agro business 160 160

Ринок землі

Коли в Україні стартувала довгоочікувана земельна реформа, було багато сумнівів — чи вона на часі? Адже нестала соціально-економічна ситуація в країні не дуже-то сприяла до такого революційного кроку. Наразі до земельної революції додалася ще й війна. Але ринок землі, хоч і спроквола, все ж працює. І може набрати форсованих потужних…
Попри активні бойові дії, ринок землі в Україні функціонує. Щоправда ціни на землю значно знизилися, однак частина землевласників продають свої паї під тиском тих, чи інших обставин. У цьому матеріалі ми розповімо вам про те, як продавати та купувати землю під час воєнного стану.
У ринку землі, що функціонує з липня 2021 року, беруть участь від 1% до 3% українських фермерів.
Велика палата Конституційного Суду через відсутність кворуму відклала до 8 лютого розгляд справи щодо конституційності закону про відкриття ринку землі.
З моменту запуску ринку землі, 1 липня 2021 року, в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва за 2021 рік становила 33 061 грн. За цей період було здійснено 28 348 операцій купівлі-продажу земельних ділянок для товарного с/г виробництва (паї) загальною площею 102 993 га.
Згідно з операціями купівлі продажу с/г землі на 30 серпня, середня ціна ділянок, які знаходяться у власності/оренді, наразі становить 27,21 тис. грн за га.
Середня вартість гектару земель сільгосппризначення в Україні зараз складає близько 50 тис. грн.
В Україні з 1 липня відкривається ринок землі. Українцям, які побажають придбати у власність земельну ділянку, або продати її, знадобитися сплатити до державної скарбниці податки.
На тлі майбутнього запуску ринку землі, в Кабміні поспішили розвіяти побоювання про різке зростання вартості сільськогосподарських ділянок. 
Верховна Рада України сьогодні, 17 червня 2021 р., ухвалила за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв`язку з переходом прав на об'єкт нерухомого майна, який на ній розташовано (№5248).
Коментар Сергія Кубаха, керівника напряму земельної реформи Програми USAID «АГРО».

Please publish modules in offcanvas position.