В кожному встановлено дві розподільчі касети, змінюючи які можна пристосуватись до роботи по широкому діапазону технологічних колій.

Після розподільників трубками однакової довжини зерно проходить до сошників через датчики, які контролюють якість висіву та інформують оператора в разі виникнення проблем.

«Ще однією цікавою особливістю Solitair 25 є нова система, яка автоматично розраховує норму сівби без необхідності в пробному проході, — відзначає Олексій Олексюк. — Оператор на моніторі вносить дані щодо маси зерна, бажаної норми та робочої швидкості — і система автоматично вираховує норму та працює за нею».

 

Оновлені Primus та Albatros

Разом із тим, на минулорічній Agritechnica Lemken презентувала нові обприскувачі Primus 10 і 12 (бак 2500-4000 л) та Albatros 10 і 12 (5000-6000 л). Головним впровадженням стала нова електроніка Muller Electronik, яка додала обприскувачам нових можливостей. Так, наприклад, було впроваджено технологію постійної циркуляції робочого розчину системою, завдяки якій на старті вилив відбувається одночасно зі всіх форсунок.

«У базі нові Primus та Albatros, оснащені терміналом ССІ-50 з навігацією. За цієї системи аграрію достатньо придбати ключ для активації таких функцій, як керування кожною окремою форсункою, паралельне водіння, вибір антени сигналу (від трактора чи докупляти) тощо. Але Primus та Albatros повністю готові до встановлення ISOBUS», — зазначає Олексій Олексюк.

Серед інших впроваджень: більш продуктивний насос від німецького виробника Altec, спрощена панель управління, а також оборотне дишло для зручного агрегатування як із вітчизняними (нижнє з'єднання), так і з іноземними (верхнє) тракторами. 

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

 

 03 березня 2024
Українські виробники цього тижня знову підвищили вартість білокачанної капусти. Капуста подорожчала одразу до 8-12 гривень за кілограм. Це означає, що її продають на 26% дорожче ніж тиждень тому.
Українські виробники цього тижня знову підвищили вартість білокачанної капусти. Капуста подорожчала одразу до 8-12 гривень за кілограм. Це означає, що її продають на 26% дорожче ніж тиждень тому.
03 березня 2024
 03 березня 2024
Аліна Різник із села Гельмязів, що на Золотоніщині, вирощує екзотичні рослини. У її колекції жимолость, актинідія, айва, інжир та лохина.
Аліна Різник із села Гельмязів, що на Золотоніщині, вирощує екзотичні рослини. У її колекції жимолость, актинідія, айва, інжир та лохина.
03 березня 2024
 02 березня 2024
Комунальне підприємство «Добробут Захід» П’ядицької громади Івано-Франківської області розпочало органічну сертифікацію плантації лохини.
Комунальне підприємство «Добробут Захід» П’ядицької громади Івано-Франківської області розпочало органічну сертифікацію плантації лохини.
02 березня 2024
 01 березня 2024
Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних націй (ФАО) у співпраці з Мінагрополітики надасть насіння ярої пшениці малим та середнім фермерським господарствам, земельні угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів.
Продовольча та сільськогосподарська організація Об'єднаних націй (ФАО) у співпраці з Мінагрополітики надасть насіння ярої пшениці малим та середнім фермерським господарствам, земельні угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів.
01 березня 2024
 01 березня 2024
Всесвітня рада томатів на переробку оприлюднила спрогнозувала, що світове виробництво технічних томатів зросте на 6% до 47 млн тонн. В ряді країн, серед яких Україна, виробництво зросте набагато більше.
Всесвітня рада томатів на переробку оприлюднила спрогнозувала, що світове виробництво технічних томатів зросте на 6% до 47 млн тонн. В ряді країн, серед яких Україна, виробництво зросте набагато більше.
01 березня 2024
 01 березня 2024
Аграрії чотирьох областей України – Вінницької, Миколаївської, Одеської та Херсонської розпочали посівну ярих зернових та зернобобових. Сіють пшеницю, ячмінь і горох.
Аграрії чотирьох областей України – Вінницької, Миколаївської, Одеської та Херсонської розпочали посівну ярих зернових та зернобобових. Сіють пшеницю, ячмінь і горох.
01 березня 2024

Please publish modules in offcanvas position.