Збереження грунту

Ґрунти є одним із найважливіших природних ресурсів, від яких залежить продовольча безпека, біорізноманіття та стійкість екосистем. Оцінка їхнього стану є необхідною для забезпечення ефективного управління земельними ресурсами. Основою цієї оцінки є точні та достовірні вимірювання, що дозволяють виявляти проблеми та розробляти стратегії для збереження ґрунтів.
Україна характеризується різноманітним в генетичному аспекті ґрунтовим покривом, що значно впливає на ступінь вираженості деградаційних змін властивостей ґрунтів унаслідок бойових дій.
Компанія БТУ провела вже V міжнародну конференцію «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?». У 2024 році експерти та науковці сфокусували обговорення на євроінтеграції, змінах клімату, забрудненні ґрунтів через війну, і як адаптуватися до викликів та відновити природний баланс.
Нам бракувало катастрофи на ЧАЕС і забруднення територій в наслідок діяльності об’єктів важкої промисловості, як ми зіштовхнулись з новими викликами. Ракетні удари, вибухи складів боєприпасів, витоки пального й хімічних речовин створили новий пласт екологічної катастрофи для України. Забруднені ґрунти та підземні води загрожують як здоров’ю населення, так і придатності територій…
У листопаді 2024 року кліматичні умови Лівобережного Лісостепу поступово переходять від м'якого осіннього до холодного зимового режиму. Цей місяць термічної перебудови характеризується частими перепадами температур: нічні заморозки на поверхні ґрунту можуть змінюватися/змінюються добовими позитивними температурами. Такі коливання впливають на стан ґрунту, створюючи умови для поверхневого промерзання вночі та відтавання вдень.
Грамотне застосування сумішей покривних культур дає змогу вирішити цілу низку агрономічних та економічних проблем
Температура ґрунту – один із параметрів, який безпосередньо впливає на водоутримуючу здатність ґрунту, активність мікроорганізмів та зростання рослин. Під час періодів посух ґрунт нагрівається швидше, ніж в умовах зволоження, що посилює процеси випаровування, призводить до втрати вологи та погіршення фізичного стану ґрунту (метаморфізація, самульчування). Спостереження за температурою ґрунту дозволяє прогнозувати…
Тема очищення українських ґрунтів від забруднень, що відбуваються у наслідок бойових дій, нині дуже актуальна. Медіакомпанія «Агробізнес Сьогодні» починає публікацію практичних матеріалів, пов’язаних з цією темою спільно з лабораторії інструментальних методів досліджень ґрунтів ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського». Науковці та співробітники лабораторії нині ведуть комплексну роботу у даному напрямку. Подаємо…
Нині забруднення сільськогосподарських земель є серйозною екологічною проблемою. Причин тут маса: і викиди небезпечних речовин у навколишнє середовище, надмірне застосування агрохімії. Воєнні дії також спричинилися до погіршення стану українських сільгоспугідь. У найближчій перспективі це стане великою проблемою, оскільки негативно впливатиме на здоров’я людини та стан екосистеми. А тому треба буде…
Нещодавно Сумський національний аграрний університет отримав заслужену відзнаку – став переможцем міжнародної премії за реалізацію проєкту «Тренінг експертів з оцінки ґрунтів та відновлення територій, пошкоджених внаслідок бойових дій».

Please publish modules in offcanvas position.