Федір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС"
Іноді в розсилках на робочу пошту серед запрошень на тренінги, новинних і аналітичних листів трапляються цікаві пропозиції далеких поїздок, і мова не йде про європейські виставки або щось подібне. Консалтингові компанії хочуть допомогти українським аграріям з вищого дивізіону відвідати вельми далекі країни, наприклад, Мексику. Отримавши несподівано влітку таке запрошення, на яке я лише тихо зітхнув, але подумав: а що там у сільському господарстві Мексики.
І. А. ШУВАР, доктор с.-г. наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України,
академік АН ВО України,
завідувач кафедрою землеробства і тваринництва
А. І. ШУВАРпошукувач
Львівський НАУ
Екзотичну і гарну на вигляд рослину пістію, навіть не задумуючись над тим, якої шкоди вона може завдавати народному господарству, ми успішно вирощуємо в акваріумі у домашніх умовах. Безперечно, що така рослина у біоценозі акваріуму є навіть необхідною. Проте у відкритих водних басейнах вона є не тільки небажаною, а й небезпечною за умов безконтрольного її розмноження і поширення. Тому пістію у широкому розумінні цього слова необхідно вважати особливо небезпечною на теренах країни рослиною-бурʼяном.
Ірина САДОВА, спеціально для "АС"
…доки не поїздили українськими фермерськими господарствами. Ну, уявляєте, як наші господарі зустрічали британських колег у себе в гостях на Полтавщині, Черкащині, Вінниччині! «Ваші фермери — ентузіасти. Вони все роблять із запалом і впевненістю», — анітрохи не втомлені подорожжю британці у доброму гуморі були готові довго розповідати про свої враження. Так, що навіть ледь не спізнилися на літак.
Володимир ГРЕЧКОСІЙканд. техн. наук, доцент
НУБіП України
У минулому номері ми розпочали наш проект «Різні фермери» з розповіді про данського фермера Вауна, який володіє норковою фермою. Продовжуючи цю тему, пропонуємо поговорити про підтримку фермерів державою, альтернативну енергетику та життя у Данії в цілому.
Федір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС"
У Латвії часто можна почути звинувачення у бік Європейського Союзу та місцевої влади про цілеспрямоване руйнування сільськогосподарського сектора країни. Зазвичай говорять про те, що при ЛССР всі поля були розорані, колгоспи — багаті, латвійське село процвітало. А коли настала незалежність, у сільське господарство Латвії прийшла розруха. Звичайно, жорсткі умови перенасиченого європейського ринку, високі санітарні та регуляторні норми поставили аграрний сектор Латвії в невигідне становище порівняно з іншими країнами ЄС. Насправді структурна криза і деградація сільськогосподарського сектора були закладені ще при СРСР у самій ідеї колективізації, настільки супротивної звичному укладу господарювання Латвії, втім, і не тільки.
Володимир ГРЕЧКОСІЙканд. техн. наук, доцент
НУ біоресурсів і природокористування України
За рахунок чого увосьмеро менша за чисельністю населення і розміром зо дві Київських області Данія стала провідною європейською державою з виробництва і реалізації м’ясо-молочної продукції і стабільно високим життєвим рівнем? Як працюють данські фермери, їх досягнення і проблеми? Що стає на заваді ефективно працювати і розвиватись українському фермерству? Змістовні відповіді на ці та інші питання читач отримає у проведеному автором дослідженні-статті. Наразі пропонуємо Вашій увазі першу частину розповіді.
altФедір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС"
Західна Африка — територія із площею близько 6 млн км2 і населенням більше 200 млн чоловік при середньому його зростанні майже 3 % у рік. Життя регіону багато в чому грунтується на сільському господарстві. Разом з економічним визначенням регіону, яке звучить як Економічне співтовариство країн Західної Африки (ЕКОВАС), в якому 15 країн-учасників, він включає 16 країн: Бенін, Буркіна-Фасо, Кабо-Верде, Гамбія, Гана, Гвінея, Гвінея-Біссау, Кот д’Івуар, Ліберія, Малі, Мавританія, Ніге, Нігерія, Сенегал, Сьєрра Леоне і Того.
Ігор ПЕТРЕНКО, спеціально для "АС"
В економіці цієї країни сільське господарство — це провідна галузь економіки невеликого, але розвиненого й комфортного острова, воно йде слідом за туризмом. Кіпр не лише сам себе годує, а й, до того ж, експортує багато аграрної продукції у Європу.
altАндрій КОТЛЯРЧУК, спеціально для "АС"
Наприкінці ХІХ фотоапарат став обов’язковою приналежністю мандрівника. Найперші фотографії й поштові листівки з пейзажами України містили зображення аграрного побуту, праці на землі — із зображенням селян, що обідають у полі, вітряних млинів, торговців на ярмарках, — тобто відображали споконвічні заняття українців.
Сергій ЧЕГОДАЄВ, спеціально для "АС"
Ці мобільні обігрівачі працюють за принципом конвекції. Повітря, проходячи через нагрівальний елемент, нагрівається і далі виходить крізь ґрати (жалюзі), починаючи швидко обігрівати приміщення.

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.