Інна РІВНЕНСЬКА, спеціально для "АС"
Ми так на них сподівалися — на реформаторів у владі. А вони звідти тікають. Спочатку Павло Шеремета, потім іноземні фахівці. Останню бурю сколихнув Олександр Боровик.
Користуючись тим, що з аграріями активно спілкувалася минулого тижня новий молодий заступник міністра фінансів України Олена Макеєва, пробуємо розпитати, як їй ведеться на чиновничій посаді. Чому ж, на її думку, спеціалісти, потенційні реформатори так швидко втікають із влади? І ось яку відповідь отримали.
Ірина САДОВА, спеціально для "АС"
Ви ж, звичайно, бачили старого літака одразу біля Одеської траси поблизу Глевахи. Так-от, своїми колесами, підпертими бетонною плитою, він буквально стоїть на ділянці щонайцінніших українських чорноземів, офіційно визнаних національним надбанням.
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС"
Складнощі посівної-2015 небувалі: російська агресія, не надто оптимістичний загальний стан економіки, обмежене фінансування… Хоча є й деякі позитивні моменти. Та як би там не було, сіяти все одно треба.
Редакція «Агробізнесу сьогодні» друкує цю статтю в порядку дискусії. А ви, шановні читачі, як вважаєте? Чи агрохолдинги вичерпали свій потенціал? Сприятимуть вони подальшим реформам у сільському господарстві чи навпаки? Наше видання готове оприлюднити широкий спектр думок щодо цього питання. 
 
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС"
Занадто великі господарства виявилися нестійкими до криз і викликів часу. Значна концентрація аграрного виробництва заважає повністю реалізувати можливості сільського господарства України. А споживацька психологія «агроімперій» щодо держави й невиконання ними своїх фінансових та соціальних зобов’язань роблять холдинги небезпечними для бізнес-клімату в суспільстві.
altЗначна частина земель сільськогосподарського призначення в Україні здається в оренду. Тому актуальним є поліпшення законодавчої підтримки відносин, які поєднують орендарів і орендодавців. Черговий законопроект у цій сфері підготовлений в урядових структурах. Він має назву проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення».
Наскільки він відповідає запитам українських аграріїв, суспільства в цілому? Про це ми говоримо з головним юридичним радником Проекту USAID «АгроІнвест» Павлом КУЛИНИЧЕМ.
Федір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС"
Шкода, але історія сільського господарства України, як загалом і історія самої країни, наразі пишеться чорнилами війни. Скільки вже сказано фраз на кшталт «хто б міг подумати», але думати тут вже пізно — факт залишається фактом. І як би дипломати, а в цьому є певний і навіть великий сенс, не називали це АТО (дипломати — це я взагалі про всіх публічних людей, які оголошують хроніки того, що відбувається), це — війна. Під час неї, як-то кажуть, на наших очах формується армія, спецслужби, а слова Гімну набувають особливого значення. Правда, це відбувається ціною багатьох жертв: проукраїнських громадян, закатованих у підпіллях терористів, загиблих та поранених військових, найкращих синів України.
Думки про важливе - Понеділок, 14 квітня 2014 16:45

Іди-іди, дощику. Рік 1930

altОлексій ХАРСУН
«А чого селяни не давали відсіч «буксирам»? - запитую я батька про далекий 32-й. - Хтозна, може, совістилися - «буксирами» в селі були жінки».
 
Батько замовкає… ми обговорюємо його книгу «Рідне село Бориси», п’ять років копіткої праці - зліпок доль і недолі односельців. Зібраних фермерами та небайдужими людьми, десяти тисяч вистачило на тираж у 150 екземплярів. 
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС"
Протягом німецьких Днів аграрної політики в Україні цикл лекцій про досвід ФРН у сфері реформування сільського господарства прочитав Ульріх Кьостер, відомий європейський вчений і експерт у галузі аграрної політики.
altІрина САДОВА, спеціально для "АС"
Для такого собі пересічного англійця, а зрештою - і будь-якого європейця, важливо знати, як турбуються про тварину, з якої потім він буде споживати продукти: чи комфортно корові у стійлі або курці на сідалі. Для більшості це стає нормою. Наші ж люди поки що зважають тільки на якість вже готової їжі. Така от принципова різниця у поглядах: світ вчиться сприймати все системно, а ми поки що надто довірливо задовольняємося остаточним результатом.
Федір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС"

Зимова дрімота аграрної Європи
Останній місяць зими. Світ за вікном, захоплений білизною і чистотою снігу, не налаштовує ні до польових робіт, ні до довгих прогулянок, на які могли надихнути в рідкісні вільні години пахучі луки, свіжоскошені поля і ясне небо українського літа. Та й які влітку прогулянки у наших аграріїв? Самі кажуть: «Працюємо від «світладцяти» до «темнадцяти», дні в полях у праці по 14 годин і більше. І все ж зима - саме час хоч трохи перевести дух, адже осінні роботи залишилися у минулому, а весняні турботи нового року ще тільки починаються.

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.