agro business 160 160

Регіональний вимір

Верхньодніпровськ — невеличкий райцентр на Придніпров’ї, тут усього 16 тис. мешканців. Він стоїть на березі штучного Кам’янського водосховища (колишнього Дніпродзержинського), протилежний берег якого ледь видно десь на обрії. Тобто, по суті, це приморське містечко — від часів, коли трохи нижче за течією Дніпра у Кам’янському збудували греблю й шлюз, хоч…
За експертними прогнозами економічні аспекти ефективності вирощування сільськогосподарських культур цьогоріч безпосередньо будуть визначатися комплексом факторів, що пов’язані як зі змінами погодних умов року, так і коливанням цін на ринку матеріально-технічних ресурсів і аграрної продукції, а також впливом інших складових економічної ситуації та ринкової кон’юнктури.
Мода на ретро, етнографічні традиції й цінності поєднується у світі з новітніми науковими напрямами у фермерському бізнесі. Зокрема, із просвітницьким зеленим туризмом. Прикладом тут може стати Музей історії сільського господарства Волині.
Григорій МЕРЕФ’ЯНСЬКИЙ, Ігор ПЕТРЕНКО спеціально для "АС" На Хмельниччині цією весною активно розвивається кооперативний рух. Об’єднавшись, селяни вже зуміли відчутно підняти заготівельні ціни на молоко. Вирощують квасолю, горіхи, гарбузи і гарантовано зфможуть здати продукцію за високими ринковими цінами. У чотирьох районах також почали діяти кооперативні МТС, що мають на озброєнні 90…
Регіональний вимір - Вівторок, 07 червня 2016 11:11

Село й Інтернет

З появою Інтернету життя людини змінилось докорінно. Тепер практично будь-яку інформацію можна отримати за лічені хвилини. Справа полегшилася, коли всесвітня павутина розповсюдилася на мобільні телефони. Що стосується аграрних сайтів, то в українському сегменті їх існує не так багато. У небуття пішло уже чимало проектів: чи то вони були не на…
Федір ВЕРХОВЦЕВ, спеціально для "АС" А що кажуть — у нас в Україні от-от тваринництво має розквітнути? Бо ж йому якійсь там податкові пільги залишили, коли для інших жорстко скасували. Так, певно, що бюджет має наповнюватись, і тим, хто займається рослинництвом, наприклад, найбільше не пощастило. А ось тваринникам поки наче…
Ігор КРУЧИК, спеціально для "АС" Виставка «Сільське господарство в США» 1979 року і досі пам’ятна багатьом, хто на ній побував. Тоді люди вперше побачили, що у світі агротехнологій існують не лише колгоспи і ручна праця. І переконалися, що за певних умов звичайний аграрій, фермер може не лише стати мільйонером, а…
Максим КРОПИВКО, канд. економ. наук, старший науковий співробітник відділу розвитку підприємництва і кооперації, докторант, Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» Негативні наслідки глобалізаційних процесів, застосування високоінтенсивних та інноваційних технологій вирощування й переробки сільськогосподарської продукції, економічні і соціальні потрясіння, що супроводжують процеси інтеграції України до світового культурного й економічного простору зумовлюють зменшення…
Ірина САДОВА, спеціально для "АС" «Тут 300 років була кукурудза. Мої корови їдять її, тому без неї ніяк не можна», — говорить про свою основну культуру французький фермер Т’єрі Джосс. У нас була можливість роздивитися не лише його Ferme Vogelgesang, але й познайомитися із кооперативом Сomptoir agricol, який об’єднує господарство…
Інна БОВЧАЛЮК, спеціально для "АС" Генеральний директор французької національної федерації виробників насіння кукурудзи та сорго FNPSMS Люк Еспрі нам при першій же зустрічі сказав, що виробляти насіння на своїй території — це зараз принципова європейська тенденція. Тому двома ключовими дійовими особами галузі у Франції є фермери, котрі, власне, виробляють насіння,…
Наталія КУЗЬО, спеціально для "АС" На території України вже 40 років росте великий сад із популярною у всьому світі та все ж незвичною для українських фермерів культурою — фундуком. Його посадив відомий академік, селекціонер Анатолій Павленко як експеримент, бажаючи дослідити, чи приживеться фундук в українських умовах. Завдяки йому вдалося виростити…
Дмитро РІДМАН, Ігор ПЕТРЕНКО спеціально для "АС Посольство Франції в Україні організувало за участі провідних операторів ринку молока заходи, направлені на популяризацію успішного досвіду французьких інвесторів в молочну галузь України. Мета цих зусиль — покращення якості українського молока шляхом застосування нових технологій молоко-товарного виробництва, поширених у країнах Європейського Союзу.

Please publish modules in offcanvas position.