Оригінальний захист посівів — надійна інвестиція

Оригінальний захист посівів — надійна інвестиція

/ Актуальні статті / Вівторок, 28 липня 2020 11:07

Власник фермерського господарства «ОАЗИС-Р» Олександр Киричишин (Херсонська обл.) переконаний, що вчасна та якісна турбота про посіви завжди віддячить гарними врожаями навіть за складних погодних умов.

Сказати, що в нас складні погодні умови, — майже нічого не сказати. Ті райони, де ми працюємо, сповна відповідають поняттю «зона ризикованого землеробства». Зазвичай це стосується браку вологи, та й ґрунти в нас далеко не чорноземні: сама земля рудого кольору, бо ж тут глина, пісок… уміст гумусу дуже малий. Та нам не звикати, завдяки агротехнологіям і якісним продуктам намагаємося вирощувати більш-менш гідні врожаї.

Основні культури, які ми вирощуємо в господарстві, — це пшениця, ячмінь, ріпак і соняшник. Цього року соняшником засіяли понад дві тисячі гектарів. Що ж до технологічних підходів, то насамперед боремося за збереження вологи. Це позначається на способах ґрунтообробітку. Так, на деяких площах восени проводимо глибоке розпушення, а на деяких — традиційну оранку. Землі вирівнюємо, боронуємо, культивуємо, щоб волога, яка збереться за зиму, не вивітрювалася, коли різко настане весна. У нас переважають північно-східні вітри, які дуже сильно висушують вологу. Взагалі, умови змушують нас рано закривати вологу, намагаємося сіяти раніше, щоб отримати сходи.

 

14 429 36 2

Олександр Киричишин, власник ФГ «ОАЗИС-Р» (Херсонська обл.)

 

Ранні строки — виправданий ризик

На всіх площах, де був запланований соняшник, ми його сіяли з 10 квітня. І на одних полях земля була напівволога, а на інших ми ледве її діставали. Ризикували, звичайно, та якщо зволікати, то можна взагалі не отримати сходів. Дякувати Богові, пішли дощі, і соняшник на землях у Великоолександрівському районі добре зійшов. Можна сказати, що тут склалися аномальні умови: ми чекали посухи, а несподівано дочекалися дощу. В нас є ще земельні угіддя в Бериславському районі — там ситуація була набагато гірша: посуха, соняшник більш як місяць сидів у землі, заледве пробився… Та місяця через півтора пройшли гарні дощі, і він потихеньку відійшов.

 

Ґрунтовий гербіцид на нулі

Щодо захисту посівів соняшнику, то ми використовували ґрунтовий гербіцид. Я намагаюся вносити мінімальні норми, вже є досвід. І все гаразд, коли в ґрунті є волога, соняшник не так страждає від фітотоксичного впливу гербіциду. Та цього року була аномальна погода. Ми кропили вночі, бо вдень були сильні вітри і препарат зносило. Однак у нічний час температура доходила до 0°С, і гербіцид належним чином не подіяв. Це не тільки в нас: багато фермерів бідкалися, що в них така сама ситуація.

Ми побачили, що з бур’янами буде біда, зокрема, з такими злісними, як лобода, амброзія й інші. От тоді й постало питання: як захистити соняшник від потужної забур’яненості? Чимало площ ми взагалі тільки взяли в обробіток — там такі зарості були. Ту ж нетребу, яка сильно виснажує ґрунт, дуже важко вивести.

І я звернувся по пораду до ре­гіонального представника компанії Corteva Agriscience Олек­сандра Граба. Він мені порекомендував новий гербіцид Геліантекс™. Цей препарат є селектиним до культури при використанні за рекомендованої норми та фаз розвитку соняшнику, водночас дуже жорстко — на визначений спектр бур’янів.

Для нас головне, що він пригнічує — нетребу звичайну. Також у нас було дуже багато лободи білої й амброзії полинолистої, які Геліантекс™ теж напрочуд якісно контролює. І ми встигли його внести, обробили всю площу під культурою.

Щоправда, соняшник на деяких площах після дощів переріс, але препарат має широке вікно застосування. Ми його вносили в рекомендованій нормі — 0,045 л/га із додаванням ад’юванта 0,3 л/га Віволт®. Починали обробляти з 6–8 листків, а закінчували у фазу 10–12 листків через дощі та неможливість зайти в поле. Взагалі до фази початку утворення «зірочки» спокійно можна працювати, що є великою перевагою для агровиробників.

 

Жорстко до бур’яну — толерантно до соняшнику

У деяких місцях лобода була вже по коліна, але Геліантекс™ здолав її повністю. Через дві години після внесення її вже почало крутити. Ефект на амброзію полинолисту був помітний вже на другий-третій день. Соняшник трішечки листочки опустив у перший день внесення. Але якогось впливу на загальний стан рослини це не спричинило. Словом, жорстко до бур’яну — толерантно до соняшнику.

