Чому з насінням ТМ Pioneer працювати вигідно та зручно?

Чому з насінням ТМ Pioneer працювати вигідно та зручно?

/ Актуальні статті / Четвер, 09 липня 2020 10:30

Соняшник та кукурудза бренду Pioneer, які пропонує компанія Corteva Agriscience, — це один із суттєвих чинників успішного господарювання в усіх ґрунтово-кліматичних зонах України. Про те, завдяки яким якостям вони дають стабільно високі врожаї та чому в цьому році з насінням ТМ Pioneer стало працювати ще зручніше, розповідає головний агроном ТОВ «П’ятидні» Роман Цизь.

Коли я прийшов у господарство, ми обробляли близько 4 тис. гектарів, а зараз вже маємо 18 тис. гектарів у кількох районах Волинської області. Ми не стояли на місці, а вдосконалювали свою роботу та досягали ліпших результатів.

 

13 428 58 2

Роман Цизь, головний агроном ТОВ «П’ятидні»

 

Є з чим і над чим працювати. Ми з року в рік успішно й стабільно вирощуємо пшеницю та ріпак озимі, сою, соняшник, кукурудзу, буряк цукровий. Маємо ще трішки пшениці ярої та гороху. Мені як агроному завжди є з чим тут працювати, вирішувати конкретні завдання на конкретному полі, які дуже різняться. Адже навіть ґрунти у нас неоднорідні. Є щось схоже на чорнозем, є глина, пісок, торф, різний рельєф, горби та яри.

Якщо не форс-мажор, то погода не проблема. Попри те, успішно працюємо, вирішуємо завдання. І на погоду я не скаржитимуся. Якщо не форс-мажор — посуха, буревії чи град, то від погоди ми залежимо відсотків на 15. Так, стало менше опадів, але ж ми не працюємо в теплиці. Проблема скоріше в тому, що ці опади нерівномірно розподілені. Може, два місяці не бути дощів, а потім за добу випаде 20–80 мм. А 80 мм — це вже непродуктивна волога.

Рік видався непростим, та завдяки технології та якісним продуктам ми даємо раду погодним викликам. Можливо, цього року буде дещо гірше з ріпаком озимим та пшеницею, але сподіваємося на добрий урожай кукурудзи, соняшнику та сої. Принаймні маємо досить непогані сходи.

Насіння завжди якіснеНасіння ТМ Pioneer, особливо кукурудзи, використовуємо дуже давно. Понад 15 років у господарстві сіють гібриди цього бренду. Пам’ятаю, був такий гібрид кукурудзи ПР39Д81, ми його багато років вирощували… І практика показує: насіння кожного гібрида бренду Pioneer® — це досконалий посівний матеріал. А фахівці компанії завжди підкажуть та допоможуть. Вони приїжджають безпосередньо на поле та за потреби розповідають про технологічні нюанси. Наші зауваження та побажання завжди беруться до уваги. Загалом нам до вподоби працювати з цією компанією.

13 428 58 1

Бренд гарантує. Ще раз наголошу: насіння ТМ Pioneer стабільно якісне. Маю на увазі ретельно очищену фракцію, досконале протруювання. На жаль, у посівному матеріалі деяких інших компаній інколи можуть бути сторонні домішки. Також може бути погане протруювання, що позначається на якості посіву. Адже за неналежного нанесення протруйників оброблене ними насіння пилить або залипає на посівні диски — і доводиться їх чистити. У нас була подібна ситуація.

Спочатку у мене було певне упередження щодо посівного матеріалу ТМ Pioneer, виробленого в Україні. Ми взяли невелику кількість, спробували і побачили, що з якістю все гаразд. І тепер для мене немає особливої різниці, де вироблене насіння цього бренду. Воно все чудове.

Кукурудзяні справи. Під кукурудзу в господарстві відведено 4 тис. гектарів. І гібриди ТМ Pioneer відповідають нашій технології вирощування цієї культури. Зокрема, завдяки тому, що вони дуже добре віддають вологу в полі. І, що важливо, вони чудово поводяться на сушильних комплексах, елеваторах. Річ у тім, що є зерно кукурудзи, яке під час сушіння дуже дробиться. Здавалося б, хороший гібрид, збираємо добрий урожай, а лаборанти на елеваторі кажуть мені: «Якщо можна, не сій його більше, бо під час сушіння пошкоджується дуже багато зерна». З гібридами бренду Pioneer® зазвичай такого не буває.

Врожайність, вологовіддача, добре сушіння. Ми сіємо в основному кукурудзу з ФАО 250-300 — і це здебільшого гібриди ТМ Pioneer. Загалом гібриди цього бренду займають більш як половину площ під кукурудзу. Так, П8816, П8567 — це наші основні гібриди. П8816 на великих площах стабільно дає 10 т/га. А може дати і близько 15 т, як це було на площі 120 га кілька років тому.

Весь час ми випробовуємо нові гібриди, висіваємо їх на невеликій площі. Критерії для відбору ті самі: висока продуктивність, добра вологовіддача та безпроблемне сушіння. І щось цікаве в портфоліо Pioneer® обов’язково з’являється. Так, був період, коли для нашої зони не було особливих новинок, та зараз щосезону пропонують сильні гібриди в потрібному для нас сегменті. Так що, є з чим працювати.

