agro business 160 160

Механізм дії фунгіцидів різноманітний і багато в чому визначає швидкість розвитку і рівень набутої стійкості (резистентності) патогенів. Чим більша кількість генів керує процесами, на які впливає фунгіцид, тим повільніше формуються резистентні штами грибів.

З усієї кількості збудників насіння найчастіше на пшениці спостерігається зараження насінням летючої, твердої сажки та фузаріозом.

Зараження хворобами соняшнику значною мірою впливає на нормальний його ріст, розвиток і врожайність. До найшкідливіших хвороб соняшнику належать фомопсис, біла, сіра та суха гнилі, несправжня борошниста роса, фомоз, вертицільоз й ін.

Ситуація з рентабельністю вирощування у 2022 році (цінами на зерно, логістикою перевезення) така, що ранні зернові культури (озима пшениця, озиме жито, ячмінь тощо) можна вирощувати тільки у збиток. Якщо ситуація не зміниться, то сіяти озиму пшеницю, озиме жито восени 2022 року ніхто не буде собі у збиток. Вихід — потрібно продавати не зерно (сировину), а продукти із зерна з доданою вартістю. Але за 20 останніх років так цього не сталося. Можливо, не були створені умови

Незважаючи на складну ситуацію в країні, виробники овочів демонструють своє відповідальне ставлення до забезпечення народу України харчовими продуктами. Продовольча безпека нашої держави є не менш важливим фронтом для нашої перемоги! Зрозуміло, що для нормального розвитку рослинам потрібні елементи живлення, оптимальна температура ґрунту й повітря та наявність вологі. Але сприятливі умови для розвитку очікують не тільки культурні рослини, які ми вирощуємо. На оптимальні умови для власного розвитку (температура, вологість тощо) очікують, зокрема, і таки небезпечні фітопатогенні організми, як збудники фітофторозу та пероноспорозу. Ці хвороби вже проявили себе торік, завдавши збитків і втрат частини врожаїв. Тож крім добрив і вологи рослини потребують і надійного захисту.

В Україні відмінні результати демонструє інноваційний препарат для захисту зернових культур від Syngenta.

Весна сезону 2022 року в багатьох регіонах України й досі не радує теплом. Такі погодні умови дуже сприяють розвитку ооміцетних грибів.

Отримання сталих урожаїв озимих зернових культур на території України стає дедалі складнішим завданням для аграріїв. По-перше, дуже змінилися погодно-кліматичні умови на території нашої країни. Кожна пора року вносить свої корективи, передбачити які просто неможливо. По-друге, нестабільність економічної ситуації суттєво впливає на рівень рентабельності зернових колосових культур, і, як би прикро це не було, ми нічого не можемо з цим вдіяти. Єдине, що нам до снаги, так це проаналізувати ці чинники й намагатися максимально врахувати їх у подальшій роботі. Спробуємо проаналізувати погодно-кліматичні умови минулого року і їх вплив на фітопатологічну ситуацію та визначити, яких чинників ризику ми можемо уникнути й завдяки чому.

За даними дослідницької компанії Kynetec (Іncorporating Kleffmann Group), площа посівів соняшнику 2020 року становила 6,25 млн гектарів, що на 450 тис. більше проти минулого року. Варто зауважити, що площі соняшнику, зосереджені переважно в зоні Степу, нині поступово розширюються у західних і північних областях України, що зумовлено змінами клімату й рентабельністю вирощування цієї культури. Водночас сівозміни на Півдні та Сході є короткоротаційними та перенасиченими соняшником, а подекуди його вирощують у монокультурі. Отже, фітосанітарний стан полів погіршується, що сприяє розвитку основних хвороб.

Новий нетиповий сільськогосподарський сезон очікувано болісно вдарив по гаманцю агровиробника. Очевидно, що у 2021 році чимало фермерів спробує мінімізувати витрати на вирощування сільгоспкультур, ураховуючи погодні ризики. Не доведи Господи, знову доведеться збирати по три тонни кукурудзи та по півтори — соняшнику…

Please publish modules in offcanvas position.