Жнива, звичайно, покажуть, але нині я дуже задоволений стартом Геліантекс™. Побачимо після збирання, які бур’яни зостануться. На частині площ ми здійснили міжрядний обробіток, а потім внесли цей гербіцид. На іншій частині зробили навпаки. А на деяких ділянках узагалі не вдавалися до міжрядного обробітку, застосували тільки Геліантекс™. Як то кажуть, бункерна вага покаже.

 

Геліантекс™ — родзинка технології

Маємо на цей продукт особливі сподівання. У нас посіяно шість гібридів соняшнику. Одні — придатні для вирощування за технологією ExpressSun®, а інші — за технологією Clearfield®. Та обробляли ми їх за своєю схемою: спочатку внесли ґрунтовий гербіцид, а потім підстрахували посіви гербіцидом Геліантекс™. Я дійшов думки, що так буде дешевше й ефективніше. І головне — ми уникаємо післядії тих самих імідазолінів у ґрунті. Це з нашим вологозабезпеченням дуже важливо.

14 429 37

 

Гербіцидна родзинка для пшениці

Також на зернових застосовували гербіцид Квелекс™. Його розроблено на основі тієї самої інноваційної молекули Arylex™ active, що й Геліантекс™. Цього року обробили всі площі пшениці озимої. Продукт добре себе показав, ми задоволені й плануємо його брати на наступний рік.

 

Фунгіцидний захист — формула здорового врожаю

Повертаючись до соняшнику, скажу, що на продукти від Corteva Agriscience я зробив ставку і в захисті від хвороб. Зокрема, ми вносили Танос® у нормі 0,6 л/га в баковій суміші з інсектицидом і добривами для листкового підживлення. Вносили в різних фазах, кількість листків я не рахував, але соняшник уже був по коліна й вище. І я бачу гарний ефект: листочки здорові, рослина в хорошому стані, отже, дасть добрий урожай.

Маємо досить широкий спектр хвороб, деякі поля з високим інфекційним фоном тільки взяли в обробіток. Хто ж знає, як на них раніше господарювали… Це для нас нові площі. А Танос® — перевірений продукт, я знаю людей, які застосовували його, і вони вельми задоволені, всі дають позитивні рекомендації. Та й сам я впевнений у цьому фунгіциді.

Ми планували вносити Танос® у меншій нормі та з огляду на вологу погоду, гарний ріст соняшнику та можливий високий інфекційний фон вирішили дати максимум. А площі, на яких продукту не вистачило, нам порекомендували обробити Аканто Плюс®. Представник Corteva Agriscience зазначив, що цей продукт краще діє, коли рослина перебуває в більшій фазі вегетації. Що цікаво, він контролює більший спектр хвороб і має пролонговану дію.

Нині ми вносимо не наземним обприскувачем, у нас поки що немає самохідного агрегата з високим кліренсом. А соняшник завдяки дощам уже суттєво переріс. Тому вдалися до авіаметоду: за допомогою вертольоту обробляємо 400 гектарів соняшнику в нормі 50 л робочого розчину на гектар. На наступний рік планую дві фунгіцидні обробки соняшнику: спочатку Танос®, а потім Аканто Плюс®. Воно себе виправдає.

Також поділюся своїми спостереженнями. Цього року проекспериментували і внесли Аканто Плюс® на кукурудзу. І ми вражені: рослини почали краще почуватися, мають гарний колір і дуже добре розвиваються. Думаю, що фунгіцидний захист кукурудзи стане елементом нашої технології.

 

Експертиза та партнерство — великий плюс для компанії

Corteva Agriscience — це надійний партнер. Зокрема, дуже приємно працювати з представником компанії Олександром Грабом. Це справжній фахівець і практик, який завжди порекомендує те, що потрібно. Олександр працював агрономом у великому господарстві і його поради є професійними та базуються на суттєвому практичному досвіді. Я такою співпрацею повністю задоволений. Це великий плюс для компанії, коли у неї є не лише хороші продукти, а й грамотні спеціалісти, які працюють безпосередньо з нами. Окрім високої експертизи команди Corteva Agriscience, для нас були приємні бонуси, які ми отримали від участі в акціях. Так, придбавши 250 п. о. соняшнику TM Pioneer за акцією «Розумне рішення: соняшник + фунгіцид», я мав для господарства додатково ще і якісні фунгіциди. А придбавши Геліантекс™ і Танос® за акційною програмою «Ефективний захист», отримав десять комплектів розпилювачів.

 

Олекса СТЕРНІЙ, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

 

Більше на WWW.CORTEVA.COM.UA
® Торгові марки Dow AgroSciences,
DuPont, Pioneer чи їх афілійованих структур
або відповідних власників. © 2020 Corteva.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 14 серпня 2020
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
14 серпня 2020

Please publish modules in offcanvas position.