soniashnyk

Ідеї & тренди

Першопрохідці в цій делікатній справі вже є — село Леляки Жмеринського району Вінницької області, де понад рік вирощують креветки. Експериментальну ферму розмістили в приміщенні колишньої хутряної фабрики, яке більше 10 років не використовувалося. Там започаткували технологію виведення королівської креветки в закритому приміщенні.
Окрім високої продуктивності, біоенергетичним культурами притаманна невибагливість до ґрунтово-кліматичних умов, що дозволяє вирощувати їх на малопродуктивних землях, уникаючи конкуренції з вирощуванням традиційних сільськогосподарських культур.
«Агробізнес Сьогодні» багато пише про нетрадиційні нішеві культури, які зараз активно вирощують українці. Невипадково нас зацікавив господар, який втілює новітні технології садівництва: вирощує банани, ананаси, лимони, папаю, фейхоа та ще близько двадцяти інших тропічних і субтропічних рослин. В одній людині поєдналися таланти селекціонера-дослідника, інженера, дбайливого фермера й менеджера. Це й…
Підвищити ефективність біогазової промисловості може використання дігестату — відходів переробленої органічної маси, що залишаються після виробництва біогазу. За умов правильного менеджменту живлення, дігестат може виступити драйвером ринку органічних добрив.
Вирішенням проблеми створення сировинної бази для виробництва твердих видів біопалива є вирощування нових видів швидкорослих дерев (верба, тополя, акація, сосна та інші) та багаторічних рослин (міскантус, свічграс, сіда, топінамбур та інші), що дасть змогу щорічно отримувати необхідну кількість високоякісної біомаси. Біомаса цих рослин на час збирання не містить великої кількості…
Одним із найбільш актуальних викликів для України є загроза її навколишньому природному середовищу. Інтенсивні технології у тваринництві, птахівництві, землеробстві призвели до екологічних й економічних криз. Нинішня ситуація сформувалась у результаті нехтування законами відтворення біологічних ресурсів.
Ідеї & тренди - П'ятниця, 27 грудня 2019 15:04

А у нас є біогаз! А у вас?

Україна має всі можливості, щоб виробляти біогаз у великих кількостях: сировини не бракує, умови для побудови заводів у нас кращі навіть, ніж у Данії, де біогаз застосовується найбільше у Європі. Його можуть генерувати не лише агрохолдинги чи тваринницькі комплекси, а й невеликі фермерські господарства і навіть приватний дачний сектор.
Франція є найбільшим експортером насіння кукурудзи у світі та найбільшим виробником сорго в Євросоюзі. Нещодавно Французька федерація виробників насіння кукурудзи і сорго запросила аграрних журналістів на зустріч з експертами зерноринку цієї країни. Обговорення перспектив вирощування кукурудзи та сорго в Україні відбулося в Києві в офісі Франко-української торгово-промислової палати.
У загальній структурі площ під енергетичними рослинами в Україні міскантус сьогодні займає лише 15% (найпопулярнішою енергетичною рослиною є верба — 76,9% від загальної кількості площ під енергокультурами).
Нова хвиля енергетики пов’язана з кращим використанням ресурсів, поновлюваних у тому числі. Гарна сировина для біопалива наявна в Україні у чималій кількості. Це — лушпиння соняшнику, тріска деревини, солома зернових культур… З них робляться, зокрема, гранульовані пелети. Сьогодні в Україні працює близько 500 виробників таких паливних гранул. Серед переваг цього…
Минуло кілька років з моменту запуску вітчизняного супутника Січ-2. Час підбити певні підсумки цієї справді титанічної роботи. Чому титанічної?
Скасування мораторію та відкриття обігу ринку земель сільськогосподарського призначення уже не є таким болючим. Дискусія цього року перемістилась у площину експертних думок: де взяти кошти? Як унеможливити концентрацію в одних руках? Як боротись з рейдерством? Дати відповіді на ці питання спробували адвокати, податківці, експерти ринку на IV Аграрній юридичній конференції,…

Please publish modules in offcanvas position.