agro business 160 160

Амбітна прем’єра Berthoud

Амбітна прем’єра Berthoud

Під час агропромислової виставки «ІнтерАгро 2018» компанія Berthoud презентувала новий самохідний обприскувач Bruin, який завдяки низці рішень здатний працювати з суттєвою продуктивністю і, водночас, забезпечувати високу точність внесення робочого розчину.

3,5 роки і 18 тис. га

Самохідний обприскувач Bruin став результатом 3-річної роботи інженерів-конструкторів Berthoud: об’єднати такі, здавалося б, взаємовиключні речі, як точність і продуктивність — завдання не з простих. При цьому окрема увага приділялась відгукам користувачів техніки Berthoud із держав, в умовах яких можливості розробки особливо стануть у нагоді. Зрозуміло, що у створенні Bruin досвід і побажання українських аграріїв стали особливо цінними. Це підтверджується і тим фактом, що на початку 2018 року тестову машину Bruin було привезено до України, де вона, працюючи у найбільш жорстких умовах, пройшла випробування 18-ма тисячами гектар. Після отримання такого досвіду, практичних рекомендацій від наших користувачів та певного вдосконалення Bruin було запущено в серійне виробництво. Перша така машина була представлена загалу під час «ІнтерАгро 2018». Але що ж робить її цікавою для українського ринку?

 

22 389 74 1

 

Все для якісного обприскування:

…рама та шасі

Передусім вартує уваги основа Bruin — широка рама, яка дозволяє безступеневе (за допомогою гідравліки) регулювання колії у межах 3,05-4,06 м. Більше того, завдяки цій спеціальній конструкції досягається оптимальний баланс за вагою: навантаження на осі розподіляється у пропорції 50:50. Крім того, рама є короткою, завдяки чому колісна база на новому обприскувачі становить 4,45 м. У поєднанні з можливістю керування всіма колесами це забезпечує гарну маневреність. Колісні вузли Bruin оснащені гідроциліндрами, які дозволяють безступенево змінювати кліренс у межах 150-180 см. У транспортному положенні кліренс машини становить 150 см.

Швидкісна межа новинки Berthoud сягає до 35 км/год у польовому та до 50 км/год у транспортному (з повним баком) режимах. Для безпечної та якісної роботи в такому діапазоні шасі оснащене 4-ма пневматичними подушками, а задній міст має ще й додаткову підвіску шарнірно-поворотного типу, завдяки чому машина краще поводить себе на схилах.

 

22 389 75 2

 

…рушійна сила

Енергію для роботи всіх елементів продукує двигун Cummins: це або 275 к.с. (Tier 3a), або 300 к.с. (Tier 4f) номінальної потужності. Значна її частина передається на трансмісію від Bosch Rexroth. Її основа — гідронасос об’ємом 175 см³ (0,18 л), 4 гідромотори та електрична система, яка забезпечує потрібний потік оливи до останніх. Крім того, є додаткові функції керування двигуном і трансмісією: встановлення оператором частоти роботи двигуна для певних умов; режим «еко», в якому оберти двигуна встановлюються автоматично, адаптуючись до змінних умов, що дозволяє економити його ресурс, а також мінімізувати витрати палива; є можливість регулювати швидкість руху педаллю.

 

…баки та насоси

На цьому рівні передусім варто відзначити новий бак для заповнення хімічних препаратів, який Berthoud розробила на основі практичних рекомендацій від українських аграріїв. Це глибока ємність із великими вхідним і забірним отворами (останній Ø7,62 см) та бортиками-відбійниками по периметру, які попереджають розбризкування, об’ємом 60 л. Конструкція забезпечує ефективне заповнення навіть гранульованих препаратів, які починають розчинятись ще в самому баку. Зручно, що він розташований не внизу машини, а збоку, коло панелі управління. За допомогою гідравлічного циліндра оператор може налаштувати положення ємності під свій зріст і поточний кліренс обприскувача так, щоб її борт знаходився на рівні його попереку: під час заправки це дозволить обперти каністру на бортову платформу бака.

22 389 75 1Коли обприскувач заправляється уже готовим робочим розчином, у гру вступає окремий насос прямого заповнення продуктивністю 750 л/хв. (опція). У робочому положенні він розташований нижче рівня коліс, що унеможливлює появу повітряних пробок, які виникають через розгойдування рідини в транспортній цистерні. Крім того, у передній частині Bruin є точка для підключення зовнішнього насоса.

Тобто Bruin відповідає будь-якому типу організації логістики заповнення обприскувача в полі: чи то зовнішній насос для перекачування готового розчину з розчинового вузла, чи власний для перекачування окремо води та хімії задля приготування розчину безпосередньо в головному баку агрегата — заповнення буде виконано в лічені хвилини.

Головний бак виготовлений зі щільного полімеру об’ємом 4200 л. Bruin оснащений насосом Omega відцентрового принципу дії, який при 3 бар забезпечує 550 л/хв. Він має дві чавунні турбіни, кожна з яких працює у певному режимі тиску, що подовжує ресурс насоса. Процеси в ньому керуються через розроблений Berthoud блок управління Dualmatic, який мінімізує кількість клапанів, скорочує довжину шлангів і зводить нанівець залишки розчину в головному баку.

