Таку думку в коментарі Агробізнесу Сьогодні висловив голова правління Біоенергетичної асоціації Україна Георгій Гелетуха. Так він відреагував на ухвалений у липні Верховною Радою закон щодо удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, який покликаний знизити та реструктуризувати «зелений» тариф.
За словами Георгія Гелетухи, нині вирішується у певній мірі питання навантаження на гарантованого покупця – є обіцянки уряду почати виплати затриманих коштів для виплат вже з серпня поточного року. Завдяки прийняттю вказаного закону має гарантуватися фінансова стабільність гарантованого покупця.
Як відомо, на світовому рину ціни на нафту та природний газ перебувають біля історичних мінімумів. Одна з вагомих причин цього – минула зима була рекордно теплою, відповідно у світових газових сховищах залишилося багато не використаного природнього газу, вони заповнені. Це тисне на ціни на газ і вони знижуються.
Читайте також: На Харківщині запустили теплову станцію на лушпинні соняшнику
Пандемія та економічна криза, спад промислового виробництва: ці фактори сприяють тому, що також зменшується виробництво нафти. Станом на середину липня поточного року природний газ коштує біля 3000 грн. за 1000 м³, нафта – коло 43 доларів США за барель. Однак навіть за таких цін біомаса всеодно дешевше та ефективніше – пелету з соняшника нині продають за 1200-1300 грн/т без ПДВ.
Відповідно загальну ситуацію з біоенергетикою в Україні нині можемо вважати позитивною та перспективною. Навіть в умовах економічної кризи та поширення короновірусу частка цієї галузі в економіці зростатиме і надалі, вважають в Біоенергетичній асоціації України.