AGROEXPO-2020: Свято аграрної столиці України

AGROEXPO-2020: Свято аграрної столиці України

/ Подія / Середа, 04 листопада 2020 14:35

Ані коронавірус, ані дощова погода не стали на заваді відмінно організованій виставці AGROEXPO-2020, що відбулася у Кропивницькому.

«Дякую за те, що попри всі труднощі, які сьогодні постають перед нами, ви змогли відвідати цю чудову виставку. Кіровоградщина — це не лише найкращі у світі чорноземи, а ще й талановиті гостинні люди. Я вітаю усіх вас і переконаний, що на виставці представлені найкращі виробники як із нашої області, так і з усієї України. Особливо хочу подякувати організаторам виставки, які вже восьмий рік поспіль створюють на Кіровоградщині аграрний хаб, який є найкращим у нашій державі», — стверджує голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко під час урочистого відкриття AGROEXPO-2020.

20 435 80 2

Організаторам AGROEXPO-2020, яка проходить під патронатом міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, вдалося майже неймовірне — перетворити виставку в обласному центрі на найбільший та найцікавіший аграрний форум України. Відчувається, що роботу над організацією та вдосконаленням програми заходу, котра триває вже вісім років поспіль, проводять максимально якісно. Незважаючи ані на карантинні негаразди, ані на погоду, AGROEXPO з року в рік викликає стабільну зацікавленість агровиробників з усієї України. Показово, що організаторами виставки виступає ціла низка авторитетних державних установ та організацій: Кіровоградська обласна державна адміністрація, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата України, Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш» та ВГО «Українська асоціація аграрних інженерів».

Цьогорічна Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2020 пройшла з 30 вересня по 3 жовтня, і в її роботі взяли участь 450 (!) компаній-експонентів та 500 учасників «Покровського ярмарку». Нагадаємо, що виставкова площа комплексу має рекордні для України розміри та становить 125 тис. м².

20 435 81 1

AGROEXPO-2020 було організовано з урахуванням суворих карантинних обмежень. Традиційної реєстрації відвідувачів не було, щоб уникнути скупчення людей, і взагалі було дотримано усіх можливих застережних заходів. Наголосимо, що ані карантинні незручності, ані рясні дощі не знизили зацікавленості гостей, оскільки виставку відвідало понад 40 тис. людей. Особливо продуктивним виявився другий робочий день AGROEXPO-2020.

Показово, що у відкритті заходу взяли участь державні посадовці найвищого рангу: міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Назаренко, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, а також Голова Правління обласного об’єднання роботодавців Кіровоградської області Павло Штутман.

Також на AGROEXPO-2020 завітали делегація Китайської діаспори в Україні та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

Головною родзинкою аграрної виставки у Кропивницькому завжди були розмаїття представленої сільгосптехніки вітчизняного та іноземного виробництва, яку до того ж можна побачити в ділі на розташованому поруч експозиційних площ полігоні. Була змога не лише побачити сотні й тисячі моделей машин та агрегатів, але й при цьому ще отримати відчутні бонуси у разі їх купівлі. Так, аграрії могли придбати сільгосптехніку за акційними цінами: в разі підписання договорів на купівлю техніки безпосередньо на виставці аграрії отримували знижку від 5%, в разі коли техніку забирали з експозиції — 10%. Також за ініціативи Федерації роботодавців України на виставці було представлено мультибрендову експозицію вітчизняної комунальної техніки. Окремою експозицією в рамках виставки стала виставка AUTOLAND, на якій було представлено легкові та вантажні автомобілі провідних світових брендів.

20 435 82 2

Традиційно було організовано і представницьку виставку племінних порід тварин та птиці, площею 2000 м².

