agro business 160 160

Шляхом французьких молочарів

/ Регіональний вимір / Вівторок, 06 жовтня 2015 16:41
Дмитро РІДМАН, Ігор ПЕТРЕНКО
спеціально для "АС
Посольство Франції в Україні організувало за участі провідних операторів ринку молока заходи, направлені на популяризацію успішного досвіду французьких інвесторів в молочну галузь України. Мета цих зусиль — покращення якості українського молока шляхом застосування нових технологій молоко-товарного виробництва, поширених у країнах Європейського Союзу.

 

Розпал літа, багато запашної зелені — пішло велике молоко! Але поголів’я корів в Україні усе ще падає, закупівельні ціни на молочну сировину вкрай низькі, лише 20 % наявного в Україні молока відповідають європейським вимогам якості, і взагалі — молочарство нині далеко не у кращій формі. Бо не тільки людям, а й коровам потрібні мир і стабільність, чого нині так бракує… Втім, на деяких сучасних модернізованих молочних фермах спостерігаються й позитивні тенденції щодо збільшення виробництва. Як це вдається передовим господарствам?
 
Посольство Франції в Україні влітку організувало за участі провідних операторів ринку молока заходи, направлені на популяризацію успішного досвіду французьких інвесторів в молочну галузь України. Пройшли, зокрема, прес-конференція, де французи розказали про впровадження їхніх технологій на українських молочних фермах, та Французький День Молока у селі Сагунівка на Черкащині — на базі передової молочної ферми, що належить підприємству «Євраліс Семенс Україна». Цей захід на Черкащині проводився вперше і зібрав майже 500 аграріїв.
 
Чому саме французи? Радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен повідомив, що у Франції обсяг молочної галузі сягає € 27,7 млрд. Франція є другим крупним виробником молока в Євросоюзі після ФРН, першим — з виготовлення й споживання сирів і масла. А на загал у Франції виробляється десь 1200 різновидів сирів, це навіть важко уявити. «Ми готові допомогти Україні впроваджувати найкращі європейські традиції господарювання», — запевнив Ніколя Перрен.
 
Відома компанія «Данон» сприяє запровадженню в Україні невеликих сімейних ферм. Про такий напрям її діяльності розповів представник компанії «Данон» Сергій Мовчан. Йдеться не про якусь благочинність: тут діє далекоглядна стратегія, направлена на сталий розвиток молочарства. Найпростіше догодити молокозаводу виходить, як показав світовий досвід, саме у молочнотоварної ферми, хай навіть невеликої, на кількадесят корів. Як відомо, «Данон» у Росії змушена була нещодавно прийняти рішення про закриття своїх заводів у Смоленську й Тольятті. Головна причина — не санкції через агресивну політику Росії, а саме відсутність навколо цих заводів достатньої кількості ферм, які б могли постачати свіже молоко. Сергій Мовчан розповів, що інвестиції у розвиток більше 30 сімейних ферм вже дозволили в минулому році збільшити постачання якісного молока від господарств переробнику майже на 30%. Мета — досягти французьких стандартів у цій сфері. А вони наступні. Середня кількість корів на французькій фермі — 55 голів, там господарства мають лише 170-200 га. Молочарство забезпечує у Франції 250 тис. робочих місць, а поголів’я молочних корів становить 3,7 млн. Щорічно у країні виробляється 24,6 млрд л молока, а середні надої сягають 6800 л на корову щорічно.
 
Крім іншого, сімейна ферма — це ж не тільки позитив для переробника, а й у соціальному сенсі найкращий, так би мовити, формат господарства для сільської місцевості.
 
Компанія «Данон» планує інвестувати до кінця цього року близько 200 млн грн у свій розвиток в Україні, а відтак, і в збільшення у нас робочих місць, податків, покращення бізнесового клімату. Причому це проекти переробки молочної сировини, тобто такі, що створюють додаткову вартість: розвиватимуть виробництво продукції сирної групи і дитячого харчування.
 