 

…«крила» для француза

«Літати» полями Bruin дозволяють легкі, але, водночас, міцні штанги Axiale з трикутним перерізом, захистом бічних секцій і захватом 28/30/32/36 м. Як справжні крила літака, вони мають систему освітлення: факели підсвічуються синім кольором, а ліхтарі на бічних секціях заливають білим світлом не тільки краї штанги, а й зону попереду них. Точне ведення штанг полем покладено на запатентовану систему Axiale, яка добре знайома користувачам техніки Berthoud. Нагадаємо, що за неї точка кріплення до обприскувача знаходиться у центрі мас штанг, завдяки чому вона завжди зберігає задане положення. За Axiale штанги через пружинні амортизатори під’єднані до навіски, яка, своєю чергою, кріпиться з балкою обприскувача. Завдяки цьому штанга копіює положення осі машини з тою чутливістю, яка потрібна оператору в конкретних умовах. Витримці сталої висоти обприскування сприяє і система Boom Control, яка доступна в версіях Total Control (підтримка заданої висоти штанги і контроль кожного крила) та Active Control (те саме + компенсування нахилу машини під час роботи на схилах).

 

…оптимальна крапля і точний контроль

На Bruin встановлена система Spraytronic, яка працює на основі технології широтно-імпульсної модуляції. Форсунки кріпляться до рами через соленоїди, частота пульсації яких (час, у який форсунка лишається відкритою) і регулює норму виливу, а тиск у штанзі (задається електронним контролером) лишається на зафіксованому оператором рівні. Це дає можливість без зміни норми виливу кропити більшими (наприклад, за вітряної погоди) або меншими краплями. Spraytronic дозволяє керувати кожною форсункою окремо, але головна її цінність — розширення швидкісного діапазону, в якому форсунка забезпечує потрібну норму виливу.

«Spraytronic розширює швидкісний діапазон на 70%. Тепер під час вибору форсунки ми можемо відштовхуватися від максимально можливої швидкості у полі. Наприклад, максимальна швидкість = 18 км/год. Вираховуємо: 18 км/год-70% = 5,4 км/год. Тоді діапазон робочих швидкостей для підтримки заданої норми виливу буде від 5,4 до 18 км/год! І при цьому робота відбувається з однаковим тиском, а значить однаковим розміром краплі», — пояснює комерційний представник Berthoud в Україні Олена Пельтек.

Spraytronic суттєво зменшує кількість переливів під час набору швидкості й недоливів за перевищення граничної швидкості.

 

22 389 74 2

 

…системи управління

Керування Bruin може здійснюватись через термінал EC Tronic (усіма функціями обприскувача, додатковий контролер для GPS, контролер для роботи з шиною CAN, опційна підготовка для підключення систем диференційованого внесення та посекційного керування стандартів ISOBUS і TUVR), або монітор VT Tronic із багатшим функціоналом (керування системою обприскування та функціями GPS, посекційне вимкнення та диференційоване внесення, опційна технологія автоматичного водіння). Але за будь-якої системи керування Bruin вже з заводу оснащений безпровідним джойстиком, який працює у кабіні обприскувача та поза нею у радіусі 20 м і полегшує процес налаштування.

 

Суттєвий фрагмент великого пазла

Як бачимо, у Bruin є непоганий арсенал для зацікавлення українських аграріїв. Його дієвість обприскувач ще доводитиме не раз. Але є те, чого він досяг зараз, просто з’явившись на світ. Bruin заповнив останню вільну нішу в пропозиції самохідних обприскувачів компанії Berthoud — тепер ця лінійка визнана найбільшою у світі.

 

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

 

 23 лютого 2024
Основною тенденцією 2023 року знову стало збереження позицій м’ясопродукції українського виробництва на міжнародному ринку за рахунок курятини.
Основною тенденцією 2023 року знову стало збереження позицій м’ясопродукції українського виробництва на міжнародному ринку за рахунок курятини.
23 лютого 2024
 23 лютого 2024
Автоматизоване крапельне зрошення дає змогу заощаджувати до 30-40% води і частку мінеральних добрив для підживлення рослин. Технологія істотно скоротить виробничі витрати та водночас підвищить врожайність посівів.
Автоматизоване крапельне зрошення дає змогу заощаджувати до 30-40% води і частку мінеральних добрив для підживлення рослин. Технологія істотно скоротить виробничі витрати та водночас підвищить врожайність посівів.
23 лютого 2024
 23 лютого 2024
Завдяки ваучерній підтримці Львова ветеран війни Роман Качалаба разом з дружиною відкрив сімейну екоферму. Подружжя отримало від міста 300 тисяч гривень і придбали для розвитку власної справи модульний вагон-кухню.
Завдяки ваучерній підтримці Львова ветеран війни Роман Качалаба разом з дружиною відкрив сімейну екоферму. Подружжя отримало від міста 300 тисяч гривень і придбали для розвитку власної справи модульний вагон-кухню.
23 лютого 2024
 22 лютого 2024
22 лютого Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава» (№ 5593-д).
22 лютого Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава» (№ 5593-д).
22 лютого 2024
 22 лютого 2024
Високу рентабельність вирощування можливо забезпечити й на значних посівних площах, запровадивши сучасні технології крапельного зрошення разом з оптимальним підживленням кожної культури шляхом фертигації.
Високу рентабельність вирощування можливо забезпечити й на значних посівних площах, запровадивши сучасні технології крапельного зрошення разом з оптимальним підживленням кожної культури шляхом фертигації.
22 лютого 2024
 22 лютого 2024
Від початку повномасштабного вторгнення рф та блокування морських портів України сухопутні логістичні хаби допомогли створити альтернативні маршрути експорту та відвантажити значні обсяги агропродукції.
Від початку повномасштабного вторгнення рф та блокування морських портів України сухопутні логістичні хаби допомогли створити альтернативні маршрути експорту та відвантажити значні обсяги агропродукції.
22 лютого 2024

Please publish modules in offcanvas position.