Агрономія Сьогодні

Сучасні технології вирощування бобових мають базуватися на керуванні процесами забезпечення високої зернової продуктивності та якості зерна й спрямовуватися на максимальне використання біологічного потенціалу продуктивності культури.
Кінець року — гарячий час для того, щоб встигнути придбати необхідний запас насіння ярих культур, особливо кукурудзи. Відомо, що за останні роки вона набула статусу найбільш рентабельної культури у сівозміні, якщо підійти до справи вчасно та розсудливо. Тож за якими критеріями потрібно обирати посівний матеріал «королеви полів»?
Сапропель у перекладі з давньогрецької — мул, що гниє, це органо-мінеральні донні відкладання прісноводних водойм, що за тривалого періоду утворилися внаслідок розкладання рослин і тваринних організмів або з привнесеними у проточні озера органічними залишками. За своїми властивостями він наближений до торфу й часто залягає під шаром торфу.
Біопрепарати здатні впливати на економічність процесу водоспоживання. Це є непрямим доказом відсутності прямого кореляційного зв’язку урожаю біомаси та насіння.
Запитайте пересічного агронома, чи хотів би він, щоб на полі у нього щороку росли сидерати. І, швидше за все, ви отримаєте ствердну відповідь. Ще б пак, адже це безкоштовне органічне добриво, яке оздоровлює ґрунт, збагачує його поживними речовинами, розпушує, допомагає зберегти вологу та робить багато інших, не менш корисних речей.…
Основними причинами збільшення виробництва сої і продуктів її переробки в Україні стала велика експортна привабливість та цінова перевага на світовому ринку завдяки неослабленому попиту імпортерів на цю продукцію.
В умовах економічної кризи та необхідності стабілізації виробництва продукції рослинництва різко зростає роль науково обґрунтованого чергування культур у сівозміні.
Відповідно до кліматичних зон об’єктивність оцінювання тривалості вегетаційного періоду в Україні буде підвищуватися з півдня на північ, але важливим є виявлення строків збирання, які здатні найкраще диференціювати генотипи за вологою зерна. За останні 20 років час початку збирання кукурудзи в Степу дуже змінився і відбувається на 3–4 тижні раніше, ніж…
У середньому за роки наших досліджень сирої клейковини в зерні неудобрених рослин сорту Кольчуга містилося на 6,1 відносних відсотків (в. в.) менше, порівнюючи з фоновим унесенням мінеральних добрив у дозі N30P30 до сівби. Проведення позакореневих підживлень посівів в основні періоди вегетації рослин пшениці озимої по зазначеному фону удобрення сприяло збільшенню…
Соняшник — культура інтенсивного мінерального живлення, а тому технологія вирощування його вимоглива до запасів поживних речовин у грунті. Через це його розміщують на найкращих грунтах лісостепової і степової зон України після кращих попередників, якими є озима пшениця, що її вирощують по чорних та зайнятих парах, кукурудза на силос та зернобобові культури.
Серед різних типів стеблових гнилей кукурудзи, що трапляються на території України (фузаріозна, вугільна, біла, бактеріальна), фузаріозна є найпоширенішою і найнебезпечнішою. Особливої шкоди ця хвороба завдає в центральних і західних областях.
Цілком очевидним є потреба інтенсифікувати технологію вирощування нуту, як наприклад це зроблено для іншої бобової культури — сої. Адже невирішеним питанням є контроль бур’янів.

Please publish modules in offcanvas position.