Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Фестиваль об’єднав носіїв традицій, майстрів, представників громад, експертів, урядовців та гостей з усієї України, створивши простір для діалогу, обміну досвідом і презентації живої культурної спадщини.
«6-7 вересня в Національному музеї народної архітектури та побуту України відбувся фестиваль "Жива культура – Живий світ", який став стартом відзначення Міжнародних днів нематеріальної культурної спадщини 2025 року. Ці дні були офіційно проголошені на 42-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у листопаді 2023 року», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: До нематеріальної культурної спадщини Вінниччини внесено традицію приготування риби на соломі
Зазначається, що упродовж фестивалю було представлено понад 30 елементів нематеріальної культурної спадщини з різних регіонів України – як з Національного переліку, так і з локальних списків.
Відвідувачі змогли побачити й доторкнутися до таких традицій, як: Орьнек – кримськотатарський орнамент, петриківський декоративний розпис, козацькі пісні Дніпропетровщини, традиція приготування борщу та бортництво, дівочі обряди, традиції вишивки, ліплення, розпису, ткацтва, кулінарії, клезмерська музика, весільні обряди та багато іншого.