Французькі компанії є також виробниками обладнання для заготівлі кормів і молочарства. Зокрема, генеральний директор ТОВ «КУН-Україна» Асад Лапш розповів про техніку цієї міжнародної групи машиновиробників. Асад Лапш оптимістично оцінює український ринок: «Україні потрібні щорічні інвестиції в техніку на рівні $ 2-2,5 млрд, щоб за 5-7 років вийти на європейський рівень технічної оснащеності агробізнесу».
 
На базі передової молочної ферми у селі Сагунівка на Черкащині задля демонстрації впровадження високих технологій у молочарстві 21 липня пройшов французький День Молока. Подію організували спільними зусиллями компанії «КУН Україна», «Євраліс Семенс» та «Данон»: виробники відповідно агротехніки, насіння рослин для якісних кормів і молочних продуктів.
 
У заході взяв участь голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Він сказав, що Черкащина — провідна аграрна область, у якій, зокрема, є розвинуте тваринництво. «Молочне скотарство — дуже перспективний напрям. За останні роки щорічний приріст виробництва молока в області становить до 16 тис. т.... Ми вживаємо всіх заходів, щоб інвестор у нашому регіоні почувався комфортно», — запевнив губернатор.
 
Цю тему зачепив і директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Кваша. Він підкреслив, що Черкащина успішно залучає інвестиційні кошти у сільське господарство.
 
Відбулася демонстрація технологій на молочній фермі, які забезпечують високі стандарти виробництва продукції. Зокрема, зацікавив аграріїв показ у дії доїльної зали системи «Ялинка». Гості побували на демонстраційному полі з посівами кукурудзи на зерно і силос, сої та сорго. Наразі в господарстві «Ломовате» середній надій молока на корову перевищує 18,5 л/добу, тоді як щорічно у середньому беруть понад 6000 л з корови, і це має тенденцію до зростання.
 
Власники і працівники ТОВ «Ломовате» презентували технології, розповідали, як збиткову напіврозвалену ферму вдалося перетворити на стратегічного партнера компанії «Данон». Показала себе в дії техніка «зеленої лінійки» Kuhn: косарки, прес-підбирачі, кормороздавачі. Компанія «Євраліс Семенс» демонструвала у полі високопродуктивні гібриди силосної кукурудзи, виведені спеціально під виробництво якісного товарного молока. Не менш цікавою виявилася демонстрація у дії різноманітної кормозаготівельної техніки та показ гібридів кукурудзи (на силос і зерно), сої й сорго. Обговорювалися способи підвищення перетравності силосу великою рогатою худобою. Також весело й зі смаком пройшла дегустація гостями Дня молока продукції французьких компаній «Данон» і «Лакталіс».
 
«Україна зацікавлена у поглибленні та активізації взаємного співробітництва з Францією у молочній галузі, адже французькі компанії мають багаторічний успішний досвід роботи в Україні», — сказав голова Асоціації виробників молока України Андрій Дикун. Ну, а міністр аграрної політики й продовольства Олексій Павленко на своїй сторінці в Facebook висловив, власне, аналогічну думку: «Україні потрібний досвід Франції в організації молочного виробництва».
 
Технології молочарства на усьому технологічному шляху від кормів у полі до кінцевого споживача у супермаркеті, набуті завдяки підтримці Франції, впровадження системи стандартів Євросоюзу на молочних фермах, напевно ж, мають допомогти нам у розвитку молочної галузі України. Учасники заходу озвучили наміри використати у власних господарствах французькі технології молочарства, передовий досвід інвестування у тваринництво.
 
Коментар
 
Асад ЛАПШгенеральний директор компанії «КУН-Україна»
— Перш ніж прийти в «КУН-Україна», я керував агрохолдингом. І добре знаю, як мислить агровиробник. Спочатку ним закуповується насіння, потім добрива й засоби захисту рослин. А сільгосптехніка — це вже потім, це ніби така собі інвестиція у майбутнє. Але якщо агрогосподарство рік-два не поновлює свій технопарк, на третій рік воно опиняється у дуже нелегкій ситуації.
 
