Агрономія Сьогодні

Минулого року агровиробники в багатьох регіонах України буквально не знали, куди зсипати кукурудзу. У центральних та західних областях понасипало по 120–140 ц/га на коло, що зумовило додаткові труднощі зі збиранням, логістикою та післязбиральною доробкою зерна. Причиною такого, усе ж таки приємного, явища став збіг декількох факторів: сприятливих погодних умов та…
Основні напрями сучасної селекції кукурудзи дають змогу істотно підвищити її прибутковість.
Керівник ФГ «Імпульс» Олександр Пастушенкоу селі Томашівка, що на Уманщині Черкаської області обробляє порівняно невелику площу — приблизно 200 га. Тут переважно вирощуються озимі зернові, соняшник, цукрові буряки та час від часу кукурудза. При цьому фермер збирає вельми непогані врожаї — до 14 т кукурудзи, в межах 600 ц/га цукрових буряків,…
Осінь - це час формування майбутнього врожаю озимих культур. І саме зараз важливого значення набуває здійснення організаційно-господарських і агротехнологічних заходів, зокрема, застосування сівозміни з правильним чергуванням культур, добір сортів з урахуванням їх особливостей, оптимізація систем обробітку ґрунту та удобрення, підготовка високоякісного насіння, вибір строків і способів сівби тощо.
Агрономія Сьогодні - Четвер, 07 листопада 2019 14:34

Захист для соняшнику

Яких агротехнічних заходів потрібно дотримуватись, щоб посіви соняшнику були здоровими.
Сучасні технологічні підходи до планування вирощування озимих культур — пшениці та ріпаку — забезпечують стійкі рівні їх врожайності.
Найефективнішим заходом контролю рівня поширеності бур’янів у різних агрофітоценозах сівозміни залишається основний обробіток ґрунту, питома частка якого в загальній системі заходів із контролю їх становить майже 60%.
В сучасних умовах прибуткове ведення сільськогосподарського виробництва не можливе без всебічного аналізу доцільності кожного агротехнічного заходу технологій вирощування польових культур, у тому числі й ячменю ярого.
Європейські вчені б’ють на сполох — скорочення популяцій диких бджолиних сімей ставить під загрозу не лише екологічний баланс, але й врожайність багатьох сільськогосподарських культур.
Основною метою агрохімічного обґрунтування врожаю сільськогосподарських культур є визначення необхідних доз органічних та мінеральних добрив для одержання запрограмованого врожаю. Загальновідомо, що ефективність внесених добрив визначається коефіцієнтом (відсотком) їх використання культурою, а його залежність дуже багатофакторна і досить складна. Фактори, які впливають на ефективність використання внесених добрив, можна розділити на екологічні…
Понад 6 млн га, засіяних «квіткою сонця», — найкраща ілюстрація популярності цієї культури серед українських агровиробників. Вона дає змогу заробити гарантовані (великі чи маленькі — питання інше) гроші навіть за тих умов, у яких не можна вирощувати нічого, окрім озимих зернових.
Система обробітку ґрунту під овочеві культури залежить передусім від місця розміщення їх в сівозміні, тобто від попередника. В господарствах, де овочі вирощують на невеликих площах, їх розміщують у польових або кормових сівозмінах. При цьому враховують різне ставлення окремих культур до органічного удобрення. Одні дають кращий урожай у перший рік внесення…

Please publish modules in offcanvas position.