Тогорічне падіння врожаю олійних культур через посуху та зростання цін на глобальних ринках призвели до різкого подорожчання соняшника. Українські фермери не поспішали продавати свої врожаї, але перетримали товар та зазнали певних збитків. Що очікувати цього року? Розповідає Сергій Феофілов, генеральний директор «УкрАгроКонсалт».

- Середа, 10 листопада 2021 10:44

Розвиток хвороб соняшнику

На соняшнику паразитують 70 видів збудників хвороб, що уражують різні органи та пригнічують ріст і розвиток рослин, обмежують їх потенційну продуктивність.

Анатолій Венцев, заступник директора ПСП АФ «Восток», вважає, що вирощування соняшнику — це справа техніки, насамперед сучасної техніки та високоякісного насіння. Коли вони поєднуються в оптимальну технологію, то навіть погодні виклики не завадять досягати класного результату. І для господарства, розташованого в зоні ризикованого землеробства Північного Приазов’я, альтернативи гібридам Pioneer® компанії Corteva Agriscience не існує. Це доведено багаторічним досвідом.

Потреба в очищенні та рідше — калібруванні зібраного насіння соняшнику може виникати в найрізноманітніших господарствах по всій території України.

Соняшник менш чутливий до застосування добрив, як порівняти з іншими ярими зерновими культурами. Проте їх відсутність суттєво знижує врожайність насіння.

- Четвер, 06 травня 2021 14:12

Додаткове живлення соняшнику

Соняшник вибагливий до ґрунтової родючості й добре реагує на внесення добрив. Особливо це стосується гібридів соняшнику, у яких приріст урожайності, порівнюючи із сортами, досягає 0,4–0,6 т/га.

За деякими даними в південних областях України — тих, що найбільше постраждали від торішньої посухи, лишилося незасіяними понад 400 тис. гектарів. Ці площі планувалося відвести під озимі пшеницю та ячмінь, однак через низку причин погодного та економічного характеру посіяти зернові не вдалося. Навряд чи ці площі лишать під парами — їх очевидно засіють соняшником.

Порівнюючи з іншими олійними культурами, соняшник забезпечує найбільший вихід олії з одиниці площі — до 1000 кг/га і більше.

Надмірно висушує ґрунт і знищує його родючість — це розповсюджений стереотип про соняшник. Навпаки, варто шукати шляхи підвищення апетиту культури до поживних речовин.

Система хімічного захисту соняшнику від бур’янів містить застосування досходових (ґрунтових) і післясходових гербіцидів залежно від їхнього видового складу, вологості ґрунту, температурного режиму і фази розвитку культури.

До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

1636028604

Please publish modules in offcanvas position.