Про те, як почав справу, Агробізнесу Сьогодні розповів очільник господарства Микола Прудивус.
Вже понад 15 років фермери змогли зробити з сімейної справи вдалий бізнес. Рослини не лише вирощують, а й збирають дикорослі.
«Працюємо з дикоросами: звіробій, деревій, материнка, мати-й-мачуха, подорожник, пижмо, полин, глід, акація, мальва, чистотіл, кропива, та інші... Багато всього – десь до 50 видів рослин вирощуємо, заготовляємо і закуповуємо в населення», – розповідає про досвід пан Микола.
Рослини родина вирощує без добрив та пестицидів. Запевняють – продукція проходить лабораторні дослідження на вміст екстрактивних речовин, важких металів, фунгіцидів і гербіцидів.
Читайте також: Лаванда – це не лише запашна олія…
«Обробіток ґрунту у нас механічний, висіваємо вручну. Думаємо про органічне виробництво, однак ще не оформили органічний сертифікат, бо це дуже бюрократично складна справа», – каже власник духмяного бізнесу.
За сезон фермер вирощує близько 10-15 тонн трав, приблизно стільки ж збирають дикорослих і з 10 тонн збирають у мешканців навколишніх сіл. Земельна ділянка – шість гектарів землі, ще 30 орендують.
«Сезонно запрошуємо ще п’ятьох людей на роботу: на посадку і збирання. Сплачуємо їм зарплату. У нашу Староушицьку об’єднану територіальну громаду перераховуємо на рік близько 100 тис. гривень податків. Це загалом від усього нашого родинного виробництва», – каже фермер.
Вирощені та зібрані цілющі рослини сушать, пакують, пресують та відправляють у тюках на фармацевтичні фабрики. Це житомирський завод «Ліктрави», «Сумифітофармація», кілька київських фірм. Продають трави й самі. Роблять близько 30 видів цілющих чаїв, які продають на ярмарках та виставках.
Детальніше читайте за посиланням.