Розпочинаємо аграрний сезон з «АгроВесна-2021»

Розпочинаємо аграрний сезон з «АгроВесна-2021»

/ Подія / Вівторок, 09 березня 2021 11:30

Під загальною назвою «АгроВесна-2021» у київському Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) 16–18 лютого відбулися три тематичних агропромислових імпрези: «Зернові технології», «Агро. Енімал. Шоу» і «Фрукти. Овочі. Логістика». Ця подія об’єднала фахівців майже всієї аграрної сфери: рослинництва, птахівництва, тваринництва, бджільництва, плодоовочевої та ягідної галузі. А також пов’язаних із сільським господарством фахівців із транспортування, логістики, трейдингу.

Через кучугури снігу, ковзаючись на льоду, рухалися у Міжнародний Виставковий Центр (Броварський проспект, 15) відвідувачі на виставку «АгроВесна-2021». Багато снігу — отже, весна очікується чудова! А там — і врожаї… Пандемія COVID-19 не змогла пригнітити сільськогосподарську галузь України, як поклала вона на лопатки туризм чи готельний бізнес.

Виробництво сільськогосподарської продукції в Україні загалом скоротилося, хоча й не скрізь. Державна служба статистики повідомила, що в Дніпровській і Тернопільській областях, попри все, спостерігалося зростання. Вигляд такий, що добрі результати пов’язані з розвитком тваринництва і переробки. Попри негативні наслідки локдаунів, що в декого вилились у падіння продажів виробництва, на загал агробізнес України достойно витримує оце всесвітнє цунамі. І хоч фермери, інженери та маркетологи були в масках — це сприймалося вже без депресії, а майже як венеційський карнавал. Бо було до незвичності людно — мабуть, аграрії за зиму й карантин скучили за діловим спілкуванням.

Учасниками стали близько 300 компаній. Національні експозиції представити такі країни, як Німеччина, Нідерланди, Франція, Австрія, Данія. І хоча виставка міжнародна, але дедалі помітнішими стають в агросфері вітчизняні компанії машинобудування, агрохімії, насінництва.

У сегменті сільгосптехніки для рослинництва вітчизняні виробники виступили вельми потужно.

Компанія «Велес-Агро» в Києві представила голчастий аплікатор «Вулкан» для внесення рідких добрив. Цей агрегат дозволяє економити на добривах завдяки системі точного ін’єкційного вколювання рідини в ґрунт. Компанія «Уманьферммаш» показала активну ротаційну борону з робочою шириною захвату 7,2 м. Вона підходить для агрегатування з популярним трактором українського фермерства «МТЗ 82» і його численних аналогів.

05 444 20 2

Доречні весною агрегати для весняного обробітку ґрунту представила компанія «Лозовські машини» (LOZOVA MACHINERY). Відбувся прем’єрний показ новинки — вдосконаленої ротаційної борони ДІНАР із шириною захвату 6 м під трактори потужністю від 80 к. с. Агрегат здатний безпечно для озимих руйнувати навіть найтривкішу ґрунтову кірку. Серед новинок весняного спрямування цього самого виробника — польовий культиватор ФЛОРІН і передпосівний культиватор ЧЕРВОНЕЦЬ XL — обидва із шириною захвату 8 м. До того ж ЧЕРВОНЕЦЬ XL може бути оснащений баком на 3000 л і системою внесення модних нині стартових рідких добрив. До посівної лінійки можна віднести й короткі дискові борони ДУКАТ. Як повідомив президент LOZOVA MACHINERY Роман Гіршфельд, у 2021 році компанія розширює експорт у Канаду і ЄС і випустить кілька нових агрегатів, серед них — оборотні плуги й інжекційні агрегати для внесення рідких добрив.

Вельми широко експонувалося обладнання для зберігання й переробки зерна та олійних культур, для комбікормів, а також елеваторна машинерія. Свої рішення для елеваторів різного масштабу демонструвала компанія KMZ Industries. Вона ж показувала зерносушарки Brice-Baker високої продуктивності на альтернативних видах палива, обладнані системою рекуперації тепла, що допомагають заощаджувати на сушінні.

