ТПро це повідомила пресслужба Ristone Hodling у Facebook.
Зазначається, що ключовим елементом інвестиційного проєкту є будівництво нової лінії дистиляції та зневоднення потужністю 60 т/добу. Це сучасний технологічний комплекс, призначений для отримання біоетанолу найвищого ступеня очищення.
«Нове будівництво стартувало в лютому 2025 року. За цей час підприємство вже встигло завершити всі заплановані етапи реконструкції існуючих цехів: модернізація охопила котельню, підрозділи підробки та варильне відділення. Крім того, для забезпечення стабільності та якості виробничого процесу була встановлена нова сучасна система підготовки води та змонтовано новий газогін», – зауважили у компанії.
Читайте також: Україна матиме власне виробництво біоетанолу – експерт
Разом з цим, наразі завод проходить етап глибокої модернізації лінії з виробництва спирту етилового неденатурованого, планова потужність якої буде 36 т/добу. На відміну від технічного (денатурованого) спирту до нього не додають спеціальні хімічні речовини (денатуранти), які роблять його непридатним для споживання.
Загалом, керівництво Ristone Holding та ТОВ «Косарський спиртозавод» планує завершити нове будівництво наприкінці жовтня 2025 року. Повноцінний запуск виробництва та початок роботи оновленого підприємства очікується в період із листопада-грудня 2025 року.