Живимо інтегровано. Ми зазвичай практикуємо оранку. А що ж до системи живлення кукурудзи, то добрива вносимо інтегровано. Спочатку робимо аналіз ґрунту — маємо свою лабораторію. Восени, як правило, вносимо безводний аміак, також даємо фосфор та калій і культивуємо ґрунт. Навесні знову проводимо культивацію, здійснюємо посів та внесення ґрунтового гербіциду. Потім використовуємо страховий продукт, по 5 листку підживлюємо КАС. У нашій зоні проблему становить стебловий метелик, тож обробляємо посіви відповідним інсектицидом.

Врожайний кошик. Соняшник бренду Pioneer® теж високої якості. Так, ранній високоолійний гібрид П62ЛЛ109 сіємо вже четвертий рік поспіль. Почали з площі 27 га, та коли отримали 46 ц/га, то одразу запустили в масштабне виробництво. Крім хорошої врожайності він ще добре віддає вологу — для мене це два основні показники. Торік змолотили весь соняшник без десикації. Зараз цей гібрид займає приблизно 30% площ під соняшник. Також сіємо цю культуру за технологією ExpressSun™, зокрема, такий хороший гібрид, як P64LE25.

13 428 59 2

Прямо — це зручно. Нині дуже зручно працювати з Торговими Агентами Pioneer®. Це завдяки і прямим продажам, і представникам компанії. А коли взаємодіяли через дистриб’ютора, то з поставками завжди були якісь проблеми. Скажімо, мені потрібно 500 посівних одиниць якогось гібрида, а мені кажуть, що немає такої кількості або немає насіння, обробленого інсектицидом, чи ще щось. Я пам’ятаю, як минулого року не міг отримати 300 одиниць П8816, хоча дистриб’ютори бронювали його для господарства. Я став шукати чим замінити. А потім цей гібрид раптом з’являється...

Повна прозорість та впевненість. А в цьому сезоні все просто та зрозуміло. Ми в жовтні зробили замовлення і без жодних складнощів отримали своє насіння. У цьому сенсі важливий і повний інформаційно-логістичний супровід: де те насіння перебуває, коли буде доставлено тощо. Я цілком упевнений, що вчасно отримаю якісне насіння безпосередньо від виробника. Також дуже зручно, що ціни на продукцію ТМ Pioneer у гривні.

Коментар

13 428 59 1Сергій ПАВЛЮК, Торговий Агент ТМ Pioneer у Волинській області:

— Одразу скажу, що ТОВ «П’ятидні» відзначає найвищий рівень технологій та господарювання. Головний агроном Роман Цизь — це людина і професіонал з великої букви, він веде рослину з початку до кінця. І є дуже показовним, що компанія Corteva Agriscience давно та плідно співпрацює з цим провідним господарством. Наприклад, у посівах кукурудзи, скажімо, гібриди ТМ Pioneer займають левову частку, соняшник – теж у пошані.

Дуже важливо піймати вологу, вчасно та в стислі строки відсіятись — і завдяки прямим продажам цьогоріч ми забезпечили поставку всього насіння до середини-кінця березня. Перевагою моделі прямих продажів якраз є те, що ми відвідуємо господарства не лише як агрономи-консультанти, а можемо одразу й продати насіння. Ми знаємо поля, знаємо технологію вирощування і пропонуємо найкращі для конкретних умов та потреб гібриди.

Цього року все насіння було на складах господарств до початку посівної, а для фермера це велика справа. Очевидно, що прямі продажі — це висока оперативність. Був у мене випадок, коли зателефонував увечері фермер, мовляв, у нього закінчується насіння — і наступного вечора воно вже в нього було, сівалка лише годину простояла. Загалом клієнти вчасно отримують потрібний їм посівний матеріал напряму від виробника, а також предметний супровід та консультації щодо кожного гібриду.

 

Записав Олекса Стерній

БІЛЬШЕ НА WWW.PIONEER.UA

® Торгові марки Dow AgroSciences, DuPont, Pioneer чи їх

афілійованих структур або відповідних власників. © 2020 Corteva.

svidome

 22 вересня 2021
Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування», який запроваджує плату за проїзд вантажних автомобілів по дорогам державного значення.
Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування», який запроваджує плату за проїзд вантажних автомобілів по дорогам державного значення.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
Сьогодні, 22 вересня, уряд ухвалив постанову про вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) з доопрацюванням 1 день.
Сьогодні, 22 вересня, уряд ухвалив постанову про вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) з доопрацюванням 1 день.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
В Україні необхідно на рівні закону повернути в бюджетний кодекс пункт про те, що на підтримку АПК з бюджету в рік надають не менше 1% аграрного ВВП.
В Україні необхідно на рівні закону повернути в бюджетний кодекс пункт про те, що на підтримку АПК з бюджету в рік надають не менше 1% аграрного ВВП.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
За підсумками восьми місяців, в Україні було вироблено 6 млн 35,2 тис. т молока усіх видів, що на 6,2% менше проти відповідного періоду минулого року. Це обумовлено стрімким скорочення обсягів в господарствах населення та недостатнім забезпеченням з боку промислового сектору.
За підсумками восьми місяців, в Україні було вироблено 6 млн 35,2 тис. т молока усіх видів, що на 6,2% менше проти відповідного періоду минулого року. Це обумовлено стрімким скорочення обсягів в господарствах населення та недостатнім забезпеченням з боку промислового сектору.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
В АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» фіксують суттєві порушення в усіх сферах діяльності за період з листопада 2020 року по вересень 2021 року.
В АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» фіксують суттєві порушення в усіх сферах діяльності за період з листопада 2020 року по вересень 2021 року.
22 вересня 2021
 22 вересня 2021
Росія продовжила заборону на імпорт низки продовольчих товарів з України.
Росія продовжила заборону на імпорт низки продовольчих товарів з України.
22 вересня 2021
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.