Ринок землі

У ринку землі, що функціонує з липня 2021 року, беруть участь від 1% до 3% українських фермерів.
Велика палата Конституційного Суду через відсутність кворуму відклала до 8 лютого розгляд справи щодо конституційності закону про відкриття ринку землі.
З моменту запуску ринку землі, 1 липня 2021 року, в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва за 2021 рік становила 33 061 грн. За цей період було здійснено 28 348 операцій купівлі-продажу земельних ділянок для товарного с/г виробництва (паї) загальною площею 102 993 га.
Згідно з операціями купівлі продажу с/г землі на 30 серпня, середня ціна ділянок, які знаходяться у власності/оренді, наразі становить 27,21 тис. грн за га.
Середня вартість гектару земель сільгосппризначення в Україні зараз складає близько 50 тис. грн.
В Україні з 1 липня відкривається ринок землі. Українцям, які побажають придбати у власність земельну ділянку, або продати її, знадобитися сплатити до державної скарбниці податки.
На тлі майбутнього запуску ринку землі, в Кабміні поспішили розвіяти побоювання про різке зростання вартості сільськогосподарських ділянок. 
Верховна Рада України сьогодні, 17 червня 2021 р., ухвалила за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв`язку з переходом прав на об'єкт нерухомого майна, який на ній розташовано (№5248).
Коментар Сергія Кубаха, керівника напряму земельної реформи Програми USAID «АГРО».
Громади вже отримують землі сільськогосподарського призначення від держави, але воліють мати більше інформації з питань передачі та подальшого управління ними.
Скільки буде коштувати гектар землі розповів інвестор та громадський діяч Іван Мірошніченко під час конференції GRAIN UKRAINE 2021.

Please publish modules in offcanvas position.