Версія для друку
Четвер, 18 липня 2019 12:22

Мухи можуть розповсюджувати АЧС, - науковці

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

За результатами останніх досліджень данських вчених, свині можуть заразитися вірусом африканської чуми свиней (АЧС), поїдаючи заражених мух.

Це може пояснити спалахи АЧС влітку на фермах, де існує високий рівень біобезпеки, повідомляє прес-служба організації «Зелений фронт».

Відомо, що мухи є так званими «механічними переносниками» вірусних патогенів. Вони живуть в напівводних середовищах існування, де вони можуть контактувати із зараженими АЧС дикими кабанами, перш ніж проникнути на свиноферми.

Свині можуть переслідувати і поїдати мух, або випадково вони випадково ковтають їх під час годівлі. Це може бути одним із способів поширення вірусу АЧС від диких кабанів до фермерських стад і може пояснити великі спалахи в Європі протягом літа.

Читайте також: Іспанські вчені створили вакцину від АЧС для кабанів

Доктор Рене Бедкер вивчав стада, заражені АЧС, в країнах Балтії, а також в інших країнах Східної Європи. Протягом тривалого часу вчений намагався знайти закономірність у факторах, які можуть впливати на поширення вірусу між стадами. Результати експериментів виявили, що свиня легко заражається АЧС при вживанні в їжу мух, які харчуються кров'ю зі вмістом вірусу.

Однак, за словами Бедкера, не можна стверджувати, що подібна схема легко реалізується в стадах. На шлях зараження впливають багато факторів на фермах, і, ймовірно, це пояснює непослідовне поширення інфекції, що спостерігається між стадами в країнах з АЧС.

Щоб повністю зрозуміти закономірність поширення вірусу АЧС, потрібно провести додаткові дослідження. Тим часом, не чекаючи результатів нових експериментів, деякі свинарі вже встановили в систему вентиляції фільтри від мух.

За матеріалами greenfront.su

Прочитано 608 разів