Відзначимо насичену науково-ділову програму AGROEXPO-2020, до якої увійшла низка семінарів, конференцій та панельних дискусій. Зокрема, особливе зацікавлення учасників викликав семінар «Сучасні проблеми агропромислового комплексу області та перспективи розвитку в умовах зміни клімату». В його межах обговорювалися напрями державної підтримки сільського господарства у 2020 році та перспективи на 2021–2023 роки, імплементація земельної реформи, а також передові технології та досягнення аграрного сектору Ізраїлю. Всеукраїнський науковий інститут селекції провів панельну дискусію «Основні критерії вибору гібридів соняшнику та кукурудзи».

Під час AGROEXPO-2020 відбувся круглий стіл «Національна система кваліфікації — міст між освітою та ринком праці», присвячений реалізації державної політики у сфері кваліфікацій та важливість якості професійних кадрів з точки зору роботодавців. Тематика обговорення відмінно гармоніювала з Всеукраїнським освітнім ярмарком, у якому взяли участь понад три десятки ВНЗ з усієї України.

Тож нудно не було нікому, і кожен учасник найбільшої аграрної виставки України міг отримати корисну для себе інформацію.

Втім, робота роботою, але відпочинок — річ теж дуже важлива. Традиційно до програми AGROEXPO у Кропивницькому входить культурно-розважальний захід «Покровський ярмарок» з мініекспозиціями товарів декоративно-ужиткового мистецтва, частуванням, виступами творчих колективів та вже славнозвісним конкурсом «Гарбуз-велетень». У 2020 році переміг гарбуз Валентини Білоконенко із селища Степового Кіровоградської області вагою 55,3 кг.

20 435 82 1

Цікаво, що під час «Покровського Ярмарку» цьогоріч відзначали 175 років від дня народження видатного уродженця Кіровоградщини — українського драматурга Івана Карпенка-Карого (Тобілевича), персонаж однойменного твору якого — Мартин Боруля є символом-брендом ярмарку.

Звісно, що відзначати було де і було чим, оскільки на виставці всі чотири дні відбувався фестиваль вуличної їжі «Єлисавет Смак Fest», під час якого можна було посмакувати різноманітними стравами національних кухонь.

 

Коментарі

20 435 81 2Ігор ПЕТРАШКО, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

— Я вперше беру участь в AGROEXPO, і, щиро кажучи, просто вражений. Адже цей аграрний форум входить у десятку найбільших виставок Європи. При цьому статистичні показники — це одне, але найбільш важливо, що AGROEXPO-2020 демонструє не лише можливості агропромислового комплексу України, але й дає змогу добре відпочити у чудовій атмосфері, створюючи відмінні емоції та позитив. Хочу подякувати організаторам за таку чудову виставку, голові адміністрації області за підтримку заходу і наголосити на тому, що AGROEXPO яскраво демонструє, що аграрна промисловість в Україні є, вона розвивається і ми маємо реальні перспективи не лише вийти на провідні позиції на внутрішньому ринку, але й активно експортувати свою продукцію за кордон. Ми сьогодні відвідали два базові підприємства міста Кропивницького: «Ельворті» та «Гідросила», де переконалися у тому, що є виробництво, є інновації і постійний рух вперед. Ми будемо допомагати таким виробництвам там, де можемо, шляхом впровадження різноманітних аграрних програм. Хочу запевнити, що вже чинні програми підтримки придбання вітчизняної сільгосптехніки будуть продовжені на наступний рік, ми знайдемо для цього кошти.

 

20 435 81 3Дмитро ОЛІЙНИК, голова ради конфедерації роботодавців України

— Ми відчуваємо позитивну динаміку розвитку сільгоспмашинобудування в Україні. На щастя, нас почув уряд і було запущено програму компенсації фермерам для того, щоб розвивалося сільгоспмашинобудування і агросектор. На сьогодні до програми приєдналася 181 компанія. Понад 20 компаній почали експортувати свою продукцію до ЄС, Канади, США, Японії та інших країн. Україна гідна того, щоб створювати сільгосптехніку найвищої якості. Ми потребуємо державної підтримки для розвитку, яку будемо повертати у вигляді податків, і країна матиме шанс на економічне зростання.