Також широку лінійку зерносховищ-силосів будь-якого об’єму пропонує «Лубнимаш»: від 10 до 22 000 м³. Цей завод здивував ексклюзивною пропозицією — полімерними дахи, якими накривають силоси. Такі покрівлі не бояться корозії, на них виробник надає гарантію на 25 років. Також зазначимо у цьому сегменті компанію «Елеваторбудмаш» із невеликого, але мальовничого містечка Коломия на Івано-Франківщині, що виробляє сушарки, силоси, прес-гранулятори.

Нове слово в агровиробництві — дрони. Вони вже не лише моніторять поля, а й уміють обприскувати, вносити препарати захисту рослин. Цю небесну техніку демонструвала вітчизняна фірма DroneUA.

Блищали дзеркально-сталевими боками доїльні апарати відомої фірми «Брацлав», що незмінно присутні на всіх агропромислових імпрезах. Роїлися виробники інвентарю для бджільництва і, власне, бджолярі — компанії «Апіпродукт», «Ековулик», «Медова Біржа», «Пасіка Терентійовича» й ін.

05 444 21 1

Побільшало тих, хто не лише щось вирощує, а й переробляє, додає цінності сировині. Експонувалися тепличні технології, системи промислового холоду.

На кожній агропромисловій виставці незмінну цікавість викликають трактори. Яких тільки ми вже не бачили! Та неодмінно з’являються ще не бачені. Цього разу компанія «Мазуртехсервіс» представила трактор ArmaTrac, обладнаний двигуном Deutz потужністю 125 к. с., який придатний для більшості фермерських господарств невеликого розміру. Його виготовляють у Туреччині. Також показувала «залізних коней» компанія «Агсолко Україна». Це були китайські трактори великого машинобудівного концерну YTO. Але якщо раніше усюди ми спостерігали у великих кількостях китайські в основному маленькі тракторці, то цього разу побачили машини середньої фермерської потужності з двигуном на 340 к. с.

На агроринку діють багатофункціональні компанії, що супроводжують інвесторів, хто хоче зайти в агробізнес, але сам поки що не має достатньо сільськогосподарського досвіду. Серед таких, наприклад, EFT group, яка допомагає забезпечити повний цикл робіт у садівництві — від продажу бажаних саджанців до переробки фруктів або ягід. Вона експонувала стенд професійного поливу, на якому показувалися системи крапельного зрошення, що їх компанія готова змонтувати замовникові.

«АгроВесна-2021» сприяла спілкуванню з бізнес-партнерами, обміну світовим досвідом. Традиційна ділова програма містила конференції й семінари з біоенергетики, новітніх технологій тощо. Наприклад, відбувся Агрохімічний форум. Його підкріплювали експозиції препаратів. Мінеральні та мікроелементні добрива демонстрував ТОВ «Знам’янський агрохім». Фермерам сподобалася новинка — боровмісне та рідке стартове добриво, якраз на весну. І зацікавило аграріїв нове покоління «розумних добрив» з уповільненою дією азоту, які дають його споживати рослині не відразу, а протягом розтягнутого часу. Це значно покращує засвоєння азоту.

05 444 21 2

Взагалі багато хто «розкуштував» останнім часом рідкі добрива. У них чимало переваги над сухими: кращий коефіцієнт засвоєння, більш рівномірне розподілення в ґрунті, зручність у зберіганні, вони не посилюють дефіцит вологи в ґрунті, що в наші часи частих посух і усесвітнього потепління неможливо переоцінити.

Відбулася також Agro Animal IT Forum — конференція з так званої «інтелектуальної годівлі» свійських тварин. У годуванні свиней або ВРХ існує чимало параметрів, які зазвичай вимірюються «на око». Тоді як у Європі кожен другий фермер годує своїх курей, поросят чи корів за допомогою цифрових систем. Їх залучено у всьому ланцюжку: від хіміко-біологічного аналізу сировини до роздавання кормораціону.