Факт у тім, що Україні потрібно дуже багато сільгосптехніки. Kuhn продає тут приблизно на $ 0,7-1,2 млрд техніки в рік. Торік ця цифра зменшилася, звісно, до приблизно $ 250 млн. У цілому ринок техніки в 2014-2015 роках істотно впав у зв’язку з усім нам відомими подіями. Але вже цього року ми відчуваємо зростання, хоча далекі усе ще від нашого звичайного рівня. Ми — найбільший виробник причіпної техніки у світі, а тепер входимо й у самохідний сегмент. Тож Kuhn пропонує дуже широкий вибір машин і агрегатів: більш ніж 3 тис. моделей у 10 сімействах агротехніки.

 

 21 лютого 2024
На поточному тижні в Україні намітилася тенденція зниження відпускних цін на білоголову капусту.
На поточному тижні в Україні намітилася тенденція зниження відпускних цін на білоголову капусту.
21 лютого 2024
 21 лютого 2024
Агрохолдинг KSG Agro через ТОВ «Стронг Інвест», яке відповідає у холдингу за бізнес з вирощування свиней, та компанія «Генесус Україна» уклали річний контракт на поставку 3,5 тис. голів свиней канадської генетики Genesus.
Агрохолдинг KSG Agro через ТОВ «Стронг Інвест», яке відповідає у холдингу за бізнес з вирощування свиней, та компанія «Генесус Україна» уклали річний контракт на поставку 3,5 тис. голів свиней канадської генетики Genesus.
21 лютого 2024
 21 лютого 2024
Станом на 20 лютого 2024 року середня ціна на молоко сировину в Україні склала 14,19 грн і знизилась на 13 коп. за останній місяць.
Станом на 20 лютого 2024 року середня ціна на молоко сировину в Україні склала 14,19 грн і знизилась на 13 коп. за останній місяць.
21 лютого 2024
 21 лютого 2024
Прогрес у протидії корупції є ключовою умовою не тільки на шляху набуття Україною членства в ЄС і НАТО, а й критично важливим завданням під час воєнного стану. Щоб зменшити корупційні ризики у земельних відносинах та посилити захист прав землевласників та замлекористувачів, Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) надасть 5,6 млн грн фінансування на розробку та втілення проєкту із запобігання корупції  та рейдерству.
Прогрес у протидії корупції є ключовою умовою не тільки на шляху набуття Україною членства в ЄС і НАТО, а й критично важливим завданням під час воєнного стану. Щоб зменшити корупційні ризики у земельних відносинах та посилити захист прав землевласників та замлекористувачів, Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) надасть 5,6 млн ...
21 лютого 2024
 21 лютого 2024
Відомо, що від якості підготовки ґрунту залежить подальший розвиток культур, а згодом і майбутній врожай. Тому особливо важливо правильно підготувати ґрунт навесні перед посівом. Ключову роль на цьому етапі сільськогосподарських робіт відіграє техніка для передпосівного обробітку. Вона має бути надійною і якісно виконувати свою роботу.
Відомо, що від якості підготовки ґрунту залежить подальший розвиток культур, а згодом і майбутній врожай. Тому особливо важливо правильно підготувати ґрунт навесні перед посівом. Ключову роль на цьому етапі сільськогосподарських робіт відіграє техніка для передпосівного обробітку. Вона має бути надійною і якісно виконувати свою роботу.
21 лютого 2024
 21 лютого 2024
В умовах триваючої суперечки з Польщею щодо експорту української агропродукції та блокування кордону Україна планує створення додаткового маршруту експорту через р. Дунай.
В умовах триваючої суперечки з Польщею щодо експорту української агропродукції та блокування кордону Україна планує створення додаткового маршруту експорту через р. Дунай.
21 лютого 2024

Please publish modules in offcanvas position.