Ідеї & тренди

Фермер і магістр агрономії Богдан Костів працює у родинному господарстві ФГ «Костів», розташованому у селі Поляни Золочівського району Львівщини. Сім’я Костівих вирощує органічні продукти: сочевицю, гречку, овес, ячмінь, пшеницю, льон, а також менш розповсюджені чорнушку, амарант, гуньбу, конюшину, голомшу (спельту), гірчицю тощо. У Костівих в обробітку — лише 33 га.
Мода на здорове харчування відкриває додаткові можливості для агробізнесу. Зокрема, застосування молодих паростків (так званий мікрогрін) відкрило чергову сторінку в історії кулінарії та нові ніші платоспроможного попиту.
Зубок часнику до сала чи в борщ — це не лише патріотично, а й корисно для здоров’я. Зміцнює імунітет людини, вбиває шкідливі бактерії. Часник — може, найцінніший в усій овочевій групі продукт і доволі цікава ніша в агробізнесі. Але з ним часто відбуваються цінові пертурбації, коли не знаєш — заробиш…
Вирощування овочів — досить прибуткова справа, до того ж для удосконалення та розширення цього бізнесу в Україні є всі можливості. Наразі поряд із традиційним більшої популярності набуває органічне землеробство та овочівництво зокрема. Які вони — будні українських фермерів-овочівників?
Амарант не вимагає особливих умов вирощування і, тим не менше, дає високий рівень урожайності.
Компанія «Терра» з Харківщини — відомий в Україні та на світових ринках виробник круп’яної продукції. Тому довідатися про те, що під цим брендом виробляються ще й органічні овочі, було несподіванкою.
Глобальні зміни клімату тривожать уже не лише науковців, але й агровиробників. Адже через аридизацію кліматичних умов 17 регіонів України перетворилися на зони ризикованого землеробства.
Згадаймо, ще якийсь десяток років тому ягідний бізнес багатьма не сприймався як щось серйозне. Нині ж це ціла велика індустрія з доволі складним власним виробництвом і переробкою, експортом та логістикою. Світовий тренд екологізації харчування та життя, який, нарешті, захопив і українського споживача, забезпечує ягідництву привабливі перспективи розвитку.
Амарант — дієтичний продукт, оскільки в ньому немає цукру. Від продуктів всіх злакових культур він відрізняється відсутністю глютену, що робить його основою для продуктів харчування хворих на целіакію.
Україна завдяки натуральності вітчизняної продукції має шанси завоювати нові ринки Європи.
Відомо більше 100 видів амаранту. Він зустрічається як бур’ян, часто називають його щириця. У той же час амарант є найдавнішою зерновою культурою, що вирощується у багатьох країнах.
Етап становлення органічного виробництва в Україні, вочевидь, дещо затягнувся. Вже й законодавство відповідне створене, і агротехнології відпрацьовані, і нехімічні ЗЗР надходять на національний ринок у достатній кількості.

Please publish modules in offcanvas position.