Після ухвалення закону про ринок сільськогосподарської землі власники паїв, нарешті, отримали право на їх продаж. Закон набуде чинності з 1 липня 2021 року, після чого можна офіційно оформлювати купівлю-продаж паїв. Чи можна буде продати пай, який перебуває в оренді? Які документи потрібні для продажу землі? Як перевірити, чи є земельна ділянка в електронній базі Держгеокадастру?

Фактичний старт земельної реформи буде топподією цього року після десятиліть мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

Наприкінці 2021 року Україна отримає перші результати відкритого ринку землі та зможе відкоригувати прийнятий парламентом закон про ринок землі 552-IX.

Референдум щодо продажу землі сільськогосподарського призначення іноземцям буде проведено протягом найближчих 3 років.

Згідно з остаточною версією закону, який парламент прийняв 31 березня 2020 р., в перші 2,5 року після відкриття ринку — з 1 липня 2021 р. — можна буде купувати не більше 100 га в одні руки. 

Після запуску ринку землі з 1 липня 2021 року легалізуватися почнуть землі з-під договорів емфітевзису, а масової купівлі землі «з нуля» не очікується.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оцінює вартість гектара сільськогосподарської землі після запуску ринку в 50-60 тис. грн. Про це заявив заступник міністра Тарас Висоцький у інтервю сайту "Агробізнес сьогодні

Згідно із законодавством, ринок землі набирає чинності з 1 липня 2021 року, але зробити це не реалістично.

До відкриття ринку землі лишилося 164 ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.