 

Геннадій ЧИЖИКОВ, президент Торгово-Промислової палати України

— Це справжнє свято, тому що впродовж декількох років місто Кропивницький набуває статусу беззаперечної аграрної столиці нашої країни. Водночас воно має амбіції промислового лідера, щоб маркування «Зроблено в Україні», «Зроблено на Кіровоградщині» звучало гордо. Ми бачимо на прикладі учасників «Агроекспо» — українських підприємств, що цей регіон має величезний потенціал. Я переконаний, що це результат системної роботи, яка провадиться за підтримки уряду, бізнес-асоціацій, президента та усіх інших причетних. Головна мета — зробити так, щоб Україна стала світовим «супермаркетом», щоб додана вартість формувалася тут, в Україні, і щоб те, що ми любимо, відчували ми і наші споживачі, та закордонні партнери.

 

Ігор ПАВЛЮК, Дмитро РАДІОНОВ
спеціально для Агробізнесу Сьогодні

 

 23 квітня 2024
До 30 квітня 2025 року побутові споживачі газу, які є клієнтами ТОВ «Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"», сплачуватимуть за «блакитне паливо» 7,96 грн за кубометр.
До 30 квітня 2025 року побутові споживачі газу, які є клієнтами ТОВ «Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"», сплачуватимуть за «блакитне паливо» 7,96 грн за кубометр.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС.
Європарламент на своєму пленарному засіданні в Страсбурзі підтримав у першому читанні продовження тимчасових заходів з лібералізації торгівлі для України з одночасним захистом фермерів ЄС.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Аграрії Сумщини, станом на 18 квітня, посіяли ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 50,1 тис. га, що становить 83,2% до плану.
Аграрії Сумщини, станом на 18 квітня, посіяли ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 50,1 тис. га, що становить 83,2% до плану.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Минулого року AMAZONE представила ринку лінійку сівалок точного моделями Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м. Однак вже цього року команда AMAZONE презентує українським фермерам нову 24-рядну модель PRECEA-TCC, яка ідеально підходить для сівби просапних культур, зокрема цукрових буряків, ріпаку, сої з міжряддям 45 і 50 см.
Минулого року AMAZONE представила ринку лінійку сівалок точного моделями Precea 9000-TCC і 12000-TCC з робочою шириною 9 і 12 м. Однак вже цього року команда AMAZONE презентує українським фермерам нову 24-рядну модель PRECEA-TCC, яка ідеально підходить для сівби просапних культур, зокрема цукрових буряків, ріпаку, сої з міжряддям 45 і 50 см.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Ставки фрахту на перевезення зерна костерами з дунайських портів минулого тижня продовжили знижуватися. У глибоководних портах Одеси також спостерігалося послаблення ставок для хендісайзів та панамаксів.
Ставки фрахту на перевезення зерна костерами з дунайських портів минулого тижня продовжили знижуватися. У глибоководних портах Одеси також спостерігалося послаблення ставок для хендісайзів та панамаксів.
23 квітня 2024
 23 квітня 2024
Вже вкотре «Добродія Фудз» у рамках гуманітарного проєкту разом з Українською Спілкою Целіакії та за підтримки Canada-Ukraine Foundation передала близько 1150 упаковок безглютенових вівсяних пластівців WOWOATS членам спілки. Гуманітарна допомога знову ж таки буде направлена до сімей, які виховують дітей із целіакією чи непереносністю глютену та які опинилися у важкому становищі.
Вже вкотре «Добродія Фудз» у рамках гуманітарного проєкту разом з Українською Спілкою Целіакії та за підтримки Canada-Ukraine Foundation передала близько 1150 упаковок безглютенових вівсяних пластівців WOWOATS членам спілки. Гуманітарна допомога знову ж таки буде направлена до сімей, які виховують дітей із целіакією чи непереносністю глютену та ...
23 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.