Белт® — незамінний помічник у боротьбі з лускокрилими шкідниками на кукурудзі

/ Актуальні статті / Середа, 03 червня 2015 13:56
altПротягом багатьох років традиційним шкідником у посівах кукурудзи є кукурудзяний метелик. Однак останнім часом вже ширшого поширення набувають бавовникова совка та лучний метелик.

 

Літ лучного метелика починається вже за температури 15…17°С та може бути розтягнутий на два місяці. Метелики дуже активні, особливо перед сходом сонця, та за масового льоту можуть заселити понад 500 га впродовж доби. Після відкладання яєць вихід личинок відбувається протягом 2-15 діб та залежить від суми активних температур. Вважають, що лучний метелик не шкодить кукурудзі до третього покоління, тож першочерговим профілактичним заходом має бути повне знищення бур’янів у посівах кукурудзи. Небезпека шкодочинності лучного метелика посилюється із підвищенням температури повітря, тому що нестачу вологи шкідник компенсує харчуванням.
 
Бавовникова совка обирає для свого живлення овочеві культури, але останні три роки її вподобання поступово переходять до сорго та кукурудзи. Виліт метеликів із лялечок починається у той самий період, що й у лучного метелика, — за температури 15…16°С. На відміну від останнього, яйце бавовникової совки розміщується поодиноко, воно більше за розмірами і може кріпитися не лише на нижньому боці листка, а й на волоті — в такому разі рівень небезпеки для рослин значно підвищується: пошкодження личинками волоті може призвести до масового її недозапилення. З іншого боку, шкідник розміщується на відкритій ділянці рослини і доступний для дії інсектициду.
 
alt
Добре відомий родич лучного метелика — стебловий (кукурудзяний) метелик. Літ шкідника, як правило, збігається із викиданням волоті кукурудзи, а дозрівання яєць зазвичай триває протягом одного тижня. Цей шкідник дуже вразливий до погодних умов. За вологості нижче 40% та температури повітря у межах 22…35°С самка гине, а подальше зниження вологості повітря призводить до відпадання яйцекладки із листкової поверхні. Якщо період посухи припадає на момент відродження личинок, то 55%-ва вологість повітря і нижче призводять до загибелі личинок.
 
Компанія «Байєр Кроп Сайєнс» має багаторічний досвід контролю лускокрилих шкідників, і цьогоріч отримала реєстрацію нового спеціалізованого інсектициду — Белт®, що здатен контролювати всі покоління дорослої гусениці. Діюча речовина препарату Белт® — флубендіамід належить до нового хімічного класу — діамідифталевої кислоти. Він не просто вирізняється з-поміж традиційних інсектицидів механізмом дії — він відрізняється від них кардинально! Переважна більшість сучасних діючих речовин — і контактних, і системних — впливає на проходження нервового імпульсу через синапс — місце стику двох нейронів. Флубендіамід і вся родина діамідів пропонує принципово новий підхід: вплив на м’язову систему шкідників. Ріанодинові рецептори — це внутрішньоклітинні механізми, призначені для швидкоплинного масового вивільнення іонів кальцію, які містяться у м’язових клітинах. Вивільнений кальцій викликає скорочення м’язів, але цей процес є дуже обмеженим у часі. Флубендіамід перешкоджає своєчасному «замиканню» рецептора, внаслідок чого весь доступний кальцій вивільняється без обмежень. Унаслідок цього личинки після обробки Белтом втрачають контроль над своїми м’язами, припиняють рухливість і живлення. Далі настають повний їхній параліч і загибель. Типові симптоми стають помітними через 1-2 год. після обробки.
 
alt
 
Оброблені личинки завдяки унікальному механізму дії препарату виглядають удвічі меншими за необроблених. Припинення живлення личинок настає протягом кількох хвилин після потрапляння препарату в шлунок або його контакту із зовнішніми покривами комах. Белт® має помітну трансламінарну дію: нанесений на верхній бік листка, він уже через кілька годин починає діяти і на шкідників, які перебувають на протилежному (нижньому) боці. Опади, що пройшли за чотири години після внесення, не знижують ефективності продукту.
 
Белт® є незамінним помічником у боротьбі з лускокрилими шкідниками в посівах кукурудзи. Враховуючи величезні посівні площі в межах господарства, контроль старших поколінь гусениць має надзвичайно велике значення. Ніщо не замінить ефективність та передбачуваність Белт® у найбільш відповідальний період збереження якісних та кількісних показників врожаю!
 10 жовтня 2025
В Україні у торгових мережах, свій хрін закінчився і виробники змушені переходити на імпорт.
В Україні у торгових мережах, свій хрін закінчився і виробники змушені переходити на імпорт.
10 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
Механізм, що дозволяє аграріям експортувати вирощену сою та ріпак без сплати 10% мита, уже затверджено, наразі триває фіналізація процедурних деталей.
Механізм, що дозволяє аграріям експортувати вирощену сою та ріпак без сплати 10% мита, уже затверджено, наразі триває фіналізація процедурних деталей.
10 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
Прохолодна погода, що встановилася на більшій частині території України, спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції огірків на ринку, і, як наслідок, подальше стрімке зростання цін у даному сегменті.
Прохолодна погода, що встановилася на більшій частині території України, спровокувала суттєве скорочення обсягів пропозиції огірків на ринку, і, як наслідок, подальше стрімке зростання цін у даному сегменті.
10 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» запрошує Вас до участі у IV Міжнародній науково-практичній конференції: «Здоров’я ґрунтів як складова Стратегії єдиного здоров’я суспільства», присвяченій Всесвітньому Дню Ґрунту 2025 (WSD 2025): «Здорові ґрунти для здорових міст» (Healthy Soils for Healthy Cities)» 03 грудня 2025 року о 10 годині за київським часом
Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» запрошує Вас до участі у IV Міжнародній науково-практичній конференції: «Здоров’я ґрунтів як складова Стратегії єдиного здоров’я суспільства», присвяченій Всесвітньому Дню Ґрунту 2025 (WSD 2025): «Здорові ґрунти для здорових міст» (Healthy Soils for ...
10 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
Станом на 9 жовтня зернові та зернобобові культури в Україні було зібрано майже з 7,674 млн га (67% від запланованого), намолочено 33,032 млн тонн зерна при середній урожайності 43 ц/га.
Станом на 9 жовтня зернові та зернобобові культури в Україні було зібрано майже з 7,674 млн га (67% від запланованого), намолочено 33,032 млн тонн зерна при середній урожайності 43 ц/га.
10 жовтня 2025
 10 жовтня 2025
На тлі завершення врегулювання процедури експорту сої та ріпаку без сплати мита виробниками, експортні ціни на сою в Україні знижуються. У вересні трейдери пропонували преміальні ціни для швидких поставок, аби покрити дефіцитні обсяги для експорту.
На тлі завершення врегулювання процедури експорту сої та ріпаку без сплати мита виробниками, експортні ціни на сою в Україні знижуються. У вересні трейдери пропонували преміальні ціни для швидких поставок, аби покрити дефіцитні обсяги для експорту.
10 жовтня 2025

Please publish modules in offcanvas position.