Також хімдобавки пропонували й тваринникам. Зокрема, комплекс з умістом магнію «Агромін КоКо» для птахів — бройлерів і курей від ТОВ «ВТМ-фарм» (Харків). Системи годівлі тварин, чудодійні корми й ветрепарати, зокрема антимікробні, предмети санітарії й гігієни для тварин, засоби діагностики, технології лікування худоби й утилізації відходів — ніхто не пішов із виставки незадоволеним.

Не оминули цю подію підприємливі фінансисти зі спеціальними пропозиціями для фермерської спільноти. «Агропросперіс Банк» пропонував, зокрема, кошти під аграрні розписки й кредити в рамках державної компенсації відсотків за схемою 5–7–9%.

Звісно, присутні були на «Агровесні-2021» спеціалізовані агропромислові видання, серед них — «Агробізнес Сьогодні». Отже, агровесна іде — весні дорогу! Незабаром по мерзлоталому ґрунту виїдуть у поля перші розливачі рідких добрив на дутих всюдихідних шинах. Аграрний сезон розпочався вже традиційно — у лютому.

 

Григорій МЕРЕФ'ЯНСЬКИЙ, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

 

 25 квітня 2024
Сезон спаржі 2024 року на Черкащині розпочався раніше, ніж очікувалось, адже за теплої погоди рослина росте швидко.
Сезон спаржі 2024 року на Черкащині розпочався раніше, ніж очікувалось, адже за теплої погоди рослина росте швидко.
25 квітня 2024
 25 квітня 2024
Відома Сумська сироварня «O’bereg» освоїла випуск двох видів нової продукції – згущеного молока та молочного соусу топінгу «Слобожанська ніч».
Відома Сумська сироварня «O’bereg» освоїла випуск двох видів нової продукції – згущеного молока та молочного соусу топінгу «Слобожанська ніч».
25 квітня 2024
 24 квітня 2024
Загальне споживання риби в Україні за рік складає понад 520 тис. тонн.
Загальне споживання риби в Україні за рік складає понад 520 тис. тонн.
24 квітня 2024
 24 квітня 2024
Перші, поки невеликі партії молодої білоголової капусти з'явилися на українському ринку. Цьогоріч початок сезону ранньої капусти в Україні відбувся приблизно в ті самі терміни, що й рік тому, що стало можливим завдяки досить м'якій зимі та досить гарній весняній погоді.
Перші, поки невеликі партії молодої білоголової капусти з'явилися на українському ринку. Цьогоріч початок сезону ранньої капусти в Україні відбувся приблизно в ті самі терміни, що й рік тому, що стало можливим завдяки досить м'якій зимі та досить гарній весняній погоді.
24 квітня 2024
 24 квітня 2024
Ринок ріпаку в Україні останнім часом є дуже мінливим, тому різке зростання цін на олійну, яке відбулося минулого тижня, ймовірно, зміниться стабілізацією.
Ринок ріпаку в Україні останнім часом є дуже мінливим, тому різке зростання цін на олійну, яке відбулося минулого тижня, ймовірно, зміниться стабілізацією.
24 квітня 2024
 24 квітня 2024
Міжнародна науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience визнана компанією з найкращим управлінням корпоративною репутацією в українському рейтингу «Репутаційні АКТИВісти 2024» в номінації «Агросектор – постачальники агрохімії та насіннєвого матеріалу». Автор рейтингу - агенція PR-Service, яка вже вдев`яте оцінює результати компаній з управління корпоративною репутацією у профільних номінаціях.
Міжнародна науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience визнана компанією з найкращим управлінням корпоративною репутацією в українському рейтингу «Репутаційні АКТИВісти 2024» в номінації «Агросектор – постачальники агрохімії та насіннєвого матеріалу». Автор рейтингу - агенція PR-Service, яка вже вдев`яте оцінює результати компаній з ...
24 квітня 2024

Please publish modules in offcanvas position.