soniashnyk

Агрономія Сьогодні

Серед різноманітних меліоративних заходів, спрямованих на поліпшення якості сільськогосподарських угідь, вапнування ґрунтів посідає одне з чільних місць у системі інтенсивного землеробства.
Глобальні зміни клімату на Землі розпочалися не вчора, проте за останні кілька років вони набрали загрозливого для агровиробництва характеру.
«Квітка сонця» видається культурою не дуже вибагливою до агрофону. Це пояснюється її відносною посухостійкістю і «живучістю». Насправді усі характеристики стійкості соняшнику та здатності формувати прийнятний урожай мають під собою чітку мінеральну основу. Саме від правильно організованого живлення цієї культури, і в тому числі весняного внесення добрив залежить стан посівів впродовж…
Знаєте, якщо вчасно дати селітру — просто душа радіє. Буквально за декілька днів пшениця аж оживає, — дещо романтично описує власні польові спостереження фермер із Кіровоградщини. Випадковий попутник вирощує озиму пшеницю всього лишень на площі 30 га. Ясна річ, заощаджує на чому можна, в тому числі і на мінеральному живленні…
Формування високопродуктивних посівів зернових потребує значного, ніж у інших культур, регулювання численних факторів, що визначають високий біологічний і господарський урожай.
У зоні Степу стримувальним фактором отримання високих і стійких урожаїв є дефіцит вологи в ґрунті. Проте ефективність мінеральних добрив під пшеницю озиму залишається високою. Це пов’язано з тим, що за осінньо-зимовий період у ґрунті накопичується значна кількість продуктивної вологи, яка інтенсивно використовується рослинами навесні та у літній період.
Останнім часом боротьба агрономів із бур’янами набула особливої гостроти. Надто це стосується посівів ярих просапних культур, які, на відміну від суцільних посівів ранніх зернових, мають значно нижчі можливості для пригнічення конкурентів. Окрім цього, додаткових бонусів бур’янам надає майже повсюдне порушення сівозміни (соняшник по соняшнику, кукурудза по кукурудзі), нехтування належним обробітком…
На сьогодні на сучасний агрофітоценоз відчутно впливає потепління клімату, яке не варто недооцінювати та залишати поза увагою. Враховуючи те, що ці зміни набувають усе більш сталого характеру, необхідно забезпечити відповідне реагування на них, яке повинно бути, зокрема, спрямоване на удосконалення технологій вирощування пшениці озимої.
Одним із найважливіших завдань у зоні нестійкого і недостатнього зволоження є накопичення і збереження ґрунтової вологи за осінньо-зимовий період.
Ця копалина має важливі властивості, які роблять її цінною та зручною сировиною для аграрного виробництва. Крім того, торф знову привертає до себе споживацьку увагу як енергоносій, особливо у сільській місцевості.
Навіщо мені ще з тією косаркою гратися… Обробимо «раундапом» та й усе, — розповідає власник господарства, у якому періодично висіваються сидерати. Його сусід без жодної тіні сумніву так само періодично палить стерню, а усі питання із бур’янами вирішує за допомогою термоядерних препаратів сумнівного походження. Виходить такий собі «ноу-тілл», щоправда, без…
Розповідати про посуху та її форми нині немає потреби, всі вже добре засвоїли її особливості. Актуальними є інші питання: чому вона виникає, що їй можливо протиставити, як мають діяти аграрії, аби не нести збитків від посухи? Спробуємо підійти до аналізу проблеми послідовно й комплексно.

Please publish modules in offcanvas position.